לימודי הנדסה

לימודי הנדסה יפתחו בפניכם דלת להבנה עמוקה יותר של התעשייה. ההנדסה תופסת מקום בכל חלק בחיינו - החל מהנדסת בניין דרך הנדסת תרופות והנדסת תוכנה. קיראו על כל המסלולים בהנדסה ובואו ללמוד להנדס עולם חדש וטוב יותר.

לימודי הנדסת בניין | stevecadman

התפתחות תעשיית ההיי טק הובילה צעירים רבים לבחור בלימודי ההנדסה. הלימודים מאפשרים התמקצעות במגמות שונות ורחבות ובוגריה נהנים ממשכורות גבוהות בשוק העבודה. לימודי הנדסה עוסקים ביסודות מדעיים בתחומי פיתוח, בקרה, תכנון וניהול. חשוב לדעת כי הלימודים מצריכים השקעה ורצינות מצד הסטודנטים הלומדים וזאת על מנת להצליח לסיים את התואר בציון יפה ולהשתלב בצורה הטובה ביותר בתעשייה.

ההנדסה מהווה יישום מדעי מתקדם בעזרת ניצול,ידע וניסיון במקצועות המדע והמתמטיקה. על המהנדס להכיר ולזהות מגבלות רלוונטים לבניית, ייצור ותפעול מערכת מסוימת. המהנדס נוהג להציג מודל מתמטי שמתאר את הבעיה ואז בוחן ומעמיק את אפשרויות פתרון הבעיה. כדי לבחון את שמישות המוצר המוגמר המהנדס משתמש במבחנים ובדיקות כגון: מבחן לחץ, סימולציה, אבטיפוס וכו'. ההנדסה מזמינה את העוסקים בה לעולם מלא אתגרים של מדע, בעיות ופתרונות יצירתיים בין אם מדובר בפן המעשי של ההנדסה כמו בהנדסת בניין ובין אם מדובר בפן התיאורטי של ההנדסה כדוגמת הנדסת תעשייה וניהול.

עוד מוסדות המלמדים הנדסה

להתחיל קריירה עם תואר B.sc


סרטון על לימודי הנדסה

מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים לעסוק בנושאים טכנולוגים באופן מדעי, יצירתי ושימושי וזאת על מנת להמציא, לתכנן ולשפר טכנולוגיות שונות בתחום ההיי טק. אפשרויות ההתמחות הן רבות ומלבד הידע המעשי והעיוני ישנה אפשרות להתמקצעות באלקטרוניקה, תעשייה וניהול, חשמל, תוכנה, רפואה ועוד.

סיום לימודי תואר ראשון בהנדסה מקנים תואר B.sc, והלימודים כוללים נושאים רבים כדוגמת: חיסכון בעלויות תפעול, הנדסת מערכות בקרה, ייצור, חקר ביצועים, תחזוקה, אבטחת איכות, טכנולוגיה, יישומי מחשב, הנדסת שיטות, פיסיקה, מתמטיקה, כלכלה ועוד. לימודי התואר השני נלמדים במגוון נושאים: הנדסת מערכות, הנדסה אזרחית, ביו רפואה ועוד. ישנה אפשרות ללמוד במתכונת ללא תואר בתוכנית להכשרת הנדסאים, מסלול זה מקוצר יותר ומקנה דיפלומה והסמכה לתחום ספציפי של ההתמחות. בין ההתמחויות השונות ניתן למצוא: מדידות, הנדסת הסביבה, הנדסת בניין, הנדסת פלסטיקה, הנדסאי אנימציה ועוד.

ממציאים? זה המקום בשבילכם

לימודי ההנדסה מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומי המדע והמתמטיקה, לממציאים, לסקרנים, לבונים ולמפתחים. אם תמיד חלמתם להמציא מוצר טכנולוגי שעונה על צרכים מיוחדים זה כנראה המקום בשבילכם. גם אתם שואלים את עצמכם איפה כדאי ללמוד הנדסה? התשובות לפניכם.

מגוון ההתמחויות המוצעות בלימודי הנדסה

עם הצמיחה הטכנולוגית החליטו אוניברסיטאות ומכללות לפתוח מסלולים ייעודיים עבור כל סטודנט המוצא את מקומו במסגרת לימודי הנדסה. המסלולים האפשריים מציעים לסטודנטים לבחור בקריירה שלא היתה קיימת על לפני מספר שנים כמו מהנדס מים או מהנדס חשמל ואלקטרוניקה במסלול אחד. אספנו את המסלולים השונים ופרשנו אותם לפניכם כדי שתוכלו לדעת איזו התמחות הכי מעניינת אתכם:

לימודי הנדסה עם התמחות ביו-רפואית

לימודי הנדסה רפואית מקנים לסטודנט אפשרויות התמחויות רבות: מכאניקה ואיברים מלאכותיים, מכשור רפואי והדמיה, ביו חומרים, ביוטכנולוגיה ועוד. בין הנושאים הנלמדים במגמה: הנדסה ביוכימית, הנדסה מולקולארית, אותות של מערכות ביולוגיות, סוגי משתלים, מבנה רקמות, שתלים ושיקום. לימודי הנדסה רפואית באים להכשיר את הסטודנטים ולאפשר להם לפתח ולהמציא פתרונות חדשים לצרכים רפואיים.

לימודי הנדסה עם התמחות בחשמל ואלקטרוניקה

לימודי הנדסת אלקטרוניקה מובילים את נושא המחקר והפיתוח בענף התעשייה. הנושאים שבו עוסקת המגמה הם רבים וביניהם: התקנים אלקטרונים, מיקרו אלקטרוניקה, אלקטרוניקה רפואית, מעגלים, פיתוח רכיבים ובקרה. לימודים אלו מאפשרים לסטודנטים להתמצקע בתחום החשמל והאלקטרוניקה דרך התנסות ולמידה תיאורטית של החומר.


מהנדס תוכנית מתאר| Seattle Municipal Archives

לימודי הנדסה עם התמחות בתעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול מקנים ידע ניהולי והנדסי ומשלבים בין תיאוריה ומעשה. צד הניהול מקנה כלים לניתוח בעיות תפעוליות ואילו תחום ההנדסה מקנים את ידע ההנדסי בבסיס המכאניקה, האלקטרוניקה והחשמל. לימודים אלו עוסקים בנבכי הטכנולוגיה והתעשייה המתקדמת בשילוב הצד הניהולי. עם השנים תחום זה הפך לפופולרי וכיום נהנים רבים ממסלולי הלימוד בעלי היוקרה והעניין הרבים.

לימודי הנדסה עם התמחות בתוכנה

לימודי הנדסת תוכנה מקנים ידע במתמטיקה ובמדעי המחשב באופן מעמיק. בין הנושאים הנלמדים משולבים מקצועות בעלי קשר הנדסי כדוגמת: פיתוח מערכות תוכנה, כלכלה, ניהול עסקי, תפיסה מערכתית, עיבוד אותות וכדומה. לימודי הנדסת תוכנה מכשירים את הסטודנטים לפיתוח תוכנה ותחזוקה על ידי מכשור ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות.

לימודי הנדסה עם התמחות בחומרים מתקדמים

לימודי הנדסת חומרים כוללים הכשרה במקצועות המדע: כימיה, פיסיקה, מתמטיקה וכן נושאים ספציפיים רלוונטיים להתמחות כגון: מיקרו אלקטרוניקה ותקנים אלקטרו אופטיים. הלימודים משלבים התנסות מעשית.

לימודי הנדסה עם התמחות בהנדסת בניין

לימודי הנדסת בניין כוללים ההתמקצעות בתחום הבנייה ובין נושאי הלימוד: מבני בטון, מבני פלדה, כלכלה הנדסית, פיסיקה, מחשוב, דינמיקת מבנים, שיטות מימוש פרויקטים ועוד. לימודים אלו מהווים יישום ישיר של עקרונות הטכנולוגיה וההנדסה כאחד על עיצוב המבנה והתשתיות.

לימודי הנדסה עם התמחות בהנדסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית עוסקים בתכנון ובביצוע של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה וכוללים התייחסות למבני דיור ותעשייה, רבי קומות, אספקת מים וביוב, מכניקה הנדסית, פיסיקה, כימה, מתמטיקה, ניצול משאבי מים, נמלים, שדות תעופה ועוד. לימודי הנדסה אזרחית מתמקדים בפיתוח ובניית מבנים לציבור דרך הכרה תאורטית ומעשית של התחום.

תואר מהנדס? יש. ביקוש? יש.

תחום ההנדסה מציע עושר של אפשרויות והתמחוחות, החל מקורס בסיסי כהנדסאי וכלה בתואר שלישי או דוקטורט. ההנדסה נמצאת בתנופה וככל שהתעשייה וההייטק מתפתחים כך גדל הביקוש להנדסאים ומהנדסים בעלי התמחויות שונות. ניתן לעסוק בהנדסה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי בשכר מכובד וגבוה.

משך זמן לימודי ההנדסה

ללומדים לקבלת תעודת הסמכה – כשנתיים. הלומדים לתואר ראשון- כארבע שנים. הלומדים לתואר שני – כשנתיים, וישנה אפשרות להמשיך ולהתמקצע לתואר שלישי ו/או בקורסים תחומיים אחרים בהנדסה.

ההנדסה בעלייה מתמדת – כדאי שתהיו מוכנים

מגוון אפשרויות ההתמחות ובתי הספר הרבים בהנדסה, רק מדגישים את הביקוש ההולך וגדל למהנדסים מוכשרים. כיום ישנן מכללות רבות ואוניברסיטאות בהן ניתן ללמוד את המקצוע המעניין והיוקרתי הזה המציע ידע, יצירתיות, תכנון ובנייה. כדי שיהיה לכם קל להגיע ללימודים, וגם אם אתם עדיין מתלבטים, ריכזנו פה כמה אתרים שיעזרו לכם להכיר את ההנדסה טוב יותר:

קבל מידע על לימודי הנדסה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי הנדסה

איפה כדאי ללמוד הנדסה? 1. הנדסה במכללת אפקה - תוכנית מעולה לתואר ראשון בהנדסה יתרון: במכללת אפקה תלמדו הנדסה בלב מתחם ההיטק בתל אביב, וסטודנטים רבים בוחרים ללמוד בה בזכות רמת הלימודים, הקשרים שרוכשים בתואר עם התעשייה ואפשרויות הקריירה להמשך קריאה »
למה ללמוד הנדסה? 1. בגלל המשכורת אין זה סוד כי מהנדסים כמעט מכל סוג מרוויחים הרבה כסף. בימינו, עם המחאה החברתית הגואה, משפחות נדרשות לעתים להצטמצם ולקחת משכנתא נוספת רק כדי לשלם את החובות. מקצוע המהנדס הוא מקצוע להמשך קריאה »
תנאי קבלה ללימודי הנדסה 1. תנאי קבלה להנדסה במכללת אפקה תנאי קבלה ורישום לתואר ראשון סף הקבלה למכללה מתעדכן תדירות. מומלץ מאוד לברר במחלקת ייעוץ לימודים את חתכי הקבלה המעודכנים ואת סיכויי הקבלה לפני הרישום למכללה. לכל המועמדים תעודת בגרות מלאה ממשרד להמשך קריאה »
לימודי הנדסת חומרים
לימודי הנדסת חומרים צילום: stevendepolo
הנדסת החומרים עוסקת בדרכים השונות בהן ניתן לעבד חומרים ולעשות בהם שימוש, בטכניקות שונות בהן ניתן לחקור ולבדוק אותם ובקשר ההדדי בין עלות לתועלת במסגרת להמשך קריאה »
לימודי הנדסת מים מהנדסי אקוודוקטים עתידניים
לימודי הנדסת מים צילום: darkpatator
האימפריה הרומית הייתה אחת האימפריות הידועות בהיסטוריה של העולם, אם לא הידועה שבהן. במה נמדד כוחה? בצבא הקיסר האדיר? בשטחי האימפריה שהקיפו חלקים להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי הנדסה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר