להיות הנדסאי ביוטכנולוגיה

האם כדאי לסיים מסלול של הנדסאי או מהנדס ביוטכנולוגיה? בואו לקרוא על אפשרויות השכר, התעסוקה והקריירה בעולם הביוטכנולוגיה.

שכר הנדסאי ביוטכנולוגיה

הנדסאי ביוטכנולוגיה או הנדסאי כימיה יכולים להשתלב במגוון מקצועות בתעשיות פרמצבטיקה, מכשור הרפואי, ביוטכנולוגיה ועוד, כאשר המשכורת שלהם תנוע בין 7 ל-13 אלף ש"ח לחודש. עם השנים שכר זה עולה, בהתאם להתמחות שלהם. בנוסף, בביוטכנולוגיה ישנם טכנולוגיות מתקדמות מסויימות שמאפשרות להרוויח משכורות גבוהות יותר כגון מיקרוביולוגיה, ביולוגיה מולקולארית, הנדסה גנטית ובקרה מתקדמת.

כיצד נראה סדר היום?

הנדסאי הביוטכנולוגיה מגיע למעבדה בתחילת היום, ושם הוא יבלה את רוב יומו, בדרך כלל בתנאים סניטריים הדוקים. במהלך היום יתכן שתתסיס חומרים, תעבוד עם תרביות ותשתמש פעמים רבות במיקרוסקופ ומכשירי מעבדה שונים.

למי מתאים המקצוע?

מקצועות ההנדסאי ביוטכנולוגיה מתאימים לאנשים עם ראש וסבלנות, וכן עם יכולת ארגון וסדר גבוהים. מכיוון שמדובר על עבודה עם חומרים מסוכנים, חשוב שיהיה אדם אחראי ובעל הידע המתאים בנושא.

האם יש עבודות בשוק?

שוק העבודה בתחום הביוטכנולוגיה חווה שינויים רבים, אך עם זאת ניתן להגיד כי יש כבר תעשייה שלמה וגדולה בארץ לביוטכנולוגיה, הנדסה וכימיה, שמאפשרת לבוגרים במסלולים השונים להתקבל לעבודה, ואף להמשיך לתארים מתקדמים בארץ ובחו"ל.

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר