תואר ראשון בקולנוע

אין כמו לשבת באולם חשוך, להתנתק מהמציאות ולצלול אל תוך עולמות שונים, עשירים בסיפורים, דמויות, מוסיקה ואמנות. לימודי תואר ראשון בקולנוע מתרכזים בראש ובראשונה בצפייה מרובה בסרטים מתקופות שונות, החל מהמצאת הקולנוע ב- 1895 ועד היום.

תואר ראשון בקולנוע על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

אפשר לשלב לימודי קולנוע עם עוד חוג, אולם זה דורש זמן רב להשקעה.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

כדי להצליח בתואר ראשון בקולנוע יש צורך ביצירתיות וכישרון רבים.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

באמצעות סרטי הסטודנטים שתכינו תוכלו להמשיך הלאה ולזכות בקרנות לעשות עוד סרטים.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
בתואר תבלו זמן רב בחדרי עריכה, אולם הלימודים אינם קשים במיוחד.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

המבחנים בקולנוע הינם בדרך כלל עבודות בית להגשה.

להכיר את עולם הקולנוע

תואר ראשון בקולנוע
צילום: AndyRob

לימודי תואר ראשון בקולנוע מתמקדים בהכרה והבנה של מגוון רחב של סרטים בז'אנרים שונים, קולנוע מרכזי וקולנוע שוליים, סרטים ממדינות שונות ועוד. במהלך התואר הסטודנטים לומדים ומכירים לעומק טכניקות קולנועיות שונות, דרכי ניתוח והבנה של הסרטים והז'אנרים וכן למידה מעמיקה של ההשפעות השונות על הקולנוע כגון גורמים חברתיים, פוליטיים, כלכליים ותרבותיים. לימודי תואר הראשון בקולנוע חושפים את הסטודנטים לתחום הקולנוע על כל רבדיו ופותחים בפניהם כיווני התפתחות שונים כגון: הפקה, בימוי, כתיבת תסריט, צילום, עריכה, עיצוב פסקול ועוד.

השנה הראשונה כוללת שיעורים עיונים בסיסיים כולל: תולדות הקולנוע, מבט קולנועי, תיאוריות קולנועיות ועוד. שיעורים אלה מהווים את הבסיס להכרת עולם הקולנוע, כולל מושגי יסוד, סרטים קלאסיים ותיאוריות מעולם התרבות והיצירה החלות גם על הקולנוע. לצד השיעורים העיוניים הסטודנטים מתנסים גם בסדנאות בימוי, כתיבה, עריכה וצילום שנועדו לתת להם טעימה בעשיית סרטים, כאשר בסיום שנה א' התלמידים יכולים לבחור בין מסלול עיוני, מסלול כתיבת תסריט או מסלול הפקה בו הם רוצים להתמחות.

קהל היעד

לימודי קולנוע לתואר ראשון מיועדים לאוהבי סרטים, שמעוניינים להעשיר את עולמם במגוון רחב של סרטים, הבנה וניתוח של המשמעויות מאחורי יצירות קולנועיות שונות. התחום מיועד למי שמעוניין להשתלב בעתיד בהפקות קולנועיות או טלווזיוניות בתפקידים שונים.

אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים

בוגרי תואר ראשון בקולנוע יכולים לעבוד בתחום הקולנוע או הטלוויזיה כבמאים, צלמים, עורכים, מפיקים או תסריטאים, או לחילופין, לבחור להרחיב את הלימוד לתואר שני ולעסוק כמרצים באקדמיה, מבקרי קולנוע או חוקרים בתחום. בתחום הטלוויזיה, ניתן להשתלב כבמאים של סדרות או תכניות, מפיקים, עורכי תוכן וכדומה.

בואו ותיצרו את העולם שלכם

לא משנה איזו נישה בתחום הקולנוע או הטלוויזיה תבחרו, לימודי תואר ראשון בקולנוע הם חווית לימוד יוצאת דופן, הפותחת את הסטודנטים לעולם רחב של יצירה, צבע, צליל, כתיבה, עריכה. כל תחום יצירתי הוא כמו חלק בפאזל המרכיב את הסרט. הפקת סרט קולנוע או יצירת סדרת טלוויזיה הם פרויקט גדול ומורכב הדורש מאמץ רב, הרבה סבלנות ובעיקר אהבה אמיתית לעיסוק. כאשר הסרט גמור ועולה ומוקרן בפעם הראשונה, אין כמו תחושת הסיפוק האדירה ששווה את כל ההשקעה.