לימודי מערכות מידע

במדריך מערכות מידע תוכלו לקרוא כיצד להתחיל ללמוד על מערכות מידע מכיוונים שונים: דרך קורס CCNA, תואר ראשון במנהל עסקים, תואר בהנדסה ועוד.

לימודי מערכות מידע, אין מקום שלא זקוק לכך

לימודי מערכות מידע
צילום: jwyg

מערכות מידע נוגעות היום לכל תחום בחיים שלנו, אם בעבר רק מקומות כגון: משרד הפנים, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בתי מלון ובנקים, נזקקו למערכות מידע, היום כל עסק מתבסס על מערכת מידע מסוג כזה או אחר. אמנם בשוק קיימות מערכות מידע שפותחו כתוכנה אחידה והן נמכרות לארגונים ועסקים, אבל ארגונים רבים מבינים שהם זקוקים למערכות מידע ייעודיות שיפותחו במיוחד בעבורן כדי לפתור בעיה עסקית מוגדרת, על פי ההגדרות הספציפיות של אותו לקוח. מערכת מידע טובה אמורה לתת מענה לכל תחום של פעילות החברה כגון: מלאי, כספים, שיווק, ניהול משאבי אנוש, מאגר נתוני לקוחות ועוד.

תחום לימודי מערכות מידע, מתחלק לשני נושאים עיקריים, הנדסת מערכות מידע וניהול מערכות מידע. לימודי הנדסת מערכות מידע, נותנים לסטודנט כלים כדי לבנות מערכת לניהול מידע, אשר תתאים לעסק שהזמין אותה מבחינת הצרכים של העסק. במסגרת לימודים זו נלמדים ההיבטים הטכניים והטכנולוגיים של מערכות המידע גם מבחינת חומרה וגם מבחינת תוכנה. לימוד ניהול מערכות מידע מתמקד בנושאים הקשורים לארגון ולניהול, כלומר הסטודנט לומד להכיר את הצרכים הספציפיים של העסק וכיצד להתאים את מערכת המידע לעסק באופן ייחודי, וכיצד לנהל אותה כדי שהיא תענה על אותם צרכים שונים של בית העסק.

מטרת לימודי מערכות מידע

מטרת לימודי מערכות מידע היא להכשיר את הסטודנט מכל הבחינות, לבנות ולנהל מערכת מידע אשר תתאים לתעשייה, החברה או בית העסק שזקוק לה. על מנהל מערכות המידע לשמוע על הצרכים של בית העסק, לדעת לנתח אותם להסיק מסקנות וכתוצאה מכך לתכנן מערכת מידע שתמלא את צרכיו של בית העסק. בנוסף מנהל מערכות ילמד כיצד לנהל את מערכת המידע בדרך שהכי תתאים לעסק, לחברה או למפעל וזאת כדי להוציא ממנה את התוצאות הטובות ביותר ומידע נחוץ הקשור לניהול העסק.

בלימודי תואר ראשון במערכות מידע נלמדים הנושאים הבאים: תשתיות מחשוב, תקשורת נתונים, ניתוח ותכנון מערכות מידע, אבטחת ובקרת איכות, סטטיסטיקה, מדעי ההנדסה, אנגלית, חומרה, אלוגריתמים, מערכות הפעלה, ניהול, חקר ביצועים, מבוא לניהול פרויקטים, בניית אב טיפוס, טכנולוגיה ועוד. תואר שני במערכות מידע אורך בדרך כלל שנתיים ובסיומו הבוגר מקבל תואר מוסמך במערכות מידע, ניתן לעשות תואר שני במערכות מידע במגוון של התמחויות כגון: הנדסת מחשבים, התקנים וחומרים, תקשורת ועוד.

קהל יעד ללימודי מערכות מידע

לימודי מערכות מידע מתאימים לאנשים שרוצים לשלב שני תחומים מרתקים: ניהול וארגון של עסק במקביל לתכנות וניהול של מערכת מידע אשר תתאים לצרכים של אותו עסק. הלימודים מתאימים למי שמחפש קריירה של ניהול בשילוב האתגר של פיתוח והתאמת מערכת מידע פונקציונאלית.

עוד מסלולים ללימודי מערכות מידע

התמחויות בלימודי מערכות מידע

תוכנית הלימודים של מערכות מידע, נחשבת לתוכנת בין תחומית והיא יכולה לכלול התמחות וקורסים בתחומים רבים הקשורים לנושא כגון: סטטיסטיקה וחקר ביצועים, ניהול וכלכלה, חומרה, מדעי ההתנהגות, מדעים מדויקים ועוד.

לימודי מערכות מידע וכלכלה

לימודים אלו מאפשרים התמחות ספציפית בנושא הכלכלה, הסטודנט לומד כיצד להתאים מערכת מידע לעסקים וחברות הקשורים לכלכלה וכיצד מערכת המידע מסוגלת להפיק נתונים הקשורים למידע כלכלי.

לימודי מערכות מידע וסטטיסטיקה

אחד מהתפקידים הרבים של מערכות המידע הם להפיק נתונים סטטיסטיים, לגביי נושאים שונים כגון: סוג הלקוחות, כמות הכסף שהם מוציאים, מלאי מועדף ועוד. נתונים אלו אמורים לעזור לחברה או לעסק ולייעל אותם, הסטודנט במהלך לימודיו רוכש את הידע כיצד לגרום/לתכנת מערכות מידע, כדי שיוציאו את הנתונים הסטטיסטיים הרצויים לעסק, לחברה או למפעל.

משך זמן לימודי מערכות מידע

משך זמן הלימודים לתואר ראשון במערכות מידע הוא ארבע שנים, לתואר שני משך זמן הלימודים הוא כשנתיים. הלימודים לתואר ראשון כוללים לימודים תיאורטיים בנוסף ללימודים מעשיים ופרויקט גמר או פרויקט מחקר. בנוסף ללימוד תכנון מערכות מידע הסטודנטים גם רוכשים כלים חשובים לעבודה בסביבה טכנולוגית מתקדמת.

שכר ותעסוקה לבוגרי מערכות מידע

לבוגר לימודי מערכות מידע גם לתואר וגם כקורס ישנם אינספור הזדמנויות להשתלב כמעט בכל ענפי התעשייה בארץ, הבוגר יוכל להשתלב בעסק לצורך אפיון הצרכים של המשתמשים במערכת המידע ושל הארגונים, ביצוע מחקר הנוגע למערכות מידע, תכנות מערכות מידע, תפעול מערכות מידע, ניהול מידע בארגונים שונים, ניהול מידע במוסדות ציבוריים, מתן ייעוץ לארגונים וכו'.

כולנו זקוקים למערכת מידע

היום גם המשפחה הממוצעת זקוקה למערכת מידע קטנה, אשר תעזור לה לנהל את המשפחה שלה, מבחינת הכנסות מול ההוצאות. ואם משפחה רגילה הייתה יכול להיעזר במערכת מידע, על אחת כמה וכמה עסקים קטנים, בינוניים וגדולים. אמנם בשוק קיימות אין ספור תוכנות של מערכות מידע שניתן לקנות אותם בחנויות התוכנה, אבל החוכמה היא לדעת כיצד להפיק מאותה מערכת מידע, את הנתונים הספציפיים הקשורים לעסק, הרי אי אפשר להשוות את המידע שמשרד הפנים זקוק לו למידע שמפעל שמייצר בגדים צריך לצורך ניהול העסק שלו.

מנהל מערכות מידע מיומן ומקצועי יודע כיצד להאזין ולנתח את דרישות הלקוח ולהתאים בעבורו את מערכת המידע שלה העסק שלו זקוק באופן ספציפי, וכדי שמערכת המידע תפעל בצורה הנכונה ותספק מידע אמיתי ומתאים, צריך גם לדעת כיצד לנהל אותה ואלו נתונים להכניס אליה. היום כל עסק מצליח נשען על מערכת מידע שמתאימה לו, אם ברצונך לדעת כיצד לנהל עסק בצורה הטובה ביותר נראה שמקצוע ניהול מערכות מידע יכול בהחלט להתאים לך.

סרטון על לימודי מערכות מידע

אפשר ללמוד מערכות מידע לתואר ראשון או בקורס, ועוד על נושא זה בסרטון הבא:

קבל מידע על לימודי מערכות מידע
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי מערכות מידע

איפה ללמוד מערכות מידע? 1. מערכות מידע באוניברסיטת חיפה בתואר תלמדו על המניעים הפועלים בתוך הארגון, הטכנולוגיות החדישות השולטות בארגון ומגבלותיהן, פיתוח יכולת אנליטית לפתרונות טכנולוגיים של בעיות ארגוניות ופיתוח יכולת בין אישית להבנת הצרכן והלקוח. לאורך התואר ישולבו להמשך קריאה »
תואר שני במערכות מידע למד כיצד לתכנן לעצב ולייעל את מערכות המידע
תואר שני במערכות מידע צילום: williamcho
אם במהלך התואר הראשון במערכות מידע הלימודים התרכזו בצורה שבה מערכות המידע עובדות וכיצד להוציא את המקסימום להמשך קריאה »
תואר ראשון במערכות מידע למד כיצד לעשות שימוש נכון במערכות המידע
תואר ראשון במערכות מידע צילום: FeatheredTar
מטרתו העיקרית של התואר הראשון במערכות מידע היא לתת הכשרה מעמיקה ובסיסית בכל הקשור לשילוב של מדעי המחשב וניהול, תוך להמשך קריאה »
לימודי הנדסת מערכות מידע לתת מענה למערכות גדולות
לימודי הנדסת מערכות מידע צילום: philcampbell
עם התקדמות הטכנולוגיה, במסגרת עולם התעשייה המודרני כמעט ואין כיום חברה, מפעל או ארגון שאינם מתנהלים באמצעות מערכות ומאגרי מידע ממוחשבים להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי מערכות מידע
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר