תואר ראשון באמנות

תואר ראשון באמנות על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי עם אפשרות גדולה למקצועות בחירה בתחום האמנות.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

כישרון, יצירתיות, חשיבה מקורית, עמידה בלוח זמנים.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

אין התמחות בסוף התואר, אך יש דרישה להגשת פרויקט סיום בתום ארבע שנות לימוד, אשר ישתתף בתערוכת הסיום של הבוגרים

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת הגשה אינטנסיבית של עבודות ופרויקטים בסדנאות השונות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא הרצאות פרונטאליות, סדנאות מעשיות, הגשת פרויקטים מעשיים ומבחנים תיאורטיים.

גלה את האמן שבך

תואר ראשון באמנות
צילום: Amy Guth

תואר ראשון באמנות נועד כדי לתת בסיס רחב להבנת האמנות. כדי להצליח לעשות זאת, התואר הראשון באמנות נוגע בשלושת הבסיסים העיקריים בתחום זה; היסטוריה, תיאוריה וטכניקות מעשיות באמנות. הלימוד התיאורטי של האמנות וההתנסות בטכניקות שונות בנוגע אליה, נועדו כדי לאפשר לסטודנט לפתח חשיבה מקורית, נקודת מבט עצמאית ומציאת דרך הבעה אישית. לימודי האמנות בוחנים את הכלים ואת הזרמים באמנת היום ולאורך ההיסטוריה ואת יחסי הגומלין בין החברה לאמן – השפעת האמן על החברה והשפעת החברה על האמנות.

לימודי תואר ראשון באמנות הם לימודים שבהם מוקדש חלק נכבד מאוד לנושאים התיאורטיים, הן מבחינת לימוד ההיסטוריה של האמנות והן מבחינת לימודי פילוסופיה ולימודי התרבויות השונות. אנשים שמחפשים סדנאות ולימוד טכניקות שונות בתחום האמנות, יכולים להתאכזב מכמות החומר העיוני הנלמד במהלך התואר הראשון, במיוחד בשנים הראשונות לתואר.

קהל יעד לתואר ראשון באמנות

אנשים שהולכים ללמוד אמנות הם אנשים יצירתיים, בעלי חשיבה מקורית וכישרון באחד מתחומי האמנות, אנשים אלו רוצים להבין את האמנות, להכיר כלים וטכניקות שונות להביע את עצמם, כדי שהם יוכלו למצוא דרכים נוספות, או לשלב מספר דרכים או כלים כדי למצוא את הקול הייחודי שלהם ולהביע אותו באמצעות האמנות.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

רוב הלומדים לתואר ראשון באמנות בוחרים לעסוק ביצירת אמנות ובניסיון למכור את יצירותיהם, בתחומים של ציור, פסול, רישום, אמנות שימושית ועוד. בוגרים רבים פונים גם לתחום הוראת האמנות באחד ממוסדות הלימוד הפרטיים או הציבוריים, או מעברים שיעורים פרטיים באמנות, או חוגים במתנסים, ניתן גם לעסוק בהדרכה במוזיאונים ובגלריות שונות ברחבי הארץ.

להכיר את התרבות בעיניה של האמנות

תואר ראשון באמנות מאפשר לך להבין כיצד משפיעה התרבות על האמן וכיצד האמן יכול לשנות את התרבות, על ידי שיתוף פעולה איתה, או העברת ביקורת עליה. לימודי האמנות לתואר ראשון מושפעים מאוד מהאמנות העכשווית, הם מנסים לעקוב אחר ההתפתחויות האחרונות באמנות בארץ ובחו"ל ולאמץ את הכלים החדשים לביטוי אמנותי כגון: שימוש במחשב כאמצעי לביטוי אמנותי, ווידיאו ארט, פיסול בחומרים ממוחזרים ועוד.

לימודי אמנות הם לימודים מאוד ביקורתיים ואינטנסיביים, הסטודנט נאלץ לעמוד בלוח זמנים צפוף מאוד ולהגיש עבודות בזמן, גם אם המוזה לא נחה עליו באותו יום. בנוסף התלמיד מציג את עבודותיו האישיות מול הכיתה והמרצה והוא צריך לשמוע את הביקורות שלהם על עבודותיו, לפעמים מדובר בתהליך לא פשוט בעבור הסטודנט שמרגיש שהוא חושף חלק אישי ממנו לפניי קהל רב שלא תמיד אוהב את עבודותיו. תואר ראשון באמנות נחשב גם לתואר תחרותי מאוד שבו יש חשיבות גדולה להיות בין היוצרים המובילים בכיתה.

קבל מידע על קורס אמנות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אמנות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר