תואר שני בהנדסת מכונות

תואר שני בהנדסת מכונות על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי עם מספר התמחויות.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת מתמטית חזקה, חשיבה לוגית, יכולת תכנון ואסטרטגיה, מקורית, שיטתיות, חשיבה יצירתית.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

חלק מהדרישות לקבלת תואר שני הם ביצוע פרויקט גמר בתוך צוות רב תחומי, הפרויקט מאפשר ישום ותרגול החומר הנלמד.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
ציון משוקלל של 75 בתואר הראשון, ניסיון עבודה בתחום, מכתבי המלצה, ראיון קבלה אישי.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת זיקה חזקה מאוד למקצועות המכאניקה, המתמטיקה וחשיבה לוגית אנליטית.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא ממוחשבת ומתקדמת והיא כולל גם לימודים במעבדות מתקדמות.

בוא לקחת חלק מהמילניום השלישי

תואר שני בהנדסת מכונות
צילום: rumpleteaser

לימודי הנדסת מכונות לתואר שני מתרכזים במגוון רחב מאוד של התמחויות כגון: התפלת מים, רובוטיקה, קינמטיקה, דינאמיקת מבנים, ביו חומרים, מכטרוניקה, קונסטרוקציות, תכנון מערכות ייצור, הנדסת סביבה, חום ואנרגיה, כורים גרעיניים ועוד. העולם עתיר הידע בעל הכלים של הטכנולוגיות המתקדמות מציב אתגרים חדשים בפניי מהנדסי המכונות, לייצור מכונות מתוחכמות אשר יתאימו לתעשייה המודרנית על תחומיה השונים. הלימודים לתואר שני בהנדסת מכונות מאפשרים העמקת ידע והתמחות גם ברמה המקצועית, גם ברמה המעשית וגם ברמה התיאורטית.

ניתן לעשות מספר מסלולים בלימודי תואר שני להנדסת מכונות, תואר שני עם תיזה, תואר שני עם עבודת גמר ומסלול ישיר לדוקטורט. בין הקורסים הנלמדים ישנם: אופטימיזציה של תהליכים, אנליזה של מערכות תרמיות, בקרה אופטימלית, הנדסה רפואית, הידרודינמיקה, זרימה ודחיסה, מבוא למכניקת הרצף, מערכות אקראיות, מערכות חום הולכה, נושאים נבחרים באנרגיה סולרית, גלי הלם, סימולציה ועוד.

קהל יעד לתואר שני בהנדסת מכונות

בוגרים בתחום ההנדסה ובוגרים בתחום המדעים יכולים להמשיך ללימודי הנדסת מכונות וזאת כדי להעמיק את הידע שנרכש במסגרת התואר הראשון, אשר יעזור להם לפתח את הקריירה שלהם בעיקר בתחום המחקר המדעי והטכנולוגי ובתחום של פיתוח טכנולוגיות עיליות המיושמות בתעשייה המודרנית.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

בוגרי תואר שני יוכלו לעסוק באחד מתחומי ההתמקצעות שלהם שנלמדו במהלך לימודי התואר השני ולהשתלב בתעשייה עתירת הידע בתחום המחקר והפיתוח בתחום אותו הם למדו כגון: תעשיית המזון, פרמצבטיקה, תעשיית הרובוטיקה, מכשור רפואי, ביוטכנולוגיה, תחום התעופה, תחום איכות הסביבה, התעשייה הגרעינית וכדומה, כמו כן בוגרי תואר שני יוכלו לנהל פרויקטים של פיתוח, מתן ייעוץ לחברות תעשייה, הדרכת מפעלים, הוראה ועוד.

להוביל בתחום של הנדסת המכונות

תחום הנדסת המכונות הוא תחום שמתפתח ומתייעל ללא הרף. בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית והיישומים הרבים שניתן להכילם על המכונות הפשוטות והמורכבות, אין ספק שבעלי התואר השני בהנדסת מכונות מקבלים יתרון במציאת משרות בפיתוח ומחקר בתעשייה גם בארץ וגם בחו"ל, גם המשכורות ההתחלתיות לבעלי התואר השני נחשבות לגבוהות ביחס לשאר המשכורות במשק לבעלי תואר שני.

כמו כן, ניתן לעשות תואר שני בהנדסת מכונות במסלול עם תזה ומסלול ללא תזה , המסלול ללא תזה כולל גם הגשת עבודת גמר. בחלק מהאוניברסיטאות ניתן גם לעשות מסלול ישיר לדוקטורט לסטודנטים שזכאים לתואר שני. במהלך הלימודים ניתנת האפשרות להשתתף במחקרים, ניסויים תיאורטיים, או הדמיות בעזרת מחשב, חלק ממוסדות הלימוד גם מעניקים מלגות ופרסים לסטודנטים מצטיינים.

מי שאינו בעל תואר ראשון בהנדסה או במדעים מדויקים מטעם אחד המוסדות להשכלה גבוהה, יכול להתקבל ללימודי תואר שני בהנדסת מכונות רק לאחר השלמה של מספר קורסים בתחום הנדסת מכונות הניתנים במהלך לימודי תואר ראשון.