מידע הכרחי למועמד ללימודי תיאטרון

עובדות על תחום הלימודים

  • לימודי תיאטרון בישראל קיימים גם במסגרת אקדמית שבה לומדים את אמנויות הבמה בצורה מקיפה, לימודים אקדמיים של התחום כוללים לימודים מקיפים מאוד ואינם שמים דגש רק על משחק. בלימודים האקדמיים יש קורסים תיאורטיים רבים, הלימודים נוגעים בכל תפקידי ההפקה, וכוללים גם לימודי משחק מקיפים וכמובן העלאת הפקות תיאטרון מלאות. בנוסף, ניתן ללמוד תיאטרון במסגרת של בתי ספר פרטיים ומקצועיים לתחום זה שמציעים לימודי תעודה, שחלקם נמשכים כמו לימודים אקדמיים, והם יותר מתמקדים בעולם המשחק והתפקידים השונים בהפקה ופחות בלימודים עיוניים מעמיקים כמו באוניברסיטה.
  • עולם התיאטרון, שכיום כולל למעשה את כל היבטי אמנויות הבמה שאינן תיאטרון – קולנוע, טלוויזיה וכדומה, הוא עולם מקיף מאוד, ישנם סגנונות שונים, היבטים תרבותיים רבים בתוך התחום, אפשרויות רבות להעברת מסרים ורעיונות, טכניקות משחק שונות ועוד שלל היבטים ומורכבויות.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • בבית הספר הוותיק והמכובד לאמנויות הבמה, בית צבי, מנסים להעלות הפקה שבבסיסה רעיון מהפכני בעולם התיאטרון. מחזה שבו הצופים, ישתתפו בכתיבתו. הרעיון הוא של המחזאית הדר גלרון אשר רוצה לכתוב מחזה על אימהות ולכלול בו חלקים אשר יכתבו על ידי אימהות ואנשים אמיתיים מקרב הציבור שיספרו על חוויות ורעיונות רלבנטיים, כמובן שמדובר על אנשים ללא קשר למשחק או מחזאות. המחזאית והנהלת בית צבי רוצים לקבל מגוון סיפורי אמהות על מנת לבנות מחזה מקיף ואמיתי, הגורמים המקצועיים טוענים כי הסיפורים הטובים ביותר קיימים בקרב הציבור מתוך חוויות אנושיות ואמיתיות.
  • השחקן שרון אלכסנדר מספר למגזין מעריב שכיום הוא עובד המון ועושה כל מיני פרוייקטים כולל סדרות טלוויזיה לילדים ונוער תיאטרון וקולנוע, הדבר החשוב לו ביותר כיום הוא להיות עם אנשים שנוח לו לעבוד במחיצתם. השחקן מספר כי אם בעבר רק לעלות על הסט היה אקסטזה גדולה, היום סביבת העבודה חשובה לו יותר.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • תיאטרון ישראלי במגמות התיאטרון בישראל, 2005.
  • מחזות של חנוך לוין – נחשב לאחד מגדולי המחזאים בישראל
  • פרסומי כתב העת "אסף" של החוג ללימודי תיאטרון באוניברסיטת תל אביב
  • פרסומי החוג ללימודי תיאטרון באוניברסיטת תל אביב

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי תיאטרון?
לימודי תיאטרון באוניברסיטאות לתואר ראשון בתחום נמשכים 3 שנים כמו מרבית התארים הראשונים, לימודים מקצועיים בבית ספר למשחק נמשכים לרוב 2-3 שנים כאשר יש מסלולים מהירים יותר ופחות מקיפים של כשנה.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
לא, גם במסלול לימודי תיאטרון באופן אקדמי וגם בבתי הספר הפרטיים והמקצועיים למשחק אין חובה לבחור התמחות כלשהי בתחום משחק או הפקה ספציפי. ניתן לבחור קורסי בחירה שמתמקדים בתחום מסוים, או לשים דגש על בימוי לעומת משחק למשל, או על קורסים תיאורטיים בתיאטרון למשל.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי תיאטרון?
שכר הלימוד למסלול לימודי תיאטרון באוניברסיטאות הוא כמובן אוניברסיטאי, בסביבות 9,500 ש"ח לשנה שכר לימוד כללי. בבתי הספר הפרטיים שכר הלימוד הוא כמובן גבוה יותר ברוב המקרים, בהתאם לכל מוסד ספציפי ולמהות/אורך המסלול – לרוב שכר הלימוד במוסדות הפרטיים יהיה מעל 10,000 ש"ח ובמסלולים של מספר שנים העלות היא כ-15,000 ש"ח לשנה.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי תיאטרון הם קשים?
את נושא תנאי הקבלה ניתן לחלק, כמו שאלות רבות בתחום של לימודי תיאטרון ומשחק, ללימודים אקדמיים ולימודי תעודה. הקבלה לחוגים האקדמיים של לימודי תיאטרון אינם קשים באופן כללי ומצריכים פסיכומטרי בציון יחסית נמוך וממוצע בגרות שגם אינו מהגבוהים ביותר. מבחינת תנאי קבלה לבתי ספר למשחק, הקבלה למוסדות הוותיקים והמכובדים ביותר שמציעים תכנית לימודי משחק אינטנסיבית ומקיפה הם בהחלט קשים ומצריכים ראיון אישי ובחינת יכולות משחק, בתי הספר הקטנים יותר מאפשרים תנאי קבלה קלים וכלליים יותר ברוב המקרים.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר