האם כדאי ללמוד חינוך?

סטודנטים רבים שואלים את עצמם את השאלה: "האם באמת כדאי ללמוד חינוך בארץ?" המשיכו לקרוא כדי לגלות על היתרונות והחסרונות בהתחלת קריירה בחינוך בישראל.

1. בגלל תוכנית "אופק חדש"

תוכנית אופק חדש שהונהגה בשנת 2011 מהווה שינוי משמעותי עבור אלפי המורים במערכת החינוך הנוכחית, וכן עבור סטודנטים ששוקלים קריירה בהוראה ובחינוך. לפי הסכם אופק חדש יערכו שינויים במערכת החינוך שישפרו את תנאי התעסוקה, יכפילו את שכר המורים החדשים, יספקו שכר הוגן למורים, וחזקו את מעמד המורה בחברה ויכללו שינויים ושיפורים רבים הן למורה והן לתלמיד.

2. בגלל השעות הנוחות

איפה עוד אפשר למצוא שעות עבודה של מ-8 בבוקר ועד 2 בצהריים? המורה נהנה משעות עבודה נוחות, וכך הוא יכול לפתח קריירה שנייה או חיי פנאי עשירים שלא מתאפשרים בעבודות אחרות במשרה מלאה. מלבד שעות העבודה הנוחות המורה נהנה גם משלל חגי ישראל וחופשי התלמידים הארוכים, שמאפשרים לו קצת נחת בין שנות הלימוד העמוסות. מורים רבים נהנים גם משנת שבתון, שרובנו רק היינו חולמים עליה.

3. בגלל האפשרות לחנך את הדור הצעיר

הסיפוק מהוראה איננו מגיע מהשכר, או מהיוקרה של המקצוע, אלא מגיע מהסיפוק של כל מורה טוב להשפיע על חיי התלמיד שלו. המורה הוא דמות המופת המשמעותית ביותר לילדים מלבד הוריהם, ויש לו חשיבות עליונה בהכשרת הדור הבא של המדינה. מורים המצליחים ליצור קשר משמעותי עם תלמידיהם, מדווחים כי זו אחת החוויות הטובות ביותר שאפשר לחוש. בין אם מדובר על האפשרות לשפר ציונים של תלמיד כושל במתמטיקה, או שיפור מצב רוחו של ילד שאיננו פופולרי, למורים לא חסרים אתגרים מעניינים ומרתקים שהופכים את העבודה הקשה שלו למשתלמת ביותר.

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר