לימודי ערב בהנדסת מכונות

בעבר, מועמדים טובים ומוכשרים אשר חלמו לעסוק בתחום המגוון, המרתק והחשוב של הנדסת מכונות, נאלצו לוותר על החלום כי לא יכלו לשלב לימודים מלאים עם עבודה. בעקבות הביקוש הרב בקרב ציבור המועמדים לתכניות לימודי ערב בהנדסת מכונות, כמה מוסדות לימוד נענו לאתגר ואלו מציעים כיום פיתרון יעיל לכך.

מהנדסים בחמש שנים

תכניות לימודי ערב בהנדסת מכונות לקראת תואר ראשון ודיפלומת מהנדס כוללות כמובן את כל התכנים ההכרחיים והרלוונטיים הקיימים בתכנית לימודי היום הרגילה. לכן, אורכן של תכניות לימודי ערב בהנדסת מכונות ארוך יותר מאשר המסלול הרגיל – ברוב המקרים מדובר על לימודים בני 5 שנים. בסיומן, יוענק לבוגרים תואר ראשון והסמכת מהנדס מכונות מן המניין. המשמעות בפועל של מתכונת לימודי הערב בהנדסת מכונות, היא שבמקום ללמוד בסמסטרים הכוללים 5-8 קורסים במקביל (כפי שקורה במסלולי יום), הסטודנטים לומדים 2-4 קורסים במהלך כל סמסטר, כאשר ישנו גם סמסטר קיץ. הלימודים עצמם נלמדים לרוב במתכונת של 2 ימי לימוד שבועיים בשעות אחה"צ או ערב וכן בימי שישי בבוקר.

מעט אפשרויות בחירה לתואר ראשון בלימודי ערב

בפועל, קיים מיעוט אפשרויות עבור המועמדים ברחבי הארץ. רק 3 מוסדות לימוד אקדמיים מציעים מסלולי ערב לתואר ראשון בהנדסת מכונות ואלו הן רק מכללות כמקובל במסלולי ערב. מדובר על מכללת אפקה להנדסה, מכללת אורט הרמלין נתניה והמרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון.

דיפלומת הנדסאי מכונות בלימודי ערב

אפשרות נפוצה הרבה יותר ללימודים במסגרת לימודי ערב בהנדסת מכונות, היא לא לתואר ראשון מלא אלא עבור לימודי הנדסאים. אלו לימודים אשר מציעים הכשרה מקצועית איכותית ורלוונטית מאוד לשוק העבודה, אך התעודה והידע פחותים מאלו של מהנדס וכך גם אפשרויות התעסוקה. לימודי ערב בהנדסת מכונות להסמכת הנדסאי מוצעים במגוון רחב יותר של מוסדות לימוד ואלו כמובן מסלולי לימוד קצרים יותר מאשר לקראת תואר מהנדס. סטודנטים להנדסת מכונות במתכונת לימודי ערב משלימים את התואר בתוך 3 שנים, בהן לומדים פעמיים באמצע השבוע עד הערב וכן ביום שישי בבוקר או במהלך יום נוסף אחה"צ. לעיתים יש גם אפשרות ללימודים בסמסטר קיץ, אך לא בכל המוסדות והדבר תלוי בתכנית הלימודים הספציפית.

פרטים טכניים על לימודי ערב בהנדסת מכונות

תנאי הקבלה לתכניות לימודי ערב בהנדסת מכונות זהים לתנאי הקבלה הכלליים למחלקה זו בכל מוסד אשר מציע לימודי ערב. תכני הלימוד כוללים את כלל מקצועות וקורסי הבסיס והיסודות בדומה למסלול היום וכמו כן את כל קורסי החובה הכלליים בהנדסת מכונות. היצע קורסי הבחירה הוא מצומצם יותר – יש הרבה פחות קורסי בחירה זמינים בערב וגם לא בכל מוסד מוצעות כלל ההתמחויות הקיימות במסלול היום. עלות לימודי ערב בהנדסת מכונות דומה למדי למסלול לימודי יום, אך יש לקחת בחשבון כי הלימודים נמשכים שנה נוספת ולכן העלות עשויה להיות גבוהה יותר.

קבל מידע על לימודי הנדסת מכונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי הנדסת מכונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר