תואר ראשון בחינוך גופני

תואר ראשון בחינוך גופני על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 – 4 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי שבתוכו יש מספר רב של תחומי בחירה כגון: מדריך כדורסל, מאמן כושר, מאמן שחייה, מדריך אירובי וכדומה.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

כושר גופני גבוה, מנהיגות, יכולת עבודה בצוות, יכולת הבנה של חומר תיאורטי.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

תקופת ההתמחות היא במהלך הלימודים באחד מענפי הספורט שמציע המוסד הלימודי.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה עם ממוצע 80, ציון 475 בפסיכומטרי, ראיון אישי, מבחן מעשי, בדיקת מאמץ.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרש כושר גופני גבוה ואהבה חזקה מאוד לספורט, ביחד עם סבלנות ללימוד החומר התיאורטי.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

הלימודים הם לימודים תיאורטיים בכיתות, במקביל ללימודים מעשיים והבחינות הן בכתב וגם מתן ציון על השיעורים המעשיים.

לימודי חינוך גופני – כדי להפוך את התחביב למקצוע

תואר ראשון בחינוך גופני
צילום: heyimmaya

מטרתו העיקרית של התואר הראשון בחינוך גופני היא לגרום למורה לדעת ולהבין מצד אחד את חשיבותו של הכושר הגופני לבריאות הנפשית והמנטאלית של האדם וכיצד פועל גוף האדם בהקשר של התעמלות וכושר גופני ומצד שני ללמוד כיצד ניתן ללמד אחרים אודות כושר גופני ופעילות ספורטיבית בדרך הנכונה והאטרקטיבית ביותר. אם בעבר שיעורי חינוך גופני נחשבו לשיעורים חופשיים, שבהם המורה היה נותן כדור למשחק כדורגל, כדורסל או מחניים, היום מערכת החינוך והבריאות מבינות את חשיבות הכושר הגופני לאורך חיים בריא של התלמידים, לכן היום בזכות בתי הספר והמכללות שמעניקות לימודים מקצועיים ברמה גבוהה מאוד בתחום החינוך הגופני, רמתם המקצועית של המורים השתפרה פלאים ושיעורי החינוך הגופני נחשבים למעניינים, מאתגרים ומלמדים.

אם הינכם רוצים לעסוק בתחום ההוראה של חינוך גופני, כדאי שתדעו שבמקביל לתואר בחינוך גופני, אתם תזדקקו גם לתעודת הוראה. כמו כן ניתן לבחור בתחום ההתמחות של חינוך גופני כמסלול בתוך התואר הראשון בחינוך והוראה. בין הקורסים השונים שנלמדים במהלך התואר הראשון ישנם שיעורי יסוד הכוללים: פיסיולוגיה, אנטומיה, מיומנויות מוטוריות, טיפוח היציבה, מדעי החינוך, תפקוד הגוף ועוד. לימודי הבחירה כוללים אפשרות לבחור באחד המקצועות כגון: שחייה, כדורגל, התעמלות, חדר כושר, מחול אירובי, פעילות גופנית לקשישים, הגיל הרך, כדורסל טיפוח היציבה ועוד.

קהל יעד לתואר ראשון בחינוך גופני

אנשים שהולכים ללמוד תואר ראשון בחינוך גופני, הם אנשים ספורטיביים ונמרצים, הרוצים להיות בתנועה מתמדת ולהפוך את העיסוק שלהם בספורט מתחביב למקצוע. אותם אנשים לא יכולים לסבול את המחשבה על עבודה שבמסגרתה הם יאלצו לשבת כל היום על הכסא ולעבוד מול המחשב, מדובר שאנשים שיודעים עד כמה הספורט והכושר הגופני חשובים לכל אחד הן מבחינה פיזית וגם מהבחינה המנטאלית.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

מכיוון שהמודעות בישראל לחשיבות הכושר הגופני רק הולכת וגדלה ומכיוון שמכוני ספורט ומכוני כושר, נפתחים כמעט בכל פינה בארץ ואנשים רבים מחפשים לעסוק בפעילות גופנית בשעות הפנאי שלהם, האפשרויות לעיסוק בהדרכה או הוראה הן מגוונות החל מהוראת החינוך הגופני בבית הספר היסודיים והעל תיכוניים, מדריך חדר כושר, מדריך כדורסל, מדריך שחייה, מדריך התעמלות ספורטיבית, מדריך מחול אירובי ועוד.

לדעת כיצד לעזור לאנשים לשפר את הכושר הגופני שלהם

תואר ראשון בחינוך גופני, מאפשר בראש ובראשונה לסטודנט להכיר את גוף האדם ואת דרך פעולתו וכיצד ניתן לשפר את תפקודו של הגוף, את כושר הסיבולת שלו ואת הכושר הגופני דרך הפעילויות הספורטיביות השונות. בנוסף לומד הסטודנט כיצד ניתן להעביר את הידע הזה לאנשים אחרים בצורה הטובה והנכונה ביותר. אמנם העיסוק בפעילות גופנית נחשב לעיסוק חשוב ובריא מאוד, אבל גם אחוז הפציעות ונזקים אחרים עקב עיסוק לא נכון הוא גבוה, אדם הלומד חינוך גופני, יודע כיצד ללמד אחרים לעסוק בפעילות גופנית בריאה אשר לא גורמת לפציעות או נזקים אחרים.

לימודי תואר ראשון בחינוך גופני, בניגוד למה שרבים חושבים, כוללים חומר תיאורטי רב הקשור לפיזיולוגיה ולאנטומיה של גוף האדם, לכן עלייך להיות מוכן גם לישיבה על הכיסא כדי לשנן ולהבין את החומר התיאורטי המורכב מעט.

קבל מידע על לימודי חינוך גופני
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך גופני
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר