לימודי גננות

לימודי גננות יביאו לכם את העבודה שרציתם כל כך: האפשרות לעבוד עם ילדים, להשפיע על חינוך הדור הבא, ולעסוק במקצוע מהנה וכיפי, הדורש גם השקעה רבה.

להיות גננת ולטפח את הפרחים הצעירים

לימודי גננות
צילום: woodleywonderworks

לימודי חינוך של גננות מהווים התאמה והכנה לתפקוד כגננת ולניהול גן. העיסוק עם ילדים רכים בשנים היא אינה פשוטה, אך עם זאת מלאה בסיפוק והנאה. תחום החינוך וטיפוח הדור הבא, בהחלט מהווה שליחות. בלימודי הגננות ילמדו הסטודנטים כיצד לערוך הפעלות בגן, איך לעצב את כיתת הגן, על מהות החינוך בגיל הרך, שירים וסיפורים כתורמי עיצובו של הילד הרך, על משחקים מפתחים ועוד היבטים ונושאים רבים אשר יתרמו ויובילו את הסטודנטים להכרה משמעותית של עולם הצרכים הפיזיים, הרגשיים והקוגנטיביים של הילדים בגילאים 0-8.

מטרת לימודי הגננות

מטרת מסלול הלימודים הוא להכשיר את הסטודנטים הן מבחינה עיונית והן מבחינה מעשית, להתמודד עם ניהול גן ועבודה עם ילדים בגילאי גן. תואר זה מלווה בחובת סטאז'. בין הקורסים הנלמדים: חינוך, פיזיולוגיה של התפתחות הילד, חשיבה, חינוך מוסיקלי, חשבון לגיל הרך, תנועה ותחושה, ספרות ילדים, סיפורי תורה, איתור ושילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. למעונינים להתקדם וללמוד לתואר שני בחינוך, מספר אפשרויות רבות להתמקצעות כגון: תואר שני בייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד, הוראה ולמידה, חינוך גופני, הוראת אנגלית, חינוך סביבתי, תכנון לימודים והוראה, הוראת מדעי הרוח, חינוך מתמטי ועוד.

קהל היעד ללימודי גננות

לימודי גננות מתאימים למי שרוצה להתמקצע בתחום החינוך לגיל הרך, להכיר ולעודד את עולמם של הילדים הרכים וללוות אותם בדרכם הראשונה במסלול המסגרת החינוכית, תוך השפעה על עיצובם וטיפוחם.

מוסדות נוספים ללימודי גננות

תחומי התמחות בלימודי גננות

לימודי גננות עם התמחות בספרות ילדים

תוכנית המפגישה את הסטודנטים עם ספרות הילדים הענפה כשבמרכז הלמידה לימודי איור ספרות ילדים, הקשר בין חינוך פסיכולוגיה וספרות, גיבורים ספרותיים, ספרות ילדים ונוער, ביבלותרפיה. כל זאת בנוסף לתכנים הבסיסיים החינוכים העיוניים והמעשים.

לימודי גננות עם התמחות באמנות

המסלול מתמקד בתחום האומנות לגיל הרך ומעשיר בתכנים חברתיים ורגשיים, הנושאים הנלמדים במסלול: אמנות ומחשב, הבעה ויצירה בחומרים, חשיבה חזותית, איור ספרות ילדים ועוד. כל זאת, כמובן, בנוסף ללימודים עיונים ומעשיים רלוונטים לגננות.

לימודי גננות עם התמחות במוסיקה

תוכנית המאפשרת תואר עם התמחות במוסיקה באחת מהאפשרויות: מוסיקה וחינוך מוסיקלי בדגש עיוני, ריתמיקה וניצוח. הלימודים משולבים בסדנאות מעשיות, הדרכה אישית, השתתפות באירועים מוסיקלים ובהתנסות בשטח.

לימודי גננות עם התמחות בחינוך מיוחד

במסגרת לימודי החינוך לגיל הרך, ילמדו הסטודנטים על סביבת הלימודים החינוכית המתאימה לילדי החינוך המיוחד, היבטים פסיכולוגיים ותיאורטיים, אמצעי הוראה והעמקה בנושא השונות, כלים לתכנון לימודים בגן מיוחד ובגן רגיל משולב עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, הכרת הגן הטיפולי, לקויות וחריגויות של ילדים בחינוך המיוחד, וכן סטאז' בגנים טיפוליים.

משך זמן לימודי הגננות

תואר ראשון בלימודי גננות במסלול רגיל ו/או במסלול משולב התמחות נמשך 3 שנים אקדמאיות , משך הלימודים לא כולל סטאז', אשר לרוב נמשך שנה נוספת.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי הגננות

המסיימים בהצלחה את תואר הגננות בהתמחויות השונות, יכולים להשתלב במסגרת הגנים של משרד החינוך וכן בגנים הפרטיים השונים. בוגרי חוגים כדוגמת מוסיקה עם התמחות בריתמיקה יכולים אף לשמש כמדריכים בחוגים בגנים השונים ו/או במתנ"סים.

חינוך – תמיד רלוונטי

תחום החינוך בכלל והגננות בפרט, מציע נושאים מגוונים ומרתקים להכרת עולמו של הילד. עיסוק בתחום החינוך הרך טומן בחובו שליחות, אהבה וסיפוק אדירים. כמו כן, התעסוקה היא מובטחת כל עוד ישנם ילדים קטנים ומן הסתם תמיד יהיו. נכון שתנאי השכר במגזר הציבורי אינם גבוהים ודורשים שיפור, אולם תנאי ההעסקה הם נוחים ומזמינים (שעות עבודה קצרות, חופשות ארוכות), ובתחום הגננות הפרטי השכר גבוהה יותר, על כן כדאי לברר ולבדוק את לימודי הגננות באופן אינדיווידואלי לכל אחד.

קבל מידע על לימודי גננות ומטפלות לגיל הרך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי גננות

להיות גננת בעלת המקצוע גננת היא בעלת מקצוע אשר עוסקת בתחום שאין הרבה חשובים ממנו, חינוך, הפעלה ושמירה על ילדים בגיל הרך – בין התקופות החשובות בהתפתחותו של אדם. אין ספק שמדובר על תחום עיסוק עם שליחות להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד לגננות מידע הכרחי למועמדת ללימודי גננות אין ספק כי כל מי שניגשת (או ניגש!) לתחום של לימודי גננות נכנסת לתחום חשוב בצורה בלתי רגילה ובעל השפעה עמוקה על חייהם של אחרים, גננות מחזיקות בידיהן יכולת ואפשרות להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי גננות ומטפלות לגיל הרך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר