להיות מורה

בעל המקצוע

מקצוע ההוראה נחשב לאחד המקצועות התובעניים ביותר הקיימים היום בשוק העבודה עקב משבר החינוך המתמשך בארץ, האנשים שפונים למקצוע ההוראה הם בדרך כלל אנשים בעלי ייעוד וחזון שמעונינים לעשות את מרב המאמצים כדי לשפר את רמת החינוך בארץ ולהעביר לתלמידיהם לא רק את החומר הלימודי הנדרש באותו מקצוע, אלא גם לחנך אותם להיות תלמידים טובים יותר מהבחינה האנושית והמוסרית. מקצוע ההוראה נחשב למקצוע שוחק מאוד, ההתמודדות היום יומית מול תלמידים חסרי משמעת והורים תובעניים אינה פשוטה בכלל, אבל כל הצלחה, כל הישג ולו הקטן ביותר מכפרים על כל השאר, זאת הסיבה העיקרית לכך שאנשים רבים בעלי תואר אקדמי שכבר הגיעו לרווחה כלכלית ולהישגים מקצועיים מכובדים עושים הסבה מקצועית לכיוון לימודי ההוראה כדי לתרום חזרה לחברה, לא רק מהידע האקדמי שלהם, אלא גם מניסיונם המעשי במקצוע שלהם.

איך נראה יום עבודה

המורה הוא זה שבדרך כלל קובע את מערכת השעות שלו על פי הדרישה באותו בית הספר ותחת הסכמת הנהלת בית הספר, שיעור המשרה נקבע על פי תקציב שעות בית ספר והתחייבות משרד החינוך, כאשר מורים מקצועיים בדרך כלל מקבלים פחות שעות עבודה ממורים מחנכים. מלבד השעות שאותם מבלה המורה בבית הספר בכל יום, הוא גם צריך להכין מערכי שיעור, לבדוק עבודות ומבחנים של תלמידים, להגיע לאירועים שנערכים מחוץ לשעות הלימודים בבית הספר, לקיים אספות הורים ולעבור מספר השתלמויות מידי שנה.

התמחויות

כבר במסגרת לימודי ההוראה הסטודנט יכול לבחור במסלול לימודים המתאים לו על פי הגילאים שאותם הוא יהיה מעוניין ללמד בעתיד כגון: הגיל הרך, גילאי בית ספר יסודי ולימודי חינוך והוראה לבית הספר העל יסודי. כמו כן ניתן לבחור במסלול לימודים על פי מקצוע כגון: לימודי הוראה לחינוך מיוחד, לימודי הוראת האנגלית, לימודי חינוך גופני ועוד. לאחר סיום הלימודים על התלמיד לעבור סטאז' של שנה באחד ממוסדות החינוך המוכרים בארץ, ישנם סטודנטים שעושים את עבודת הסטאז' שלהם שבדרך כלל דורשת מינימום שמונה שעות הוראה שבועיות, כבר במהלך הלימודים.

שוק העבודה והשכר

השכר הממוצע למורה מתחיל נחשב לשכר נמוך מאוד ועומד על כ- 4,800 ₪ בחודש, אבל עם הצטברות הוותק, הניסיון וגמולי ההשתלמות השכר עולה בהתאם. מורים רבים גם משלימים את הכנסם באמצעות מתן שיעורים פרטיים שהרווח עליהם הוא גבוה במיוחד.

יתרונות בשוק

למורים ומחנכים בארץ תמיד תהיה דרישה, סף הקבלה הנמוך ללימודי חינוך והלימודים הקלים בהשוואה לתארים אחרים הופכים את המקצוע למבוקש מאוד. למורים בעלי תואר ראשון בנוסף על תעודת ההוראה יש יתרון גדול יותר על פני מורים בעלי תעודת הוראה בלבד.

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר