לימודי ביוטכנולוגיה

מטרת לימודי הביוטכנולוגיה היא להעניק לסטודנט ידע מעמיק בתחומים של תהליכי תסיסה, הנדסה גנטית, ביו-קטליזה, תרביות תאים, ביוטכנולוגיה סביבתית, הנדסה גנטית. בואו ללמוד איך ליצור מוצרים טובים ואיכותיים יותר לתועלת האדם והסביבה.

להכיר שילוב של מדע צעיר וטכנולוגיה מתקדמת

מסלול לימודי הביוטכנולוגיה נחשב למסלול צעיר יחסית, ומטרתו ללמד את הסטודנט אודות השילוב בין מדעי הביולוגיה, הכימיה והטכנולוגיה ומערכות הגומלין שמתקיימות ביניהם כדי ליישם אותם על מוצרים שונים. שימוש נכון בשילוב בין מדעים אלו יחד עם מדע הטכנולוגיה מאפשר לנצל אמצעים ביולוגים כמו: מיקרואורגניזמים, תאים, רקמות של צמחים ודומה, למטרת יצירה של מוצרים בתחומים רחבים הקשורים לתעשיית הרפואה, לחקלאות, שימור הסביבה, כימיקלים, משאבי מים, מחשבים, טקסטיל ועוד.

מלבד מקצועות הביולוגיה, כימיה והמקצועות הטכנולוגיים, מדע הביוטכנולוגיה כולל גם ידע במקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה והנדסה. הסטודנט לומד באמצעות מחקר כיצד לשלב טכנולוגיות שונות וכיצד ליישמן כדי לייצר מוצר מסוים או כדי לשפר אותו. לימודי הביוטכנולוגיה מתרכזים בעיקר בעבודה במעבדה ובמחקרים מעשיים שונים.

לימודי ביוטכנולוגיה
צילום:kaibara87

למרות שמדע הביוטכנולוגיה נחשב למדע צעיר יחסית, אפשר לומר שכבר בתקופה הקדומה, האדם ידע ולמד כיצד לנצל תהליכים ביולוגיים שונים לתועלתו כגון: הכנת גבינות, הכנת בירה, אפיית לחם, עיבוד עורות, עיבוד בדים, שימור מזון, הכנת תרופות ועוד. הידע לצורך הכנת אותם מוצרים עבר מדור לדור, ללא הבנת התהליכים המדעיים, אבל היום אנחנו כבר יודעים שהאדם בתקופה הקדומה, עשה שימוש במיקרואורגניזם כמו: שמרים, חיידקים, יחד עם שילוב של הבנה בשימוש בחום ובקור, ליצירת מוצרים אשר יכולים להישמר לתקופת זמן ממושכת ולמציאת דרכים לשפר את איכות המזון, הבדים, צמחי המרפא, סביבת המגורים ועוד.

מטרת לימודי הביוטכנולוגיה

לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה נמשכים כשלוש שנים, תואר מוסמך למדעים בהנדסת ביוטכנולוגיה מצריך 4 שנים של לימוד. במהלך תואר ראשון בלימודי ביוטכנולוגיה, בשנתיים הראשונות נלמדים קורסי בסיס שהם בדרך כלל משותפים ללימוד מדעי החיים בנוסף לקורסים ייחודים לתחום. בשנה השנייה ללימודים נלמדים קורסים מיוחדים לתחום כגון: ביוטכנולוגיה סביבתית, ביוטכנולוגיה בצמחים, תכנות לביו-טכנולוגים ועוד, השנה השלישית היא שנת התמחות בתחום. בנוסף נלמדים קורסים כגון: הנדסת מזון, הנדסת איכות, ביוכימיה, הנדסה כימית, מדעי התזונה, ביוטכנולוגיה תהליכית, מדעי ההנדסה ועוד. תואר שני בביוטכנולוגיה מתמקד בעיקר בעבודת מחקר בתחום ובנוסף נלמדים קורסים כגון: תהליכי הפרדה ואנליטיקה, היבטים ניהוליים בביוטכנולוגיה, תהליכי ייצור ביוטכנולוגיה ועוד.

קהל יעד ללימודי ביוטכנולוגיה

לימודי ביוטכנולוגיה מתאימים לאנשים המתעניינים במדע ומחקר ומחפשים מקצוע בעל אופי צעיר, אשר נותן פתח לאפשרויות תעסוקה רבות מכיוון שהוא מתפרס לעשרות תחומים כגון: רפואה, הנדסת מזון, תעשיית הבגדים, תעשיות הכימיה, איכות הסביבה ועוד.

עוד מסלולים ללימודי ביוטכנולוגיה

התמחויות בלימודי ביוטכנולוגיה

ניתן ללמוד ביוטכנולוגיה גם לתואר הנדסאי ביוטכנולוגיה וגם בשילוב עם התמחות כגון: ביוטכנולוגיה וחקלאות, ביוטוכנולוגיה וכימיה, ביוטכנולוגיה אנליטית, ביוטכנולוגיה והנדסת מזון, ביוטכנולוגיה ומדעים ועוד.

לימודי ביוטכנולוגיה חקלאית

מטרת מסלול לימודים זה, היא להבין כיצד אפשר ליישם את מדע הביוטכנולוגיה ולהשפיע באמצעותו על החקלאות המודרנית, תוך התמקדות בעקרונות, בשיטות, הפוטנציאל שלהן ובמגבלות בשימוש בהם.

לימודי ביוטכנולוגיה וכימיה

מטרת הלימודים להעמיק את הידע בכימיה, באמצעות מחקר ויישום, להבין כיצד אפשר לשלב את הידע המעמיק מתחום הכימיה על הטכנולוגיות המודרניות וכיצד להפיק משילוב זה מוצרים בעלי תועלת ואיכות גבוהים במיוחד.

משך זמן לימודי ביוטכנולוגיה

לימודים לתואר ראשון בביוטכנולוגיה אורכים בדרך כלל שלוש שנים והתואר הוא תואר ראשון B.S.c, ניתן גם לעשות תואר בהנדסת ביוטכנולוגיה אשר נמשך כארבע שנים ומזכה את הבוגר גם בתעודת הנדסאי של מה"ט. דיפלומה של הנדסאי בתחום הביוטכנולוגיה ניתן לעשות תוך שנתיים.

שכר ותעסוקה עם סיום לימודי ביוטכנולוגיה

בוגר לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה יכול להמשיך לתארים מתקדמים בביוטכנולוגיה או בביולוגיה, או כימיה. כמו כן הבוגר יכול לפתח קריירה רווחית ומאתגרת בתעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית הכימיה, תעשיית התרופות תעשיית המזון, במכוני המחקר, באחת מחברות הביוטכנולוגיה בארץ ועוד. כיום מתפרסמות מאות מודעות דרושים בתחום הביוטכנולוגיה, וכדאי לנסות ולהתברג בחברה גדולה ומבוססת.

מדע הביוטכנולוגיה הוא המפתח לעתיד שלנו


סרטון המסביר על תחום הביוטכנולוגיה

תחום הביוטכנולוגיה צומח ברחבי העולם במהירות עצומה, תעשייה זו הפכה לבעלת אחוז הצמיחה במקום השני לאחר תעשיית המולטימדיה, בכול יום חוקרים ומדענים בארץ וברחבי העולם מגלים יישומים חדשים מתחומי הפיסיקה, ביולוגיה והכימיה שניתן באמצעותם לשכלל ולשפר מוצרים קיימים ואף ליצור מוצרים חדשים וטובים יותר שעונים לצרכי האדם והסביבה.

חברת טבע שנשענת במחקריה על מדע הביוטכנולוגיה, נחשבת לחברה מצליחה ומשגשגת מאוד בזכות כך. מכיוון שהאפשרויות להשתלבות במקצוע הביוטכנולוגיה הן רבות, ישנם אפיקים רבים לפתח קריירה מצליחה בין השאר בתעשיות הכימיות, בחברות התרופות, בתעשיות הקשורות לחקלאות, בפעילויות לבקרת זיהום. ישנה אפשרות גם להצטרף לארגונים ממשלתיים, או לחברות העוסקות במחקר ופיתוח של מוצרים טכנולוגיים מתקדמים. אפשר לומר שלימוד מדע הביוטכנולוגיה פותח דלת לקריירה מעולה בעבור המדען הצעיר.

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי ביוטכנולוגיה

תנאי קבלה לביוטכנולוגיה הקושי להתקבל ביוטכנולוגיה, מכיוון שהינו תחום חדשני יחסית, איננו כולל תנאי קבלה גבוהים מאוד כמו מקצועות אחרים כפסיכולוגיה או משפטים, אולם עדיין לא פשוט להתקבל. הקושי גבוה בעיקר בתוכניות המיוחדות של מחקר ופיתוח בביוטכנולוגיה, הנלמדות להמשך קריאה »
להיות הנדסאי ביוטכנולוגיה שכר הנדסאי ביוטכנולוגיה הנדסאי ביוטכנולוגיה או הנדסאי כימיה יכולים להשתלב במגוון מקצועות בתעשיות פרמצבטיקה, מכשור הרפואי, ביוטכנולוגיה ועוד, כאשר המשכורת שלהם תנוע בין 7 ל-13 אלף ש"ח לחודש. עם השנים שכר זה עולה, בהתאם להתמחות להמשך קריאה »
למה כדאי ללמוד ביוטכנולוגיה? לאנשים עם ראש לימודי ביוטכנולוגיה מאפשרים לבעלי ראש, שיכולים לשבת, ללמוד ולחקור, למצות את הפוטנציאל שלהם ולהשתמש בשכל שלהם לפיתוח מתקדם בתעשייה הביוטכנולוגית בישראל. הביוטכנולוגיה עומדת בחזית הטכנולוגיה והפיתוחים שלה לעתים נדמים בלתי אפשריים, אולם להמשך קריאה »
איפה כדאי ללמוד ביוטכנולוגיה? מדעי החיים בהדגשת ביוטכנולוגיה (B.Sc) במכללת רמת גן במסלול של מכללת רמת גן תקבלו אפשרות ללמוד על נושאים שונים מתחומי הביולוגיה והכימיה, ולקבל הסמכה מקצועית על התמחות שמעניינת אתכם כגון לימודי חיידקים, וירוסים, תאים ועוד. להמשך קריאה »
תואר שני בביוטכנולוגיה להתמחות לעומק בתחום מחקר חדשני לימודי תואר השני בביוטכנולוגיה מכוונים להתמחות מעמיקה של הסטודנט באחד מתחומי המחקר והפיתוח בהם עוסק תחום הביוטכנולוגיה. נושאי מחקר אלה מתפרשים על פני קשת רחבה, והם כוללים את התחומים החדשניים להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר