תואר שני בהנדסת חשמל

תואר שני בהנדסת חשמל על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי עם התמחות, דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

הבנה, יישום, ניתוח, מתמטיקה.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא סטאז'.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
חומר תיאורטי רב וכן עבודה מעשית.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחנים, עבודות. שילוב של חומר תיאורטי רב לצד עבודה מעשית מרובה.

להמשיך את דרכו של תומס אלווה אדיסון

תואר שני בהנדסת חשמל
צילום: jared

לימודי תואר שני בהנדסת החשמל הינם לימודים ממקדים, מרתקים ונרחבים. הלימודים משלבים בין תיאוריה ומעשה ומאפשרים תחומי מחקר רבים. את מסלול התואר ניתן לעשות עם עבודת תזה וללא. מטרת התואר היא להעמיק את ידיעות הלומד בתחום הנדסת החשמל ולפתח כישוריים מחקריים איכותיים. תחום הנדסת החשמל הינו תחום מתקדם שיש להישאר בו כל העת מעודכנים, על כן ישנה חשיבות רבה לחשיפה בפני ידע רב ומגוון בתחומיו השונים.

תוכנית הלימודים תואר שני בהנדסת החשמל כוללת התנסות ויישום החומר התיאורטי הנלמד, ובין הנושאים העיקריים ניתן למצוא: אלקטרואופטיקה, מחשבים, תקשורת אופטית, מערכות חלוקה במתח גבוה, אותות ביולוגיים, גלים, אנליזת חומרים, הנדסת תקשורת, ערכות פיקוד, הספק, פיסיקה, מתמטיקה, אלקטרוניקה, ועוד.

קהל יעד לתואר שני בהנדסת חשמל

תואר שני בהנדסת החשמל מיועד לבוגרי תואר ראשון בתחום החשמל, האלקטרוניקה, ההנדסה, המחשבים וכדומה, אשר מעונינים להתמחות ולהעמיק את ידיעותיהם בתחום הנדסת החשמל. מסיימי תואר אחרים ידרשו לבצע השלמות לתואר הראשון על מנת להתקבל לתואר זה.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

בוגרי תואר שני בהנדסת החשמל יוכלו להשתלב בתעשיית ההיי טק במשרות בכירות ורווחיות ביותר. מלכתחילה, תוכנית הלימודים מורכבת באופן כזה שיקל על הבוגרים להשתלב בתעשייה הישראלית. הידע וההתנסות של הבוגרים מאפשרים להם להישאר אטרקטיבים לתעשיית ההיי טק וההתמחויות הספציפיות של התארים מגדילים את דרישתם לעבודה. אפשרות אחרת של הבוגרים היא להשתלב באקדמיה וההוראה וכן להמשיך לעסוק במחקר או להמשיך לתואר דוקטורט.

ידע, טכנולוגיה, וקידום

תחום הנדסת החשמל ניזון כל העת מידע חדשני ונשאר מעודכן, מה שמביא את בוגרי התואר להיות 'בעניינים'. הגלובליזציה מובילה לעוד ועוד חידושים והטכנולוגיה הישראלית לא נשארת מאחור, להפך היא בין המדינות המתקדמות בעולם וידועה ככוח טכנולוגי מתוחכם ועתיר ידע וניסיון. תחום ההיי טק קולט אליו בשמחה בוגרי תואר שני ומבטיח להם תנאי שכר ורווחה בין הנוחים ביותר במשק. לא רק תחום ההיי טק מהווה מקום תעסוקתי נחשק אלא תחומים נוספים בתחומי החשמל, אלקטרוניקה, צבא, אופטיקה, מערכות רפואיות, אוירונואטיקה, ועוד.

לימודי תואר שני בהנדסת החשמל הינם לא פשוטים ומצריכים השקעה מצד הלומד, עם זאת הם מרתקים, מתחדשים ובסיומם סיכויי התעסוקה הם גבוהים ביותר. כאמור, מטרת התואר היא להשאיר את הלומדים ממוקדים ובעלי ידע נרחב ומתמחה. עם זאת ישנה מטרה חשובה נוספת שהיא להכשיר חוקרים ומדענים מובילים בתחום ואולי אף מהפכנים בתחום הטכנולוגי.

קבל מידע על תואר שני בהנדסה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על תואר שני בהנדסה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר