להיות ביולוג

רוצים להיות ביולוגים? במדריך זה תוכלו לקרוא על המסלול המפורט שיקח אתכם מסטודנטים צעירים לחוקרים בכירים שמי יודע, אולי אף יזכו ביום מן הימים בפרס נובל על מחקרם פורץ הדרך.

מה ביולוג עושה?

ביולוג מתעסק במגוון התמחויות שונות, ולכן כששואלים מה עושה ביולוג שואלים תחילה מה ההתמחות שלו: גנטיקה, חקלאות, ביולוגיה ימית, ביוטכנולוגיה, בעלי חיים וכו'. באופן כללי אפשר לאפיין את עבודת הביולוג כעיסוק במערכות חיים שונות. הביולוגים הם חוקרים ורובם מבלים זמן רב במעבדות. בין העיסוקים של הביולוגים בימינו: חקר מנגנונים של מחלות, הבנת מרכיביה הגנטיים, פיתוח זנים חדשים של צמחים ועוד.

שכר ואפשרויות תעסוקה של ביולוג

כיום לביולוגים יש אפשרויות רבות בשוק העבודה, שכן הם יכולים לעבוד במחקר, או להתמחות כמרצים וחוקרים במכוני מחקר. גם בתעשיות ההייטק והביוטק המתפתחות כל הזמן ישנה דרישה כמעט בלתי מוגבלת לביולוגים, לכן ביולוגים רבים, ברגע שהם מסיימים את לימודיהם, מתחילים לעבוד במשכורות מכובדות. המשכורת של ביולוג מתחילה ב-5,000 ש"ח לבוגר ויכולה להגיע עד 15,000 ש"ח לביולוג שעובד בחברת הייטק. ישנה אפשרות גם למלגה במסגרת המשך לימודי ביולוגיה לתואר שני ושלישי.

מהו ביולוג?

ביולוג הינו מדען שנמצא בדרך כלל באוניברסיטאות ובמכוני מחקר. מכוני המחקר שייכים לחברות גדולות בתעשיית התרופות, תעשיית המזון, ייצור ציוד מדעי ובתחום הביוטכנולוגיה.

מה דרוש כדי להפוך לביולוג?

לכל הביולוגים ישנו תואר ראשון, ולרובם גם תארים מתקדמים יותר. לימודי ביולוגיה אורכים בין 3 ל-4 שנים, וסטודנטים שרוצים ללמוד בחו"ל בדרך כלל נדרשים להשלים לפחות תואר מוסמך.

קבל מידע על לימודי ביולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ביולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר