למה ללמוד ביולוגיה?

למה כדאי ללמוד ביולוגיה? כיום יש מגוון של התמחויות בביולוגיה שמאפשרות לסטודנטים ללמוד ולהעשיר את עצמם. בואו לקרוא על הסיבות הרבות בגללן בוחרים רבים במסלול זה.

כי זהו תחום מרתק!

בין אם מדובר על מחקרים פורצי דרך, על מעקב והבנה מעמיקה על אודות בעלי חיים, או על יום לימודים רגיל במחלקה לביולוגיה, ישנה תמימות דעים כי העיסוק במקצוע ממשיך לרתק ואינו משעמם לרגע. אם יש לכם זיק של סקרנות אודות הבנה רצינית יותר לגבי החיים, יתכן כי הביולוגיה תספק לכם צורך זה ותאפשר לכם להתמחות במקצוע שבאמת יעניין אתכם.

כי ביולוגיה נוגעת לחיים

אין זה סוד כי מעבר לתווך העירוני כולנו בעלי חיים נושמים, אוכלים וישנים. הביולוגיה נוגעת לכל תהליך בחיינו, לכל בעל חיים שאנו נתקלים בו, ולכל איבר בגופנו. בצורה זו הביולוגיה משיקה לחיים וכך גם הופך תחום זה למרתק באמת.

כי היא רלוונטית לעולם מדעי – טכנולוגי

פריצות הדרך בביולוגיה ובתחומים משיקים הביאו לשינוי אמיתי בחיים. בין אם מדובר על פירות וירקות עמידים יותר, על כבשה משוכפלת או על חקר מחלת הסרטן, הביולוגיה מאפשרת לנו להבין את הטבע שלנו ושל בעלי חיים אחרים טוב יותר.

כי הביולוגיה נמנית בין המקצועות המבוקשים באקדמיה

הבחירה בביולוגיה מאפשרת קריירה אקדמית מבוקשת ומעניינת יותר. אם אתם לא חפצים בקריירה "רגילה" וסטנדרטית, כדאי לכם לקרוא על מקצועות כמו ביולוגיה ימית ולהסתקרן לגבי האופציות הבלתי מוגבלות של הבוגרים. כמעט כל מוסד אקדמי מעוניין בחוקרים בביולוגיה, ועובדה זו מתבטאת במענקי מחקר ובצ'ופרים רבים להם זוכים תלמידי הביולוגיה. אפשר להמשיך במסלול זה גם לתארים מתקדמים ואף ללימודים בחו"ל עם מילגות.

כדי לפתח טכנולוגיות חדשות – בגנטיקה, ביוטכנולוגיה, הנדסה גנטית, ותאי גזע

מעולם לא משעמם במעבדה ביולוגית. למרות שמדובר על עבודה בלתי פוסקת כמעט, ולעתים גם מונוטונית, הדחף המדעי לגלות ידע חדש או לפתור בעיות עתיקות יומין מנחה את הביולוגים להמשיך ולחקור ולקדם את המקצוע המדעי הזה הלאה.

קבל מידע על לימודי ביולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ביולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר