10 סיבות ללמוד הנדסת מכונות

כיום, ניתן ללמוד הנדסת מכונות לקראת תואר ראשון ודיפלומת מהנדס בכ-10 מוסדות אקדמיים. מבין תחומי ההנדסה השונים זהו ככל הנראה התחום הקלאסי ביותר - המקצוע מרתק, הביקוש בשוק גבוה ואפשרויות התעסוקה טובות ומשתלמות. והנה עוד 10 סיבות טובות ללמוד הנדסת מכונות:

1. ליצור משהו מוחשי

למהנדסי מכונות יש את הזכות ליצור משהו מוחשי ושימושי, החל ממכונות למיניהן ועד לציוד אלקטרוני זעיר ומשוכלל. פירות הפיתוח והתכנון של בוגרי הנדסת מכונות ישמשו אחרים לתועלות רבות ולעיתים, אף ישנו את המציאות היומית כפי שאנחנו מכירים. לכן בין השאר, זהו מקצוע עשיר ומתגמל הכולל שפע של הזדמנויות מקצועיות כמו גם אישיות לעוסקים בו.

2. תחום הנדסי רחב מאוד

הנדסת מכונות היא אחד מתחומי ההנדסה הרחבים והמקיפים ביותר, כך שאפשרויות הקריירה של מהנדסים והנדסאים בתחום הן פתוחות ומגוונות. ניתן לראות מהנדסי מכונות והנדסאי מכונות בכל המגזרים היצרניים והטכנולוגיים בישראל – תעשיות ביטחוניות, צבא, הייטק, תעשייה מסורתית, תעשיית הרכב, בתחומי קלינטק, ביו-טכנולוגיה, ננו-טכנולוגיה ועוד.

3. מגוון אדיר של כיוונים מקצועיים

מהנדס מכונות יכול להיות מעורב או אפילו אחראי לפיתוחם של מגוון מוצרים ותהליכים, החל מסיכת ביטחון מהפכנית ועד כלי תעופה מתקדם. למרות שמדובר בתחום הנדסי קלאסי, מהנדסי מכונות זקוקים למידה טובה של יצירתיות וחשיבה שונה על מוצרים, תהליכים ודרישות תוך הסתמכות על נתונים, מדידות וידע מקצועי מקיף שנצבר בלימודים.

4. תחום כלכלי

מהנדסי מכונות נהנים ממשכורות יפות וגבוהות מהממוצע, בעיקר מהנדסים בעלי ניסיון וותק. בנוסף, המועסקים בארגונים גדולים נהנים גם מתנאים סוציאליים והיקפיים מצוינים. האופק הכלכלי-פיננסי של מהנדסי מכונות הוא רחב ואיכותי – כמובן שהכסף אינו השיקול המרכזי אך אין להתעלם ממנו.

5. תואר פרקטי ומבוקש

תואר בהנדסת מכונות הוא פרקטי מאוד, כך גם לגבי דיפלומת הנדסאי מכונות (אם כי במידה פחותה במעט). זהו תחום מקיף, בעל חשיבות אדירה למשק ולמגזרים השונים בו והביקוש לאנשי מקצוע מוכשרים ואיכותיים הוא גבוה ויציב לאורך השנים. קיימת דרישה מתמדת למהנדסי מכונות בתעשייה, לכן כל מהנדס צפוי לרוב למצוא עבודה במהירות ובקלות.

6. שפע יישומים מקצועיים

מהנדסי והנדסאי מכונות עובדים עם מגוון גדול של יישומים מקצועיים, מכונות ענק מורכבות ולחילופין, גם כלים זעירים ומדויקים. תחום הנדסת מכונות מאפשר לעוסקים בו גם להיחשף למיטב הטכנולוגיה וגם להיות מעורב בפיתוח טכנולוגיות חדשות.

7. תכניות לימוד איכותיות

כאמור, מגוון מוסדות הלימוד שמציעים מסלולי הנדסת מכונות הוא יחסית גדול. בתחום זה, תכניות הלימוד המרכזיות והמובילות הן איכותיות במיוחד בהן פועלים מרצים מעולים ומוענקות אפשרויות אקדמיות יוצאות דופן. מפתח משמעותי להצלחתם של המהנדסים הישראלים הוא ההכשרה האקדמית שלהם.

8. התמחויות רבות לבחירה

המחלקות השונות ללימודי הנדסת מכונות מציעות במשותף כ-10התמחויות שונות בתחום הכוללות התמחויות ראשיות כמו גם התמחויות משנה. מדובר בהחלט ביתרון עבור הסטודנטים אשר יכולים לבחור את תחומי העניין המדויקים המתאימים להם מבין מבחר מקצועי עשיר. במסגרת ההתמחויות ניתן למשל ללמוד את תחומי המכטרוניקה, מערכות אנרגיה, ביומכניקה, רובוטיקה ובקרה, מכניקת חומרים ומיקרו מערכות, חומרים בלבד, תכנוןן וייצור, תיב"ם (תכנון בעזרת מחשב), פלסטיקה, מערכות רכב (מכללת אפקה בלבד), זרימה ואנרגיה.

9. תחום יציב יחסית

נכונה העובדה כי לא קיימת עבודה יציבה לחלוטין מבחינה תעסוקתית, אולם הנדסת מכונות מאופיינת ביציבות גבוהה יחסית. גם בזמנים של חוסר וודאות עולמית והאטה כלכלית, קיימת דרישה לתפקידי הנדסה. דיווחים על פיטורים נרחבים של מהנדסי מכונות אינם נפוצים כלל, בשונה למשל מתחומי הייטק אחרים.

10. יכולת קידום לתפקידים בכירים

מהנדסי מכונות הם בעלי מקצוע רלוונטיים מאוד למגוון תעשיות ותפקידים. תואר הנדסי שכזה מהווה נקודת מוצא מצוינת לעבר התקדמות לתפקידים בכירים ובעלי משמעות לארגונים. בנוסף, מהנדסים יכולים להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בהנדסת מכונות, לימודי ניהול ועוד – הידע ההנדסי לצד ידע מתקדם נוסף מאפשר למהנדסים אלו להפוך למנהלים ולמובילים ארגוניים פורצי דרך.

קבל מידע על לימודי הנדסת מכונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי הנדסת מכונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר