לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה מכשירים אותך להיות מהנדס במקצוע הכי פרקטי כיום. זהו מסלול המשלב מדעי המחשב עם הנדסה ומאפשר לך לפתח קריירה רווחית ומשמעותית בתחום הנדסת תוכנה במגוון חברות הייטק מובילות בארץ.

למה ללמוד הנדסת תוכנה?

הנדסת תוכנה
סטודנטים להנדסת תוכנה
צילום: Nic's events

לימודי הנדסת תוכנה מכשירה את הלומדים לעסוק בתחזוקה ופיתוח תוכנה בעזרת מיכשור וטכנולוגיות רבות ממגוון תחומים- לימודי הנדסה, מחקר, ניהול, מחשב ועוד. מהנדס תוכנה הוא בעל מיומנויות הטמעה, תחזוקה, הקבלה, פיתוח, הדרכה, ואיפיון של מערכות תוכנה יעילות ומתקדמות. הנדסת תוכנה כוללת ידע ושיטות לתכנון תוכנה, בנייתה, ניהול תצורתה, ואיכותה, כאשר המטרה העיקרית היא שיפור איכות ואמינות התוכנה. מקור הנדסת התוכנה לקוח ממדעי המחשב והיא עוסקת בחומרה, תוכנה ותקשורת. כל תורתה מתבססת על תשתית איתנה ורציונלית של מתמטיקה.

מטרת לימודי הנדסת תוכנה

מטרת הלימודים לתואר ראשון, הינה להכשיר את הסטודנטים לפתח תוכנות אמינות ופשוטות תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת במחשבים ובהנדסה, וכן לתחזק ולאפיין בעיות ותוצרים של התוכנה. בין הנושאים הנלמדים: מבנה מערכות הפעלה, מבנה המחשב, תורת המיתוג, קריפטוגרפיה, אינטרנט, שיטות חישוביות, תכנות מונחה עצמים ועוד.

מסלול תואר זה נושק לתחומי דעת נוספים כדוגמת: מערכות תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסת רשתות, הנדסת מערכות תקשורת, והנדסת אלקטרוניקה. בלימודי התואר השני ניתן להעמיק בידיעה, על ידי תארים מתקדמים בתחומים: מדעי המחשב או מנהל עסקים. בהנדסת התוכנה קיימים גם מסלולי קורסים ללא תואר: הנדסאי מחשבים, תקשורת נתונים, הנדסאי תקשורת תוכנה, מחשוב ובקרה ועוד.

קהל היעד ללימודי הנדסת תוכנה

סטודנטים המעונינים להתמקצע בתחום ההנדסה בכלל והתוכנה והמחשב בפרט, ברמה גבוהה למטרת עיסוק ו/או המשך לימודים לתואר שני. מי שמוצא את תחום התוכנה והמחשב מושכים ומעניינים ורוצה לדעת עוד על מדעי המחשב, האלקטרוניקה, התכנות והנדסת התפעול של תחום זה.

עוד מסלולים ללימודי הנדסת תוכנה

תחומי התמחות להנדסת תוכנה


למה כדאי ללמוד הנדסת תוכנה?

הנדסת תוכנה עם התמחות באשכול ניהול

בסיס המידע הינו הנדסת התוכנה, כאשר מושם דגש לתחומי ניהול כדוגמת: כלכלה, התנהגות ארגונית, ניהול, משאבי אנוש, חקר ביצועים ועוד.

הנדסת תוכנה עם התמחות בתוכנה טכנולוגיות ומידע

התמחות מקבילה אשר גן היא מתבססת על חומר עיקרי וזהה למסלול אשכול ניהול, ברמת ההנדסה והתכנות. אולם במקום דגש על היבטים ניהוליים, מושם דגש על מקר מדעי בתחומי הנדסת התוכנה וכן מועברים סדנאות מעשיות בתחום.

משך זמן לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסאי אורכים כשנתיים. את תואר ה B.CS ניתן להשלים לאחר 4 שנים. תואר B.A משולב עם B.CS ניתן להשלים לאחר כ- 5 שנים.

תואר מקביל – תואר במדעי המחשב

תואר זה מהווה תואר מקביל להנדסת התוכנה, מייחסים לו התמקצעות גבוהה כיון שהוא עוסק בהעמקת הידע והמיומנויות הן בתוכנה והן בהיבטי המחשב האחרים. לימודים אלו כוללים התמחות בתוכנה, בהנדסת חומרה, ובלימודי רשתות מחשבים. מהנדס מחשב מתמחה גם במבנה הפיזי של המחשב והציוד הנלווה לו, ובכך מהווה יתרון קל על מסלול הנדסת התכנות. בין הקורסים הנלמדים: מדעי המחשב, הנדסה, מחקר, ניהול, תקשורת מחשבים, העברת מידע, מבנה נתונים, מעגלים משולבים, קריפטוגרפיה ועוד.

משכורת ואפשרויות קריירה למהנדסי תוכנה

בוגרי התואר יוכלו להשתלב בשוק העבודה במשרות ניהוליות חשובות בחברות תעשייתיות מתקדמות בארץ ובעולם כמהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים וכדומה. כמו כן, בוגרי התואר יוכלו להשתלב ברפאל, צה"ל, תע"ש ו/או להמשיך ללימודי תואר שני.

טכנולוגיית העולם ובכללה ישראל, צוברת תנופה, הביקוש למהנדסי תוכנה ובוגרי מדעי המחשב עלו באופן חד בשנים האחרונות. לימודי הנדסת התוכנה מציעי לימודים מגוונים ומעניינים למתעניינים בתוכנה ובהנדסה, שילוב התחומים הוליד מקצוע מרתק ומבוקש, בעל הכנסה גבוהה ויוקרתיות. ככל שהגלובילזציה תתפתח כך התעשייה תתקדם, משמע תחום הנדסת התוכנה, אל תהסס – תתקדם!

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה או הנדסת חשמל תחומים רחוקים אבל עם קווי דמיון הנדסת תוכנה והנדסת חשמל הם אומנם שני תחומים הנדסיים הרחוקים זה מזה מבחינת יישומים ותחומי עיסוק לאחר הלימודים, אך בהחלט יש ביניהם קווי דמיון. קווי דמיון אלה, המהווים ככל להמשך קריאה »
הנדסאי תוכנה או מהנדס תוכנה הבחירה בין הנדסאי תוכנה או מהנדס תוכנה תלויה בגורמים רבים, ביניהם הנסיבות אישיות של כל מועמד או מועמדת. יש משקל רב לנתוני הפתיחה, ליכולות האנליטיות והמתמטיות של המועמדים, להיבטים כלכליים במהלך הלימודים, לזמינות של להמשך קריאה »
הנדסת תוכנה או מדעי המחשב השלבים הראשונים דומים מאוד ראשית יש להבין כי השלבים הראשונים של שני המסלולים דומים מאוד. בכל מוסד אקדמי קיימים שינויים קלים אך המהות דומה מבחינת מטרות, תכנים וקורסים. היות והנדסת תוכנה היא ענף של מדעי להמשך קריאה »
לימודי הנדסת תוכנה במכללה או באוניברסיטה? שכר הלימוד שכר הלימוד הוא ללא ספק מרכיב משמעותי בהחלטה לגבי לימודי הנדסת תוכנה במכללה או באוניברסיטה – למרות שרוב המוסדות מציעים מלגות וסטודנטים רבים בישראל אכן נהנים ממלגות מגוונות ומשתלמות. כל המוסדות המציעים לימודי להמשך קריאה »
לימודי ערב בהנדסת תוכנה מסלול לימודים ארוך ראשית חשוב להבין כי מסלול לימודי ערב הוא מסלול לימודים ארוך, מאתגר ויש שיאמרו גם מתיש - ואין זה משנה באיזה מוסד לימודים בוחרים ללמוד אותו. לימודי הנדסת תוכנה רגילים לתואר ראשון להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר