תואר שני בחינוך מיוחד

תואר שני בחינוך מיוחד על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים ללא תזה.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי הכולל מספר התמחויות.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

רמה גבוה של זיכרון, חשיבה לוגית, ניתוח מחקרים, גישה הומאנית וסבלנות.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ניתן לבחור במסלול אישי שאינו מוגבל לתכנית הלימודים הנהוגה בחוג.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תואר ראשון הקשור למקצוע בציון ממוצע של 80, לימודי השלמה אם יש צורך, בחינות GRE אם יש צורך, מבחן כניסה באנגלית בציון של 75, שתי המלצות, ראיון אישי.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת הגשת עבודות תיאורטיות רבות במהלך הלימודים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא הרצאות פרונטאליות, ניתוח ועיבוד מחקרים, מבחנים בכתב, מבחנים אמריקאים, התנסות מעשית, הגשת עבודות בכתב.

העמיקו את הידע ואת יכולות הטיפול שלכם

תואר שני בחינוך מיוחד
צילום: IrishFireside

הלימודים לתואר שני בחינוך מיוחד, מעמיקים את נושא החינוך המיוחד, מבחינת ההיבטים התיאורטיים, הבנה וניתוח של מחקרים הקשורים לתחום וכיצד ניתן ליישם את הידע התיאורטי והידע המחקרי בתחומים שונים של החינוך המיוחד כגון: לקויות תקשורת, הגיל הרך, בעיות התנהגות, אוטיזם, בעיות התפתחותיות ועוד. הלימודים כוללים גם הבנת האינטגרציה בין הידע למחקר, פיתוח גישה ביקורתית ויכולת מחקרית בתחומים הקשורים לאבחון הצרכים המיוחדים של האוכלוסייה.

הקורסים העיקריים הנלמדים במהלך התואר הינם: תקשורת תומכת ותקשורת חלופית לאוכלוסייה בעלת לקות תקשורת, הפרעות רגשיות האבחון ודרכי הטיפול, טיפול קוגניטיבי, הפרעות קשב, איתור מוקדם של ליקויים התפתחותיים, אוטיזם ולקויות התפתחותיות, המטפל והעבודה הטיפולית, היבטים נירו פסיכולוגיים בהפרעת אוטיזם, תכנון ועיצוב סביבת למידה, מחקר כמותי וסטטיסטיקה, הליכי מחקר ועוד.

קהל יעד לתואר שני בחינוך מיוחד

אנשי מקצוע בעלי תואר ראשון באחד מהתחומים הבאים: חינוך והוראה, חינוך מיוחד, ייעוץ חינוכי, תואר במקצועות הפארא-רפואיים ופסיכולוגיה, או אנשים שכבר עוסקים בתחום החינוך, המנהל החינוכי או בתחום החינוך המיוחד ורוצים להעמיק את הידע שלהם, או לשנות את מסלול הקריירה מתחום של הוראת החינוך המיוחד לתחום של ייעוץ, או פיתוח תהליכי מחקר. אפשר ללמוד חינוך מיוחד לתואר שני במוסדות הבאים:

ישנה אפשרות גם להתמקד בנושא מסוים כמו אוטיזם, ועל כך אפשר לקרוא באתר של משרד החינוך.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

אלו אשר יסיימו בהצלחה את התואר השני בחינוך מיוחד יוכלו להשתלב בייעוץ בקליניקה פרטית לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, ייעוץ במסגרת בתי הספר הפורמאליים והבלתי פורמאליים, שיקום וטיפול בתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, לקויות למידה, הפרעות התנהגותיות וכדומה. השתלבות במרכזי תמיכה, עבודה בתוך מסגרת בית החולים או קופות החולים ועוד.

לדעת כיצד לשלב ניתוח מחקרים וידע תיאורטי בטיפול המעשי

אנשים שהם בעלי תואר שני בחינוך מיוחד, הם אנשים בעלי ידע שלא יסולא מפז, יש להם כבר את הידע הפרקטי כיצד ניתן להעריך ולאבחן את הבעיה, הקשיים והלקות שמהם סובל אותו תלמיד, כמו כן יש להם את הכלים הדרושים כדי להכין תכנית של התערבות חינוכית שמותאמת לצרכים המיוחדים של אותו תלמיד על בסיס האבחון שנעשה לו.

ללימודי תואר שני בחינוך מיוחד, ניתן לבחור בלימודים לתזה או במסלול לימודים ללא תזה, הלימודים לתזה כוללים שנה נוספת המיועדת לכתיבת התזה. המסיימים את המסלול עם התזה זכאים להמשיך לתואר שלישי, בכפוף להישגים שלהם בלימודים, הקבלה ללימודים במסלול עם התזה תלויה בדרך כלל בהחלטה של ועדת הקבלה באותו מוסד לימודי, כדי להישאר במסלול זה ישנם מספר תנאי ציון שעל הסטודנט לעמוד בהם לאורך כל המסלול.
לימודי השלמה למי שאינו מגיע מתחום החינוך המיוחד כוללים השלמה כללית בקורסים כגון: ליקויי למידה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, סוגיות בחינוך מיוחד, הנירופסיכולוגיה של הלמידה ועוד. בנוסף ישנן השלמות הנוגעות להתמחות המסוימת כגון: אוטיזם, הגיל הרך, הפרעות רגשיות ועוד.

קבל מידע על לימודי חינוך מיוחד
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך מיוחד
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר