תואר ראשון במערכות מידע

תואר ראשון במערכות מידע על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי מורחב עם התמחות במערכות מידע ארגוניות או ממשקי אדם מחשב, טכנולוגיה ואינטרנט ועוד.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת מתמטית חזקה, תכנות, חשיבה לוגית, עיבוד וניתוח נתונים, זיקה חזקה לפיננסים.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

הלימודים המעשיים נעשים במסגרת הכללית של הלימודים, אין צורך בסטאז' עם סיום הלימודים.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה עם ציון 80 ממוצע, 4 יחידות מתמטיקה ציון 70 ומעלה, 4 יחידות אנגלית ציון 60 ומעלה, פסיכומטרי מעל 550

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
הלימודים כוללים תחומים כגון: סטטיסטיקה, מחשבים, תכנות, מחקר וניתוח נתונים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא ממוחשבת וכוללת עבודה במעבדה, מבחנים בכתב והגשת עבודות.

למד כיצד לעשות שימוש נכון במערכות המידע

תואר ראשון במערכות מידע
צילום: FeatheredTar

מטרתו העיקרית של התואר הראשון במערכות מידע היא לתת הכשרה מעמיקה ובסיסית בכל הקשור לשילוב של מדעי המחשב וניהול, תוך הבנת הצרכים הספציפיים של התעשייה המקומית. בנוסף הלימודים מנסים לעקוב אחר החדשנות והעדכניות בנוגע למערכות ניהול. מערכות המידע מהוות את הליבה של כל העסקים היום, הן האחריות לא רק על תפקודו השוטף של הארגון אלא גם על הבאת תוצאות טובות יותר לארגון מבחינת שיפור השירות, או המוצר תוך כדי התייעלות וחיסכון בעבור הארגון.

מכיוון שהתחום של מערכות מידע הוא תחום חי ונושם שמשתנה כל הזמן, חשוב להקפיד שלימודי מערכות מידע יהיו קשורים למצב התעשייה הישראלית היום. מכללות ואוניברסיטאות רבות מנהלות קשר ישיר עם גורמים בכירים בתעשיית מערכות המידע ושואבות חלק מהתכנים מהם. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שהשפיעה כמובן על מערכות המידע, רוב התעשיות השתנו והיום כדי להישאר עם האצבע על הדופק ולדעת כיצד לעשות את זה נכון, המנהל הארגוני חייב להכיר לעומק תחום זה ולהיות בקשר קבוע עם התעשייה המקומית.

קהל יעד ללימודי תואר ראשון במערכות מידע

אלו אשר הולכים ללמוד תואר ראשון במערכות מידע הם אנשים הקשורים לניהול וארגון על תחומיו הרבים והמגוונים כולל; ניהול ספקים, ניהול לקוחות, אחריות על הקשר הפנימי בין המערכות השונות, ניהול פרויקטים, ניהול כח אדם, ניהול התשתית של הארגון. אפשר לומר שמערכות המידע נוגעות בכל אספקט שקשור לניהול העסק או ללימודי תואר ראשון במערכות מידע.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

רוב המסיימים את לימודי תואר ראשון בניהול מערכות מידע פונים כמובן לתפקידי הניהול, הקריירה בתחום ניהול מערכות מידע היא קריירה גמישה המאפשרת השתלבות במגוון רחב של תחומים כגון: תכנון וניהול מסד נתונים, ניהול אבטחת מידע, ייעוץ ארגוני, העסקת כוח אדם על כל הכרוך בכך, ניהול שוטף של מערכות המידע בארגון, התאמת מערכות מידע לארגון ועוד.

לימודי ניהול מערכות מידע כדי לדעת כיצד הארגון מתנהל באמת

תואר ראשון בניהול מערכות מידע משלב בין שני התחומים שהכי עוזרים לתעשייה, התחום הראשון הוא כמובן תחום הניהול והארגון והתחום השני הוא תחום המחשבים. התעשייה, החברות והארגונים בארץ משוועים לאנשים מיומנים אשר יכולים לשלב בין הידע שלהם במחשבים ובתוכנות לבין מיומנות בניהול כדי להוציא את מקסימום הידע המצוי על מנת לנהל את הארגון ולייעל את התהליכים הפנימיים שלו.

לימודי תואר ראשון במערכות מידע, כוללים מספר רב של תחומים ולא רק מחשבים או ניהול אלא גם סטטיסטיקה, הסתברות, אבטחת איכות, סוציולוגיה, תקשורת ועוד.