תואר ראשון בהנדסת תוכנה

כל המערכות הממוחשבות והטכנולוגיות, מתוחכמות ככול שיהיו, מורכבות משני אלמנטים: חומרה ותוכנה. החומרה היא ההיבט הפיזי, החלקים מהם מורכבת המערכת, בעוד שהתוכנה היא הגורם המנהל ומתפעל את המערכת, מעניק לה תכונות ייחודיות ויכולות ביצוע. החומרה תדע לעשות את מה ש"אמרו" לה לעשות, את מה שתכנתו אותה לעשות.

תואר ראשון בהנדסת תוכנה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולות ריאליות, יצירתיות.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

לימודים מתמטיים ומדעיים רבים, הגשת תרגילים ומעבדות, ביצוע פרויקט גמר.

לברוא מערכות גדולות

תואר ראשון בהנדסת תוכנה
צילום: tswicegood

בנקודה זו נכנסים לתמונה המתכנתים, וכאשר מדובר במערכות הגדולות אשר מנהלות כיום את חיי היומיום של כולנו מדובר לא רק במתכנתים אלא במהנדסי תוכנה. בשונה מתחום מדעי המחשב, המתמקד בהיבטים תיאורטיים ובפיתוח תוכנות על-ידי מתכנת בודד, תחום הנדסת התוכנה עוסק דווקא בפיתוחן של מערכות גדולות.

מבנה התואר הראשון בהנדסת תוכנה

בדומה למרבית תחומי ההנדסה, גם תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת התוכנה בנויה בשלבים: בשלב הראשון מניחה התוכנית את התשתית והבסיס המדעיים הנדרשים למהנדס בכול תחום – בעיקר בפיזיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב; בשלב השני נלמדים מקצועות ההנדסה והטכנולוגיה; בשלב השלישי והאחרון בוחר המהנדס-לעתיד תחומי התמחות ובהם מתעמק במסגרת שיעורי בחירה ובעיקר בפרויקט הגמר שלו, במהלכו יתנסה הסטודנט בשלבים והיבטים שונים של הנדסת התוכנה – החל מאפיון הדרישות וכלה בתכנון המערכת ובניית אב טיפוס ראשוני.

בין הקורסים השונים לאורך התואר הראשון בהנדסת תוכנה ניתן, אם כן, למצוא את הנושאים הבאים: אלגברה ליניארית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, מיתוג ומערכות ספרתיות, מבני נתונים, מכניקה, חשמל ומגנטיות, אלגוריתמיקה, אותות ומערכות, תכנות מונחה עצמים, תורת הקומפילציה, בינה מלאכותית, תכנות מקבילי, קריפטולוגיה, אופטימיזציה, דחיסת נתונים, כריית מידע, ועוד.

קהל יעד לתואר ראשון בהנדסת תוכנה

תואר ראשון בהנדסת תוכנה מיועד לרוב לבעלי יכולות וגישה ללימודים מדעיים והנדסיים במקביל ליצירתיות וחדשנות. בנוסף, מאחר ותחום הנדסת התוכנה לרוב מתמקד בפיתוחן של מערכות גדולות – פעולה הדורשת שיתוף פעולה בין בעלי תפקידים שונים ומרובים – רצוי שמהנדס התוכנה העתידי יהיה בעל יכולות עבודה בצוות ובעל חשיבה רחבה, מובנית ומסודרת.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה

עם סיום לימודי התואר הראשון בהנדסת תוכנה, יוכלו מהנדסי התוכנה הטריים להשתלב במגוון רחב של חברות בתעשייה עתירת הידע, בחברות סטרט-אפ ובתעשיות הביטחוניות השונות. מהנדסי התוכנה נחשבים למומחים מקצועיים נדרשים, והם נחשבים למצרך נדרש בתעשייה הטכנולוגית ההולכת ומתפתחת תדיר, ואשר מתמודדת כול הזמן עם אתגרים חדשים.

רבים מבוגרי התואר הראשון ממשיכים ללימודי תואר שני בהנדסה, וישנם כאלה הפונים לתואר שני במשפטים או במנהל עסקים, במטרה להשתלב בעמדות ניהול וביצוע בכירות, תוך שהם משלבים ידע מקצועי מוכח ואיכותי, עם יכולות עסקיות רחבות.

להנדס את הגבול הטכנולוגי הבא

לימודי תואר ראשון בהנדסת התוכנה אינם לימודים קלים – ככול תחומי ההנדסה, הם דורשים תרגול רב והשקעה. גם חומרי הלימוד עצמם לא תמיד קלים, ודורשים התמדה על מנת להבין אותם לעומק, אולם הם מקנים למהנדס העתידי בסיס איכותי, ואת הכלים להם יידרש על מנת להתמודד עם אתגרי העתיד בתחום שצועד קדימה והולך ומתפתח כול הזמן.

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר