תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי מורחב המורכב מקורסי בסיס מתחום ההנדסה וקורסים בניהול, תכנון וקבלת החלטות.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת ניהולית, הבנה הנדסית, חשיבה מתמטית, כושר מנהיגות וארגון.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ההתנסות נעשית במהלך הלימודים המעשיים.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה אנגלית 4 יחידות בציון שמונים, 4 יחידות מתמטיקה בציון טוב וציון פסיכומטרי של 550 ומעלה

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת זיקה חזקה מאוד למקצועות הכלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, הנדסה וניהול.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא מעבדות מתקדמות, שיעורים תיאורטיים, עבודות בכתב והגשת פרויקטים.

להתנסות בלימודים המשלבים בין מקצועות הניהול למקצועות התעשייה

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
צילום: jurvetson

לימודי הנדסת תעשייה וניהול משלבים שני תחומים מרתקים במיוחד, תחום הניהול שקשור לתהליך האורגני האנושי של העסק והתחום השני הוא כמובן תחום התעשייה שעוסק בצד המכאני של התעשייה הכולל נושאים כגון: ייצור, תכנון ופיקוח, כלכלה, מערכות מידע וניהול פיננסי ועוד. מטרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול היא לשלב בין שני התחומים הללו כדי שבוגר הלימודים יוכל לנהל מפעל ייצור, או כל מפעל תעשייתי אחר גם מבחינה טכנית הנדסית, אבל גם להתייחס לגורם האנושי בקבלת ההחלטות שלו.

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מכשירים את הבוגרים למלא מגוון רחב מאוד של תפקידים ולשלב את המידע הרב שברשותם כדי לפתור סוגיות טכניות הקשורות בייצור, תפוקה, פיקוח על הייצור, בקרת איכות, צמצום עלויות וכדומה וגם למלא תפקידים הקשורים לניהול כח אדם, פתרון בעיות הקשורות להנדסת אנוש, ניתוח ארגוני, קבלת החלטות ארגוניות, תקשורת בין אישית, מציאת שיטות עבודה מתאימות וכדומה. תוכנית לימודי התואר הראשון בהנדסת תעשייה וניהול כוללת את התחומים הבאים: סטטיסטיקה וחקר ביצועים, מתמטיקה ויסודות ההנדסה, כלכלה, מדעי ההתנהגות, מערכות מידע, אנגלית ועוד, הלימודים כוללים גם התנסות מעשית בפרויקטים שונים לאורך מסלול הלימודים.

קהל יעד לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתאימים לכל אותם אנשים שתחום התעשייה, התפוקה והייצור מרתק אותם והם רוצים לתפוס תפקידי מפתח או ניהול בכירים בחברות או במפעלים העוסקים בייצור והפצה. הביקוש הרב בשוק העבודה למהנדסי תעשייה וניהול גורם למקצוע זה להפוך לפופולארי מיום ליום.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

אין ספק שהתחרותיות הגדולה בתחום התעשייה גורמת לצורך עז במומחים אשר יהיו בעלי ידע וכלים שיעזרו למפעלים להגביר את התפוקה שלהם, לצמצם עלויות, להוריד בזמני הייצור, להפיק מוצרים באיכות גבוהה ועוד. מומחים אלו צריכים להיות גם בעלי ידע טכני עמוק וגם בעלי ידע בכל מה שקשור לגורם האנושי, לכן אין זה מוגזם לומר שהאפשרויות הפתוחות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול הן כמעט בלתי מוגבלות כגון: מהנדס תעשייתי, מנהל פרויקטים, מנהל ייצור, יועץ ארגוני, מנתח מערכות מידע ועוד.

להבין כיצד הגורם האנושי משפיע על התפוקה התעשייתית

למרות ההתפתחות העצומה בתחום הטכנולוגי, אנשים רבים מבינים היום שהתפוקה והייצור תמיד יהיו מושפעים גם מכוח האדם שאחראי על אותם מכונות שמפיקות את המוצר. כח אדם מיומן ואיכותי יוכל להוביל את המפעל קדימה ולעזור לו להתגבר על מתחריו, גם ניהול נכון, תכנון פרויקטים חכם , שימוש חכם במערכות מידע יכולים לעזור לחברה או למפעל להצליח, לכן אנשים שיידעו כיצד לשלב בין תחום ההנדסה הקר והטכני לבין הגורם האנושי יוכלו לעמוד בראש צוות הניהול הבכיר ולתפוס תפקידי מפתח בכירים בתעשייה.

במהלך לימודי התואר הראשון הסטודנט מבצע תרגול במעבדה ומספר פרויקטים אשר מקנים לו ניסיון מעשי ועוזרים לו להבין תהליכים בתחום ההנדסה.

קבל מידע על לימודי הנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי הנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר