לימודי תיאטרון

לימודי תיאטרון מציעים שלל רב של הזדמנויות ומגוון של תחומים המאפשרים לך הסטודנט לקבל הבנה מעמיקה אודות התיאטרון וההיסטוריה שלו וגם אפשרויות רבות לקחת חלק מהעשייה בתיאטרון.

להיות על הבמה כשכולם מוחאים לכם כפיים

לימודי תיאטרון
צילום: Nic's events

לימודי התיאטרון חולקים כבוד להיסטוריה, לתרבות ולהבנת אמנות ייחודית זו, תוך התנסות ורכישת פרקטיקה גם בהקמת הצגות לתחייה וגם בהשתתפות בהן. רבים רואים את התיאטרון כאמצעי הנעלה ביותר להתבטאות השחקן. שחקני קולנוע מוכשרים, בעלי להיטים שוברי קופות בהוליווד, לוקחים מידי פעם הפסקה מהמכונה עתירת הכסף והולכים לשחק בהצגה נחשבת בברודווי או בלונדון. בניגוד לקולנוע, המשחק בתיאטרון מאפשר מפגש חי עם הצופה. במהלך ההצגה השחקן מרגיש את תגובות הקהל וחווה את תחושותיהם לגביי ההצגה החל ממלמולי הפתעה, בכי, התפעלות וכמובן הציפייה מלאת המתח למחיאות הכפיים בסוף ההצגה. המשחק בתיאטרון מהווה אתגר רציני לכל שחקן, מכיוון שעל בימת התיאטרון, מול קהל של 200 צופים ויותר, אי אפשר לטעות, אין אפשרות לצילומים חוזרים ואי אפשר לזייף, הקהל בתיאטרון רואה הכול ובעיקר הוא רואה אותך השחקן עירום על הבמה, נותן את כל מה שיש לו בכל ערב מחדש.

מטרת לימודי התיאטרון

בניגוד לבתי ספר למשחק, הקורסים בתואר ראשון בתיאטרון הם בדרך כלל קורסים תיאורטיים ופחות מעשיים. לימודים אלו מנסים לגרום לסטודנט להבין את התיאטרון באמצעות בחינת ההיסטוריה של התיאטרון, ובחינת תהליכים פילוסופים, אנתרופולוגיים, חברתיים ומדיניים אשר משפיעים על אמנות זו. לימודי התיאטרון בבתי הספר למשחק מאפשרים לימודים מעשיים יותר הכוללים: משחק, בימוי הצגות, תיאטרון בובות, עיצוב תלבושות, עיצוב תפאורה, הפקת הצגה ועוד.

קהל יעד ללימודי תיאטרון

אפשר לומר שקהל היעד הראשוני ללימודי תיאטרון אלו אותם שחקנים ושחקניות בנשמתם שהיו רוצים להשתלב בתעשיית התיאטרון בארץ ואולי גם מחוצה לו. אבל לא רק הם, גם אנשים שרוצים ללמוד כיצד מפיקים הצגת תיאטרון, כיצד מביימים שחקנים בהצגה, או תלמידים שרוצים ללמוד להכין תפאורות ועוד תחומים רבים שנלווים למקצוע התיאטרון יצליחו להפיק את הידע והניסיון הדרושים להם באמצעות לימודי תיאטרון כדי להשתלב בתחום אמנות נפלא זה.

עוד מסלולים ללימודי משחק ותיאטרון

קורסים במהלך לימודי התיאטרון

במהלך לימודי התיאטרון ניתן להירשם לקורסים בנושאים רבים ומגוונים כגון: בימוי, איפור, תפאורה, כתיבה, משחק, המחזה, עיצוב תלבושות, בניית בובות, סאונד לתיאטרון ועוד. הבחירה במה להתמקד תלויה ברצונו של הסטודנט.

לימודי בימוי

ישנו הבדל גדול בין בימוי בתיאטרון לבין בימוי לסרטים, העובדה שמדובר בהצגה, בזמן אמת מול קהל, משנה לחלוטין את תהליך הבימוי ואת טכניקות הבימוי, לימודי הבימוי הינם לימודים תיאורטיים שבהם נחקרות עבודתם של במאים מצליחים בתיאטרון, במקביל להתנסות ממשית בבימוי הצגה.

לימודי עיצוב במה

לימודי עיצוב במת התיאטרון הם אחד מהמקצועות המרתקים ביותר לאנשים שמתעניינים בעיצוב ובתפאורה. במסגרת לימודים זו, הסטודנטים לומדים את ההיסטוריה של התלבושות, עיצוב חזותי, עיצוב תפאורה השפעת התאורה על הבמה ועוד. במקביל הסטודנטים מקבלים הזדמנות לעצב תפאורה למספר הצגות.

לימודי משחק

במהלך לימודים אלו, השחקן המתחיל מקבל ידע תיאורטי אודות המשחק וההיסטוריה שלו, במקביל לשיעורים מעשיים הכוללים בתוכם גם את אומנות התנועה, פיתוח קול, סדנאות משחק ועוד.

משך זמן לימודי תיאטרון

לימודי תיאטרון לתואר ראשון נמשכים כשלוש שנים, כאשר השנה האחרונה מתרכזת בדרך כלל בפרויקט גמר, שהוא הכנת הצגה על ידי קבוצת סטודנטים שבה כל אחד יכול להביא לידי ביטוי את המקצוע שבו הוא בחר להתמחות במהלך לימודיו.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי תיאטרון

מלבד משחק בהצגות תיאטרון, בוגרי לימודי התיאטרון יוכלו גם לעסוק בהוראה והדרכה, בימוי, הפקה, ביקורת הצגות, מחקר, עיצוב תפאורה, מוסיקה, עיצוב תלבושות, המחזה, תאורה ועוד.

להיות שחקן תיאטרון ולגעת בחלום

מי שמעוניין להפוך להיות שחקן בתיאטרון יודע שמדובר במשימה לא פשוטה בכלל, מספר החולמים להיות שחקנים הוא עצום, אבל אלו שמצליחים להתקבל צריכים לעבוד קשה, להיות דבקים במטרתם ולא לוותר עד אשר הם ישיגו את חלומם – לשחק מול קהל, בהצגה דרמטית כשהאולם מלא בצופים נרגשים. חנה רובינא השחקנית הנערצת והמפורסמת הייתה במקצועה גננת בפולין, אבל המשיכה העזה שלה למשחק ולתיאטרון הביאה אותה בסופו של דבר לשחק במחזה של ש.אנסקי "הדיבוק". במחזה זה חנה רובינא שיחקה את הכלה לאה'לה שאוחז בה דיבוק, מחזה זה קנה את עולמה של רובינא כשחקנית דרמטית מוכשרת והיא זכתה, בזכות ביצוע תפקיד זה, בפרסים עולמיים רבים. התפקידים שחנה רובינא ביצעה בתיאטרון "הבימה" היו ספוגי דרמה והבעה, הציבור רכש הערצה ואהבה לחנה ולמשחקה. אין ספק ששחקנים רבים ומוכשרים אחרים מוכיחים לשחקנים המתחילים, או לאלו ששואפים להשתלב בתעשיית התיאטרון, שאפשר להפוך את החלום למציאות. שילוב נכון בין כישרון ללימודים, ובעיקר בין הרצון, ההתמדה והמשמעת, יכול לסלול בעבורך את הדרך להופיע על הבמות הכי נחשבות בארץ ואולי אפילו בעוד מספר שנים גם ברחבי העולם.

אתרים קשורים

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי תיאטרון

תואר שני בתיאטרון איפה לומדים תיאטרון לתואר שני? בישראל אין הרבה מסגרות ללימוד תיאטרון לתואר שני, כאשר המסלולים המוצעים הינם אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית. לימודי תואר שני בתיאטרון (MA, MFA) משלב לימודים תיאורטיים וביצועיים בתיאטרון ובמופע. באוניברסיטת להמשך קריאה »
תואר ראשון בתיאטרון המטרה של לימודי תיאטרון לתואר ראשון היא להעניק לסטודנט את הידע הנדרש והנסיון ההכרחי בעבודת השחקן. הכשרה זו כוללת עבודה על הצגות וקטעי משחק שונים, מול מצלמה, קהל, ובסגנונות משחק שונים. הסטודנטים מתמודדים עם להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד ללימודי תיאטרון עובדות על תחום הלימודים לימודי תיאטרון בישראל קיימים גם במסגרת אקדמית שבה לומדים את אמנויות הבמה בצורה מקיפה, לימודים אקדמיים של התחום כוללים לימודים מקיפים מאוד ואינם שמים דגש רק על משחק. בלימודים האקדמיים יש להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר