לימודי חינוך

לימודי החינוך נחשבים ללימודים מבוקשים ורבים רואים במקצוע החינוך כשליחות ובצדק. חינוך הדורות הצעירים מהווה תשתית יעילה לאנשים בוגרים ואיכותיים. בואו לקרוא כיצד תוכלו להשפיע על הדור הבא של ילדינו.

הצטרפו לשורת המחנכים

לימודי חינוך
צילום: tryberg

תחום החינוך מהווה מוקד עיקרי למערכת החינוך בישראל, מוסדות החינוך כוללים חינוך פורמלי ובהם: גני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, וכן מוסדות לא פורמלים כדוגמת בתי ספר חרדיים. בתהליך החינוך מעצבים חשיבה פורייה של הלומדים ועוזרים להם להפוך לאנשים בוגרים בעלי ערכים מקובלים בחברתנו. דרכי החינוך מגוונות ורבות ועל ידי שיטות הוראה פרונטליות ואחרות, מקנים המחנכים לתלמידים ידע ומיומנויות חשיבה גבוהות.

מטרת לימודי החינוך

מסלול הלימודים בחינוך כולל צד מעשי וצד תיאורטי, בסיום התואר מקבלים הבוגרים תעודת חינוך והוראה. תעודת חינוך בלבד לא מאפשרת הוראה בפועל על ידי משרד החינוך ועל כן מחויבים הלומדים בסטאז' כתנאי להוראה בפועל, את הסטא'ז ניתן לעשות במהלך לימודי התואר. בין הקורסים הבסיסיים בתחום החינוך ניתן למצוא: שיטות מחקר בחינוך, מבוא למחשבת החינוך, סוצילוגיה של החינוך, מבוא לפסיכולוגיה חינוכית, התפתחות והתבגרות ועוד. במהלך לימודי החינוך נדרש הלומד לבחור תחום התמחות מועדף כדוגמת: מתמטיקה, חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך וכדומה.

קהל היעד ללימודי חינוך

לימודי החינוך מתאימים למי שמעונין לעסוק בחינוך והוראה, לרוב דרישות הקבלה עומדות על ציון פסיכומטרית של 500 לפחות וציון משוכלל של 90 בבגרות. חשוב לציין שתנאי הקבלה משתנים ממוסד אחד למשנהו ולעיתים מתקבלים בעלי נתונים נמוכים יותר, כל זאת בהתאם לשיקול דעת המוסד המלמד.

מי שיבחר להמשיך לתואר שני בתחום החינוך, יוכל לבחור מסלולים רבים כדוגמת: יעוץ חינוכי, חינוך סביבתי, מנהל החינוך, מערכות חינוך, מדיניות חינוך ועוד מבחר רחב של אפשרויות.

תחומי התמחות בלימודי חינוך

חינוך לגיל הרך

לימודים אלו מקנים ידע ומיומנויות עבודה עם ילדים בגילאים צעירים. תחומי הלימוד העיקריים בהתמחות זו כוללים: פסיכולוגיה התפתחותית של הגיל הרך, גישות ושיטות הוראת הקריאה, ארגון וניהול מוסדות חינוך בגיל הרך, עיצוב סביבת לימודים ומשחק, התפתחות השפה הכתובה, לשון, חשיבה, איתור ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ספרות ילדים ועוד.

חינוך גופני

תחום זה מכשיר את הלומדים לעסוק בלימוד חינוך גופני במסגרות השונות, הן הפורמליות והן הא- פורמליות וכולל: הקניית ידע מעשי ותיאורטי בתחום הבריאות והספורט, פסיכולוגיה, התפתחות ילדים, מדעי הרפואה, פיסיולוגיה, שיטות מחקר, דרכי הוראה, הגוף האנושי ועוד.

חינוך מיוחד

לימודי חינוך מיוחד אלו מעניקים ללומדים הכשרה תיאורטית ומעשית וכוללים היבטים רבים כגון: טיפול ודרכי הוראה לילדים עם לקויות למידה, ילדים בעלי פיגור שכלי, ילדים בעלי לקויות פיזיולוגיות שונות, ילדים עם לקויות שפה, ילדים בעלי הפרעה רגשית. לימודים אלו נחלקים לשני תתי תחומים עיקריים האחד טיפול ולימוד ילדים בעלי לקויות למידה והשני טיפול ולימוד ילדים בעלי בעיות התנהגות.

חינוך לבית ספר יסודי

לימודים אלו מתמקדים בהקניית ידע, כלים ומימניות הוראה ללומדים חינוך ילדים בכיתות א' – ו'. מטרת המסלול היא להביא את הבוגר לכדי רמת סבלנות, סובלנות, ראה נרחבת ויכולת מיצוי פוטנציאל של ילדים ברמות השונות.מסלולי ההתמחות האפשריים במגמה זו הינם: מדעים, מתמטיקה, אנגלית, אמנות, ערבית, מחשבים ועוד.

חינוך לבית ספר על יסודי

לימודים במסלול זה מתאפשרים למי שסיים התמחות בלימוד חינוך בבית ספר יסודי, והוא בעל תשתית חינוכית. הידע המתווסף הוא בנושא התמודדויות ורגשיות המתבגרים בגילאים אלו ודרכי גישה, לימוד והתמודדויות עם מורכבות התהליך. קורסים עיונים נוספים הנלמדים הינם בתחום מדעי החברה והפסיכולוגיה. גם במסלול זה אפשרויות התמחות שונות כדוגמת: אנגלית, מתמטיקה, מדעים וכו'.

משך זמן לימודי חינוך

לימודי התואר הראשון בחינוך אורכים כ- 3שנים ונדרש סטאז' למטרת הוראה בפועל. עם זאת, לימודי התואר השני תלוים בבחירת ההתמחות לרוב מדובר בשנתיים, אך לעיתים אף שלוש שנים.

קריירה ושכר למורים

אפשרויות השילוב בעולם התעסוקה הוא נרחב ביותר החל ממוסדות פורמליים כדוגמת בתי ספר וגנים וכלה בתנועות נוער, מתנ"סים, מוסדות לחינוך מיוחד וספציפי לפי תחום התמחות וכל מוסד שבא במגע עם ילדים בגילאים השונים.

חינוך אקטואלי

תחום החינוך משולב כמעט בכל היבט בחיינו כהורים, כמחנכים, כמעבירי חוגים וכו'. החינוך היה ותמיד ישאר התחום רלוונטי וחשוב, שלפיו יגדלו הדורות הבאים ועל כן הרלוונטיות שלו והביקוש לאנשי החינוך השונים תישאר בעינה. אם גם אתם רוצים לקחת חלק משמעותי בחינוך דור העתיד, התקדמו עוד היום ללימודי חינוך.

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי חינוך

תנאי קבלה ללימודי חינוך איך מתקבלים ללימודי חינוך בארץ? קבלו את כל תנאי הקבלה המעודכנים. תנאי קבלה לחינוך באוניברסיטה העברית - יש צורך בסכם בגרות של 9.75 וציון פסיכומטרי של 650. תנאי קבלה לחינוך באוניברסיטת תל אביב - מינימום פסיכומטרי להמשך קריאה »
איפה כדאי ללמוד חינוך? המכללות הפופולריות ביותר לחינוך בתחום החינוך ישנם מספר מוסדות לימוד אשר צברו את המוניטין והשם הטובים ביותר. מוסדות אלו כוללים את המכללות: סמינר הקיבוצים - כיום לסמינר הקיבוצים ישנו יתרון ברור בלימודי חינוך מכל הסוגים, כאשר להמשך קריאה »
האם כדאי ללמוד חינוך? 1. בגלל תוכנית "אופק חדש" תוכנית אופק חדש שהונהגה בשנת 2011 מהווה שינוי משמעותי עבור אלפי המורים במערכת החינוך הנוכחית, וכן עבור סטודנטים ששוקלים קריירה בהוראה ובחינוך. לפי הסכם אופק חדש יערכו שינויים במערכת החינוך שישפרו להמשך קריאה »
לימודי גננות להיות גננת ולטפח את הפרחים הצעירים
לימודי גננות צילום: woodleywonderworks
לימודי חינוך של גננות מהווים התאמה והכנה לתפקוד כגננת ולניהול גן. העיסוק עם ילדים רכים בשנים היא אינה פשוטה, אך עם להמשך קריאה »
לימודי חינוך לגיל הרך לעצב את דור המחר
לימודי חינוך לגיל הרך צילום: opensourceway
תפקיד המורה המחנך הוא לעזור להם לעבור את המשבר ובמקביל להנחיל להם ערכים ראשוניים של בוגרים במסגרת שבה מצופה מהם להשתלב להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר