לימודי הנדסת בניין

לימודי הנדסת בניין נחשבים מתחומי ההנדסה הפופולריים ביותר. בוא לקרוא איך מקצוע הנדסת הבניין יאפשר לך לתכנן מבנים הנדסיים ומערכות מבניות. ויכין אותך לעולם ההנדסה האזרחית המרתק. לאחר הלימודים תוכל למצוא עבודה בתכנון והקמת בניינים לדיור ולתעשייה, דרכים וכבישים, נמלים, ועוד שורה של מבנים רציניים.

בוא ללמוד את יסודות הבנייה ולקחת חלק בתעשייה

לימודי הנדסת בניין
צילום: divemasterking2000

מקצוע הנדסת בניין הוא יישום של עקרונות ההנדסה והטכנולוגיה לעיצוב הבניין ומבנים אחרים. מקצוע הנדסת הבניין נוגע למבנה, למכאניות והחשמל של המבנה ותחומים אחרים הקשורים לבניית מבנה, כגון מערכות תחזוקה, תשתיות, אינסטלציה ועוד. הנדסת בניין מצריכה שילוב של ניתוח ועיצוב של אובייקט פיזי כמו בניין, גשר, ציוד תומך למבנה, מגדלים וקירות. מהנדס הבניין מתרכז לא רק בבניין החדש אלא בסביבה הבנויה שמסביבו. הנדסת בניין דורשת מומחיות בחוזק חומרים, בעיצוב ססמי של מבנים, בהגנה מפני רעידת אדמה. ענף הבנייה בארץ הוא ענף אשר מושקעים בו תקציבי ענק, כדי להקים שכונות, מבנים, מוסדות, תשתיות ועוד. גם בתקופות שענף הנדל"ן סובל ממיתון תמיד ישנו צורך במהנדסי בניין, מכיוון שהבנייה ופרויקטים שונים הקשורים לתשתיות תמיד ממשיכים.

לימודי הנדסת בניין נמשכים בדרך כלל שנתיים ותנאי הקבלה לתחום זה אינם נחשבים לגבוהים והם בדרך כלל כוללים תעודת בגרות מלאה וידיעת עברית ואנגלית על בוריין, אפשר גם להתקבל ללימודים אלו לאחר לימודי מכינה קדם הנדסאית או מכינה טכנולוגית. התואר המוצע בתחום הנדסת הבניין, הוא תואר בניהול בנייה או תואר הנדסאי בהנדסה אזרחית, הלימודים לתואר אורכים בין שלוש לארבע שנים.

מטרת לימודי הנדסת בניין

להפוך את הסטודנט להנדסאי מיומן שיש לו את הידע והכלים כדי לתכנן מבנים לענפי התעשייה השונים כגון: בתי מגורים, מבנה תעשייה, קניונים, בניית תשתיות, תכנון שכונות ועוד. בנוסף יוכל בעל תואר בהנדסת בניין לפקח בשטח ולנהל פרויקטים שונים. לימודי הנדסת בניין לתואר ראשון כוללים לימודי תיאוריה בשילוב עם לימודים מעשיים, בין הקורסים הנלמדים ישנם קורסים בכלכלה הנדסית, דינאמיקת מבנים, שימושי מחשב בהנדסת בניין, אדריכלות למהנדסים, בנייה ירוקה, גרפיקה הנדסית להנדסת בניין, מיגון מבנים, חומרי בניין, כימיה למהנדסי בניין, מבנה פלדה, מיכון וציוד בניה ועוד. בעל תעודת הנדסאי בניין יוכל גם להמשיך לתואר ראשון בהנדסה אזרחית, או בתחומי הנדסה אחרים הקרובים לתחום הנדסת הבניין, חלק מהקורסים הנלמדים במהלך לימודי הנדסת בניין יכולים להעניק פטור לקורסים הנלמדים במהלך התואר.

קהל יעד ללימודי הנדסת בניין

אם אתה עובר ליד בניין חדש ולא יכול להפסיק להתפעל מיופיו, או לחשוב על הדרכים שבהם הוא נבנה, או על דרכים להפוך אותו לחזק או יפה יותר, כנראה שהנדסת בניין היא בדיוק המקצוע המתאים לך.

מסלולי לימודים הקשורים להנדסת בניין

ישנה אפשרות לשלב לימודי הנדסת בניין עם לימודים לתואר ראשון בתחומים הבאים: הנדסה אזרחית, מדעי איכות הסביבה, ניהול בנייה, תכנון מבנים ועוד.

הנדסאי בניין – הנדסת משאבי מים

תחום לימודים זה מאפשר התעמקות בנושא הנדסת מים ותשתיות המים בארץ, פיתוח ותכנון מערכות מים. הלימודים הינם לימודים עיוניים במקביל לימודים מעשיים במעבדות, תחום משאבי המים, הוא תחום נדרש ומפותח מאוד כתוצאה מהמחסור הקבוע במשאבי מים בארץ.

הנדסאי בניין – ניהול ובנייה

בנוסף ללימודי הבסיס כגון: כימיה, מתמטיקה, מחשוב ועוד נלמדים מקצועות יסוד בניהול הבנייה, תוך שימת דגש על שיטות חדשות לבנייה וניתוח מבנים, תוך מתן תשומת לב לדינאמיקה של המבנים ועל מצבם במקרים של משבר כגון רעידת אדמה או קריסה.

משך זמן לימודי הנדסת בניין

לימודי הנדסת בניין אורכים כשנתיים לתעודת מהנדס או ארבע שנים לתואר בהנדסה אזרחית, בסיום הלימודים מקבל הסטודנט דיפלומה גם מטעם המכללה וגם מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, עם תעודות אלו יכול הסטודנט להירשם בפנקס המהנדסים במדור ניהול בנייה.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי הנדסת בניין

עם סיום לימודי הנדסת בניין יכול הבוגר להשתלב בתחום ההשגחה על פרויקטים של בנייה, להיות חלק מהקמת בניינים, לנהל פרויקטים הקשורים לתשתיות או סלילת כבישים, לבנות בתי חולים, מרכזי קניות, לאשר תוכניות בנייה וקונסטרוקציות למבנים, להשתלב במשרדי אדריכלים ובחברות בנייה ועוד.

לראות כיצד הבנייה שלך מתנשא לגובה

בספרה הידוע של איין ראנד, כמעיין המתגבר, מתואר המאבק בין האדריכלים השונים כדי לקבל פרויקטים לעיצוב גורדי השחקים בניו יורק, רק הווארד רוארק, הגיבור של הספר, אינו שותף למאבק זה, אלא דוגל באדריכלות המודרנית ומנהל מאבק נגד בני אדם שחיים חיים בינוניים ואינם בעלי חשיבה עצמאית. הספר נועד בעצם לקדם את החשיבה הפילוסופית של הסופרת אודות חירות הפרט וחשיבה עצמאית מקורית, אבל הוא גרם להרבה אנשים לבחור במקצוע האדריכלות ובבניית מבנים, כדי להפוך לחלק מתעשייה מפוארת זו ולהשאיר את חותמם בעולם הבנייה. אם גם בך זורם הצורך להיות חלק מענף עצום ממדים כמו ענף הבנייה, אין ספק שלימודי הנדסת בניין יפתחו לך את השער לקריירה פורייה, מאתגרת ומרתקת בתחום מרתק זה.

קבל מידע על לימודי הנדסת בניין - תואר ראשון בהנדסה אזרחית
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי הנדסת בניין

הנדסאי בניין תפקידו של הנדסאי בנין תפקידו של הנדסאי בנין מתממש יותר בחלק הביצועי, הטכני של הבניה מאשר בצד האקדמי תיאורטי שלה. להנדסאי בנין ידע רב ורלוונטי, בכל הקשור לחומרי בנין ושיטות עבודה מהמתקדמות ביותר, כאשר עליו להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד להנדסת בניין עובדות על תחום הלימודים בישראל ניתן ללמוד הנדסת בניין בשני מסלולי מרכזיים – הנדסאי בניין או מהנדס בניין, כמובן שתואר מהנדס נחשב יותר ומקנה מגוון רחב יותר של אפשרויות מקצועיות ותעסוקתיות. ברוב המקרים לימודי הנדסת להמשך קריאה »
להיות מהנדס בניין בעל המקצוע מהנדס בניין הוא בעל מקצוע שעובד קשה ובמשך שעות ארוכות, זוהי עבודה שיכולה להיות מלחיצה ומתישה, הן מבחינה פיזית והן מבחינת רמת אחריות – אך מצד שני זו עבודה מתגמלת מאוד מבחינת העובדה להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי הנדסת בניין - תואר ראשון בהנדסה אזרחית
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר