תואר ראשון בצילום

תואר ראשון בצילום על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד-חוגי בדרך-כלל, לעיתים נדרש ללמוד תואר משולב בין צילום וחינוך.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

זיקה לאמנות, נטייה טכנית, עניין בצילום.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא סטאז' עם כי, במסלול משולב בחינוך נדרשת שנת סטאז' כמורה.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרש להשקיע זמן בעיקר בהגשות של פרויקטים שונים בצילום במהלך הלימודים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

החלק העיקרי של הלימודים הם לימודי סטודיו ועבודה על פרויקטים שונים. חלק משני יותר כולל לימודים עיוניים.

"אני רוצה תמיד עיניים כדי לראות את יפי העולם" נתן זך

תואר ראשון בצילום
צילום: aussiegall

מטרתם של לימודי תואר ראשון בצילום היא להכשיר צלמים מקצועיים ובעלי נקודת מבט ייחודית להם. על כן הלימודים מתחלקים לפן טכני, בו לומדים הסטודנטים לתפעל את הציוד הדרוש לצילום, ולפן אמנותי, בו נחשפים הסטודנטים לרקע אמנותי בכלל ואמנות הצילום בפרט, ומפתחים גם נקודת ראות אמנותית אישית.

מכיוון שהעיסוק בצילום דורש הבנה של דרך הפעולה של ציוד הצילום ותפעולו, חלק גדול מהלימודים לתואר ראשון הוא לימודים טכניים במהותם, שעיקרם הכרת חלקי המצלמה, הכרה של סוגי מצלמות שונות, שימוש בתאורה ופיתוח בחדר חושך. כמו כן, נלמדות תוכנות גרפיות שונות לעיבוד תמונה, שבשנים האחרונות הפכו לנפוצות מאוד וכיום מהוות חלק בלתי נפרד מהצילום. הקורסים הטכניים כוללים צילום אנלוגי ופיתוח תמונות בשחור-לבן ובצבע, צילום דיגיטלי, שיטות הדפסה, שיעורי פוטושופ ויצלום בסטודיו.

חלק אחר של הלימודים לתואר ראשון בצילום כולל קורסים כלליים באמנות ובצילום, שנועדו להעמיק את הידע הכללי של התלמיד ולעזור לו לפתח גישה אמנותית. קורסים אלו כוללים שיעורים בתולדות האמנות, תולדות הצילום, רישום, צילום וידאו והמאפיינים של סוגי צילום שונים כמו צילומי סטודיו, צילום טבע, צילומי אופנה וצילומים אמנותיים.

חלק חשוב נוסף בלימודים הוא לימוד שיטות ליצירת צילום מוצלח מבחינה טכנית ומעניין מבחינה רעיונית. לשם כך נלמדים נושאים כמו חשיפה וניגודיות, יצירת פרספקטיבה, שימוש באור טבעי ומלאכותי, גיבוש קונספט והוצאתו אל הפועל והתנסות מעשית בסוגי צילום שונים ובתנאי שטח מגוונים. חלק ממוסדות הלימוד מציעים תואר ראשון בצילום ובחינוך, ועל כן התואר כולל גם קורסים בחינוך .

קהל יעד לתואר ראשון בצילום

הלימודים לתואר ראשון בצילום מתאימים לאנשים בעלי זיקה לאמנות, שרוצים לבטא את היצירתיות שלהם ומתעניינים באופן טבעי במדיום הזה. כמו כן נדרשת סבלנות, דיוק ומאמץ אינטלקטואלי ויצירתי, על מנת ליצור פרויקטים מעניינים ומדויקים מבחינה טכנית.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

ישנם מגוון של סוגי צילום, ועל כן לאחר הלימודים יוכלו התלמידים לבחור לעצמם את סוג הצילום המתאים להם ביותר. ניתן לעבוד בצילום לעיתונות, בתחום האופנה, בפרסום או בצילום טבע. כמו כן, ניתן לפתוח עסק ולעבוד כצלם עצמאי או לפתח קריירה אמנותית.

לגבש נקודת מבט ייחודית עם תואר ראשון בצילום

לימודי תואר ראשון בצילום הם לימודים שמשלבים בין פיתוח יכולת הביטוי האמנותית והיצירתית של התלמיד לבין הענקת ידע טכני נרחב, הדרוש לתלמיד על מנת שיוכל ליצור צילום איכותי. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים את יסודות מקצוע הצילום ומתנסים בסוגי צילום שונים, כך שיוכלו לבחור את הדרך המקצועית והיצירתית שלהם לאחר הלימודים ולשלב בצורה טובה בין יצירתיות למקצוע.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר