לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד מסיבות שונות ומגוונות. ניתן לראות זאת על פי מספר המחלקות להנדסת תעשייה וניהול אשר נפתחו באקדמיה הישראלית באוניברסיטאות ובמכללות. מבין תחומי ההנדסה, זהו אחד התחומים הפופולאריים ביותר ללימוד במסגרות לימודי ערב המאפשרות שילוב בין לימודים לעבודה.

לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול – רק במכללות ובאוניברסיטה הפתוחה

בדומה למסלולים אחרים של לימודי ערב ובעיקר לימודי ערב בתחומים הנדסיים, תכניות לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול זמינות בפועל רק במכללות. לא כל המכללות מציעות תכניות ללימודי ערב ובמקרים רבים מדובר על מסלול הנדסאים ולא על מסלול מלא לקראת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול. המכללה היחידה שמציעה תכנית מלאה לתואר ראשון במסגרת לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול היא המכללה האקדמית להנדסה בירושלים. מכללה זו מפעילה תכנית בת 5 שנים אשר נלמדת על פני 3 סמסטרים בשנה. סמסטרים אלה כוללים 2 ימי לימוד בשבוע משעות אחר הצהריים ועד שעות הערב המאוחרות, בנוסף לקורסים הנלמדים בימי שישי בבוקר. מכללת אפקה להנדסה מפעילה מסלול משולב הכולל לימודי ערב ויום לימודים מלא אחד. המסלול בן 5 שנים אף הוא. יתר המוסדות האקדמיים והמקצועיים אשר מציעים לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול מציעים תכניות הנדסאי תעשייה וניהול שנמשכות 3 שנים במסגרת לימודים של 2-3 ימים בשבוע, לרוב בנוסף ללימודים בימי שישי בבוקר. חשוב לציין כי מסלול הנדסאים הוא בהחלט מסלול איכותי אשר מאפשר אפשרויות תעסוקה רבות, אך אין ספק כי הוא פחות מקיף מסלול הנדסה מלא לתואר ראשון וכן אפשרויות התעסוקה והשכר פחותות משמעותית מאשר אלו של מהנדסים מלאים. אפשרות נוספת היא למידה במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, כאשר זו מציעה תכנית לימודים לתואר B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול. מהות הלימודים באו"פ כוללת לימודים עצמיים וגמישות כמעט מלאה בכמות הקורסים ומשך הלימודים. ברוב המקרים גם מפגשי ההנחיה הפרונטאליים הם בשעות הערב, כך שזו אפשרות ריאלית אך ארוכה יותר לשילוב לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם עבודה ומשפחה.

תכני הלימוד במסלולי לימודי ערב

על המועמדים המבקשים ללמוד במסגרת לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול להבין מראש כי בסופו של דבר, הם ילמדו את כל התכנים ההכרחיים שנלמדים במסגרת הלימודים הרגילה של מסלול היום המלא. בפועל לא קיימות כל הנחות אקדמיות רק כי זהו מסלול ערב שדורש השקעה משמעותית בשל השילוב המסיבי בין לימודים הנדסיים קשים וארוכים לעבודה ולשאר מסלולי החיים. תכני הלימוד של לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול זהים למסלול הרגיל וכל קורסי החובה הנדרשים על ידי המועצה להשכלה גבוהה נכללים – הקורסים פשוט פרוסים בצורה רחבה יותר. עוד חשוב לציין, כי מסלול לימודי ערב בתחום זה מכיל פחות אפשרויות בנוגע לתחומי התמחות – בעיקר ניהול וייצור או מערכות מידע בדומה למסלולים הרגילים וכן כי מגוון קורסי הבחירה מצומצם משמעותית לעומת מסלולי היום הרגילים.

תנאי קבלה למסלול לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול

תנאי הקבלה לתכניות המלאות לקראת תואר ראשון הם גמישים ומחמירים פחות מאשר תנאי הקבלה האוניברסיטאיים, זאת משום שכלל מסלולי לימודי הערב בהנדסת תעשייה וניהול מוצעים במכללות בלבד. אך בכל זאת, על המועמדים להציג ציוני בגרות טובים במקצועות כמו מתמטיקה ואנגלית. כדי להגיע לנתוני הסף המינימאליים הנדרשים, ניתן ללמוד במכינות הייעודיות.

קבל מידע על לימודי הנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי הנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר