לימודי תסריטאות

לימודי תסריטאות יכולים לתת לך יתרון לא רק בהצלחה של מכירת התסריט, אלא גם שכאשר כן יחליטו להשתמש בתסריט שלך, הסרט שיצולם על פיו, יהיה בדיוק כמו שכתוב בתסריט.

להפוך רעיון לסרט באורך מלא

לימודי תסריטאות
צילום: Nic's events

תסריט הוא מסמך כתוב אשר מדגיש כל צליל, התנהגות, מבט, אווירה ודיבור כדי לספר סיפור. הסרטים הם למעשה מדיום של שיתוף פעולה; הבמאי, צוות השחקנים, העורך וההפקה, יחליטו על סמך ההדגשים שלך, לספר את הסיפור, בדרך שלהם. יכול להיות שהם יתייעצו איתך, אבל אולי לא. יכול להיות שכותבים אחרים יגיעו, או שתתבקש לשכתב את כל התסריט. אלו החיים בעולם התסריטאות. מכיוון שרבים מעורבים בעשיית סרט, התסריט חייב להיות ברור ולהכיל כמה שיותר פרטים, כדי שהוא יהיה מובן לכל מי שמעורב בעשיית הסרט.

מה הופך תסריט לתסריט טוב?

אפשר לומר שהסרטים שאנשים אוהבים, הם סרטים שבהם הדמויות סוחפות את הצופים, הצופה בסרט הופך למעורב מבחינה רגשית בעלילה. הצופים שרואים את הסרט לא רוצים רק להיות מעורבים ושיהיה להם אכפת מהדמויות שעל המסך, הם רוצים להיות נלהבים ובעלי תשוקה לגבי הדמויות, בין אם הם אוהבים אותם ובין אם לאו. גיבורים גדולים גורמים לנו להשראה, נבלים נוראיים גורמים לנו לרצות לקפוץ לתוך המסך כדי לעצור אותם. כותב תסריטים מקצועי יודע כיצד לגרום לדמויות שלו, להשפיע על קהל הצופים וכתוצאה מכך להפוך את הסרט לשובר קופות.

מטרת לימודי תסריטאות

המטרה העיקרית של לימודי תסריטאות היא לתת לתלמיד את הכלים הבסיסיים והנכונים לכתיבת תסריט. לכתיבת תסריט יש פורמט קבוע וכללים ברורים, התעשייה היא מאוד בררנית בקשר לבחירת תסריטים והיא בודקת כל תסריט שנשלח אליה כדי לראות, דבר ראשון, האם הוא נכתב על פי הכללים הנהוגים. לאחר למידת כתיבת התסריט בצורה הנכונה, הלימודים מקנים לסטודנט כלים נוספים כדי להוציא את המיטב מהתסריט שלו. לימודי תסריטאות מתחלקים ללימודים תיאורטיים וללימודים מעשיים הכוללים גם בדרך כלל כתיבת תסריט באורך מלא.

במהלך לימודי התסריטאות נלמדים בדרך כלל הנושאים הבאים: מה היא הגדרת תסריט, כיצד בנוי תסריט לקולנוע, כיצד כותבים הוראות משחק, מהי כתיבת דיאלוג נכונה, כיצד כותבים תסריט לצילומים, מבנה התסריט הקלאסי, כיצד כותבים אירוע מחולל, מבנים שונים לתסריט, תחקיר, בניית ביוגרפיה לדמות, עיבוד מספרות לקולנוע, כתיבה לתוכנית טלוויזיה ועוד.

קהל יעד ללימודי תסריטאות

כל אדם שעוסק בכתיבה חולם יום אחד לשבת מול מסך הקולנוע ולראות כיצד, הרעיון שלו, הסיפור המקורי שהוא הגה, קורם עור וגידים והופך לסיפור חי, על גביי המסך הגדול, כאשר הוא מסתכל בעיניים נרגשות כיצד הדמויות מנהלות את הדיאלוג המרגש שהוא בעצמו כתב.

השלבים בלימודי תסריטאות

לימודי תסריטאות מחולקים למספר שלבים כשהמטרה היא ללמד קודם כל את הבסיס של כתיבת התסריט ומאוחר יותר לרדת לפיתוח התסריט, כגון פיתוח דמויות, שינויים מפתיעים בעלילה, יצירת דרמה ועוד.

מבוא לתסריטאות

מטרת המבוא היא להכיר לאנשים ללא רקע בנושא, את תחום התסריטאות, היכרות זו יכולה לעזור לאותם אנשים ללמוד ולהבין, האם זהו התחום שבו הם רוצים לפתח קריירה בעתיד. בדרך כלל מדובר בקורס של 12 מפגשים ולעיתים מעט יותר.

כתיבת תסריט

קורס זה הוא בדרך כלל מעמיק יותר ובו בנוסף ללימוד הכללים הנכונים לכתיבת התסריט, הסטודנט לומד לנתח ולהבין תסריטים טובים במהלך ההיסטוריה וגם להתנסות בכתיבת תסריט לסרט קצר. מי שמתעניין במידע ראשוני יכול לקרוא את קובץ ההנחיות לכתיבת תסריט באתר פישאיי.

משך זמן לימודי תסריטאות

לימודי תסריטאות יכולים להיות בין חצי שנה לשלוש שנים. ככל שלימודי התסריטאות מעמיקים יותר, כך הם אורכים יותר זמן. סטודנט שלומד תסריטאות כחלק מלימודי הקולנוע, תיאטרון או הפקה לוקח בדרך כלל קורס אחד בתסריטאות. סטודנט שרוצה להפוך את התסריטאות למקצוע, יכול ללמוד את הנושא בצורה מעמיקה במשך שנתיים או שלוש, באחד מבתי הספר לתסריטאות, או במסגרת לימודי הקולנוע.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי תסריטאי

תסריטאי מקצועי יכול להשתלב בתחומים רבים כגון: כתיבת תסריט לסרט קולנוע, כתיבת תסריט לסרט טלוויזיה, כתיבת תסריט לתוכנית טלוויזיה, כתיבת תסריט לסרטים תיעודיים, כתיבת תסריט לפרסומת ועוד. אם מעניין אתכם אם כלכלי לפתח קריירה בתסריטאות, מומלץ שתבדקו את תעריפי כתיבת התסריט בארץ. מדריך נוסף חשוב מלמד אתכם איך לקדם את התסריט שלכם.

לראות את התסריט שאתה כתבת בקולנוע

הדבר הראשון שתסריטאי צריך הוא כמובן כישרון, אבל הכישרון לא תמיד מספיק, צריך למצוא כלים כדי לקדם אותו. אם יש לך רעיון לסרט, תוכנית טלוויזיה או סדרה, חשוב שתלמד קודם כל איך להפוך את הרעיון שלך לתסריט מקצועי וזאת בעזרת אחד מבתי הספר המקצועיים בתחום. לאחר שלמדת כיצד לכתוב תסריט נכון, אתה חייב לאזור המון סבלנות ונחישות ולהתחיל לקדם את התסריט שלך, גם אם קבלת עשר תשובות שליליות, אל תתייאש, עלייך לנסות שוב ושוב עד שהתסריט יתקבל. חשוב שתזכור, את החלק החשוב מכל כבר עברת, אתה כבר יודע כיצד כותבים תסריט בצורה הטובה והנכונה ביותר, כל השאר הוא כבר עניין של כשרון, יצירתיות ולפעמים גם מזל.

קבל מידע על קורס תסריטאות וקופירייטינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי תסריטאות

קורס תסריטאות להפוך את אומנות הקולנוע למקצוע התסריטאי הוא האדם שכותב את התסריטים לסרטי קולנוע, סרטי תעודה, תוכניות טלוויזיה, פרסומות, סדרות טלוויזיה וכדומה. לכתיבת התסריט יש כללים ברורים ונוקשים, השונים לחלוטין מהכללים של כתיבת ספר לדוגמה, למרות להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד לתסריטאות עובדות על תחום הלימודים לימודי תסריטאות מכשירים את הסטודנטים באמנות כתיבת התסריט להפקות המיועדות להגיע למסך, בין אם לטלוויזיה או לקולנוע. לימודי תסריטאות יכולים להכשיר בוגרים עבור עולם הטלוויזיה, קולנוע, פרסום, האינטרנט וכל מדיום תקשורתי להמשך קריאה »
להיות תסריטאי בעל המקצוע תסריטאי הוא בעל מקצוע אשר ניחן לרוב בראיה מקיפה של עולם המדיה המצולמת, בעל מקצוע שרואה את העולם ממבט על ומבין היטב כיצד להעביר רעיונות, סיפורים, מצבים למסך בצורה הכי טובה ויעילה, בדומה להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס תסריטאות וקופירייטינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר