תואר שני בהוראה

תואר שני בהוראה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסולים בשילוב מחשבים וחינוך, התפתחותיות, הפרעות רגשיות ובעיות התנהגות, הגיל הרך, התנהגות, מחשבים וחינוך ועוד.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

רמה גבוה של זיכרון, רמה גבוהה של כתיבה וניסוח, הבנה בתחום המחקר.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

לימודי תואר שני בחינוך והוראה אינם דורשים התמחות או סטאז'.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תואר ראשון, תעודת הוראה, ניסיון של מספר שנים בהוראה, ציון של 80 ומעלה בתואר ראשון.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת יכולת ניסוח גבוהה מאוד בכתב ובע"פ וקריאה של חומר לימודי רב.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא ברובה הרצאות פרונטאליות. הקורסים כוללים לימודי התמחות, סמינריון, סדנת פרויקט ושיטות מחקר.

אפשרות מצוינת להעמקת הידע בתחום החינוך והפדגוגיה

תואר שני בהוראה
צילום: cmcphers

תואר שני בלימודי הוראה נועד כדי לתת אפשרות לאנשי ההוראה והחינוך להעמיק את הבנתם ואת הידע שלהם בנושאים הקשורים בהוראה ובחינוך, הלימודים מפגישים את הסטודנט עם גישות חדשות ושונות בתחום החינוך. לעומת התואר הראשון שהתמקד יותר בהכשרת הסטודנט להפוך למורה מקצועי, התואר השני מטרתו להעמיק בתחום מסוים שנבחר על ידי הסטודנט ולתת לו כלים מעשיים, טיפוליים ומחקריים להתמודדות עם המקצוע שבו הסטודנט בחר.

התחומים הנלמדים בתואר שני להוראה פותחים אשנב למסלול מקצועי חדש בתוך תחום ההוראה, תחומים כגון: ייעוץ חינוכי, ניהול מערכות חינוך, טיפול באומנויות, פיתוח מערכות חינוך, לקויות למידה, פסיכולוגיה קלינית של הילד, טכנולוגיות מידע ותקשורת, הוראה ולמידה, חינוך גופני ועוד. לימודי תואר שני, פותחים דרך להתקדמות מעבר להוראה לקריירה שונה, מאתגרת ומספקת ועדיין להישאר בתחום החינוך ובקרבת התלמידים.

מידע שחשוב לדעת לפני תחילת התואר

ההתמחויות המרכזיות במסגרת תואר שני בחינוך והוראה הם: תואר שני בחינוך מיוחד, ניהול מערכות חינוך, מדיניות החינוך, ייעוץ חינוכי, ליקויי למידה, הערכה והתערבות חינוכית, ארגון וניהול מערכות חינוך, חינוך לאמנות ועוד. חלק ממסלולי הלימוד לתואר שני מעניקים תואר שני M.Ed חינוך והוראה וחלק מהמסלולים מעניקים תואר M.A בחינוך והוראה. תואר M.A בחינוך והוראה הוא תואר מחקרי אשר יכול לאפשר המשך ללימודי דוקטורט.

קהל יעד לתואר שני בהוראה וחינוך

אנשים שבדרך כלל רוצים לעשות תואר שני בהוראה וחינוך הם מנהלים, מורים ואנשי חינוך, אשר כבר עוסקים בתחום ההוראה והחינוך והינם בעלי תואר ראשון באחד מהמקצועות הקשורים לחינוך והם מעוניינים לשנות את מסלול הקריירה שלהם, ממורה או מנהל לתחומים כגון ייעוץ, ניהול וארגון, הוראה פרטית וכדומה. הלימודים לתואר שני מעניקים גם אפשרות לשדרוג השכר באותו מקצוע וגם פותחים את הדלת לתחומים נוספים, בדרך כלל בתחום הייעוץ והטיפול, אשר מעניקים משכורות יותר טובות מאשר משכורת של מורה במערכת החינוך.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

לאחר תואר שני בחינוך והוראה רבים מהבוגרים משתלבים בתחום של ניהול בתי ספר, ייעוץ חינוכי בתוך המוסד ועוד. חלק מהבוגרים של תואר שני בהוראה עוברים למגזר הפרטי ועובדים במתן ייעוץ פרטי בתחומים של מטפלים, הוראה מתקנת, טיפול בלקויות למידה, חינוך מיוחד ועוד.

להמשיך ולפתח את הקריירה בתחום החינוך וההוראה

מקצוע ההוראה הינו מקצוע שוחק מאוד, שהגמול שלו הרבה פעמים אינו מספק, לימודים לתואר שני בתחום ההוראה מאפשרים לאנשי החינוך גם להישאר בתחום העשייה והחינוך וגם לשדרג את שכרם, או לפתוח בקריירה עצמאית ומתגמלת בתחום חשוב זה. ניתן לעשות לימודי תואר שני בחינוך והוראה במסלול מחקרי המצריך גם הגשת עבודת תזה ומאפשר המשך ללימודי מחקר ודוקטורט ובמסלול לא מחקרי. הלימודים בשני המסלולים אורכים כשנתיים. הבחירה במסלול לימודים מסוים היא בהתאם לרצונו של הסטודנט ולתחום העיסוק שהוא רוצה להיות חלק ממנו בעתיד.

לימודי השלמה בתואר שני בהוראה וחינוך נדרשים במקרה שבו הסטודנט הוא בעל תואר ראשון בחינוך ורוצה לעסוק בהתמחות מסוימת לדוגמה: סטודנט בעל תואר ראשון בחינוך והוראה זקוק לקורסי השלמה בחינוך מיוחד עם הוא בחר בהתמחות זו. כמו כן, מועמדים שאינם עומדים בקריטריונים החוגיים לקבלת תואר שני יוכלו להתקבל לשנה לימודי השלמה.

דרישות קבלה – תואר ראשון חד חוגי או בשני חוגים בדרך כלל עם ממוצע של 85, בחינת GRE, ציון של 75 במבחן הכניסה של החוג לאנגלית והמלצות. דרישות הקבלה משתנות בהתאם למוסד הלימודים.

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר