למה כדאי ללמוד ביוטכנולוגיה?

מדריך חשוב זה אוסף סיבות שונות ללמוד ביוטכנולוגיה, וחוקר האם אכן משתלם ללמוד מקצוע זה, גם בהשוואה למקצועות אחרים כמו הנדסה.

לאנשים עם ראש

לימודי ביוטכנולוגיה מאפשרים לבעלי ראש, שיכולים לשבת, ללמוד ולחקור, למצות את הפוטנציאל שלהם ולהשתמש בשכל שלהם לפיתוח מתקדם בתעשייה הביוטכנולוגית בישראל. הביוטכנולוגיה עומדת בחזית הטכנולוגיה והפיתוחים שלה לעתים נדמים בלתי אפשריים, אולם הרבה מההתקדמויות האחרונות הינם תודות לחוקרים שהחליטו להשקיע את הקריירה שלהם בפיתוחים ביוטכנולוגיים שונים.

אפשרויות תעסוקה מרובות

מי שמסיים תואר ראשון בביוטכנולוגיה יכול לעבוד במגוון מקצועות מעניינים, בתור כימאים, ביולוגים, מהנדסי כימיה, מהנדסי תהליכים ועוד. חשוב לבחור את המסלול הביוטכנולוגי הנכון, בין אם מדובר על ביוטכנולוגיה ימית, הנדסה כימית או התמחות דומה.

בגלל העניין בלימודים

רבים מתלוננים על כך שלימודי ביוטכנולוגיה לא עוזרים לקידום קריירה אמיתית בתעשייה, אולם מי שמאמין במקצוע ורוצה להעמיק בו למשך שנים רבות בדרך, הינו מרוצה בדרך כלל, כי התחום משלב נושאים מעניינים מהביולוגיה והמדע העכשווי. אמת היא שהדרישה בשוק לביוטכנולוגים משתנה, והיא נמוכה ממקצועות אחרים כמו הנדסת תוכנה למשל, אבל דווקא בגלל זה מי שמוכן להשקיע בסופו של דבר מקבל את גמולו.

ביוטכנולוגיה או הנדסה?

הדעה חלוקה לגבי ההמלצה לתואר ראשון בנושא הביוטכנולוגיה. רבים טוענים שעדיף ללמוד לתואר ראשון מקצוע בהנדסה כמו הנדסת חשמל או הנדסה כימית, ורק להתמחות במהלך התואר השני בביוטכנולוגיה. כיום נראה כי לבוגרי ביוטכנולוגיה אכן ישנו חסרון מסויים מבוגרי הנדסה, אולם הבדל זה הולך ומצטמצם.

מקצוע מולטידיסיפלינרי

בביוטכנולוגיה משלבים נושאים שונים: ביולוגיה, כימיה, הנדסה, מדעי המחשב ועוד. סטודנטים רבים רואים בשילוב זה חסרון משום שלא מעמיקים מספיק בנושאים השונים, אולם ישנם סטודנטים שדווקא מעוניינים ללמוד את השילוב בין המקצועות המדעיים.

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר