קורס צילום

לדעת להשתמש נכון במצלמה כדי להשיג מקסימום תוצאה

קורס צילום מקיף בדרך כלל את מכלול מיומנויות הצילום, טכניקות, אפקטים ושימוש נכון במצלמה. בנוסף נלמדים בקורס גם פיתוח סרטי צילום, ואפקטים מיוחדים בתהליך הצילום עצמו.
קורס צילום מאפשר לתלמיד לזכות בידע מקצועי המאפשר תעסוקה בתחום, מיד עם תום הקורס. הקורס מקנה ידע שימושי לכל אדם שחש חיבה לצילום ורוצה לשפר את תוצאותיו ולפתח את התחביב.

הנושאים הנלמדים בקורס

לימודי צילום כקורסים מובאים במספר תחומים כגון: שימוש אפקטיבי במצלמות שונות, אפקטים במצלמה, איך מצלמים טוב באמת, טכניקות צילום מקצועי, פיתוח פילם, צילום שחור לבן, קורס צילום למתחילים, קורס צילום וידאו, קורס צילום סטילס, קורס צילום דיגיטלי, קורס צילום מקצועי, קורס צילום אופנה, קורס צילום טבע, צילום אומנותי, צילומי מזון ואוכל, צילום הריון, צילום לילה, צילום נוף, צילום אירועים ועוד. חשוב שתבחרו את קורס הצילום שבו יש את הדגש הגדול ביותר לתחום הספציפי שמעניין אתכם. אם אתם נמצאים רק בתחילת דרככם בתחום, תוכלו לבחור בקורס בסיסי הנוגע במספר רב של נושאים ולאחר מכן לקחת קורסים ספציפיים בכיווני הצילום שמעניינים אתכם ביותר. קורסי צילום רבים ובעיקר הקורסים שמלמדים צילום דיגיטלי כוללים גם לימוד תוכנות מחשב חיוניות כמו: פלאש, פריהנד, אילוסטרטור פוטושופ ועוד. הקורסים מתחלקים לפי רמות ממתחילים ועד למתקדמים. הקורסים מתמקדים בעיקר בנושא של עיבוד התמונה המצולמת באמצעות התוכנות הגרפיות המתאימות.

מטרות הקורס

בשנים האחרונות קורס הצילום הדיגיטלי מקבל העדפה על פני שאר הקורסים בעקבות השימוש העיקרי של אנשי מקצוע במצלמה הדיגיטלית, אבל עדיין לצילום של פעם, באמצעות מצלמות סטילס, ידניות או חצי אוטומטיות, יש חשיבות רבה, גם היום, מהבחינה האומנותית ואנשים רבים שרוצים לפתח את הצילום שלהם כאומנות, מעדיפים להמשיך וללמוד גם תחום זה הכולל גם טכניקות כיצד לפתח את התמונות בבית וכיצד להשפיע עליהן בזכות אפקטים שונים במהלך הפיתוח עצמו.

מטרות קורס צילום בסיסי היא להעניק מידע וכלים לגבי טכניקות צילום, ההבדלים בין סוגי צילום שונים: כגון צילום פנים וצילום חוץ, צילומי מודל לעומת צילומי שטח, צילום בתאורות שונות ועוד. במהלך הקורסים הבסיסיים הסטודנטים לומדים גם כיצד לתת ביקורות על עבודות צילום וכיצד לקבל ביקורות וללמוד מהן. התלמידים בקורסים אלו מקבלים את המידע התיאורטי בשילוב עם התנסויות שונות בצילום, מתוך מטרה לפתח לא רק את המיומנות של התלמיד, אלא גם את היצירתיות שלו ואת האמירה האישית.

יתרונות קורס צילום

  • לימודי צילום כקורס ולא לתואר כלשהו הם תמציתיים יותר, ממוקדים וקצרים בהרבה יותר. הלימודים בקורס חוסכים זמן וכסף ובמקביל ישנה אפשרות להשתלבות בעבודה באופן מהיר וישיר עם תום הלימודים.
  • באמצעות קורס צילום כל אדם יכול להפוך מחובבן למקצוען.
  • קורסי צילום בתחומים ספציפיים מאפשרים לצלמים מקצועיים לשפר את המומחיות שלהם ולהתאים עצמם לנעשה היום בתחום זה.

תנאי הקבלה לקורס

לקורסי הצילום הקצרים כל אחד יכול להתקבל, בחלק מהקורסים המתקדמים יותר, ישנם מוסדות לימוד הבודקים תיק עבודות קודם ואת ניסיונו של המועמד. ללימודי צילום מקצועיים המועמד נדרש בדרך כלל מלבד הצגת תיק עבודות מקצועי בצילום, גם לעבור מבחני כניסה וראיון אישי.

אופן לימוד הקורס

קורס צילום הוא קורס המשלב ידע תיאורטי עם המון התנסות מעשית לכל אורך הלימודים.

סוג התעודה המתקבלת בסוף הקורס

במרבית הקורסים הקצרים, התעודה היא תעודת סיום קורס, או תעודת גמר של מוסד הלימודים בו נלמד הקורס.

שכר הלימוד בקורס

שכר הלימוד בקורס צילום יכול לנוע בין כ- 3,000 ₪ לקורס צילום קצר, עד ל- 12,000 ₪ ואף יותר מכך לשנת לימודים אחת.

שכר איש המקצוע

הצלם המקצועי מרוויח בהתאם לכשרון, המקצועיות והפופולאריות שלו, כאשר שכרו של צלם מבוקש, יכול להגיע עד כ- 40,000 בחודש ויותר.

אפשרויות קריירה

קורס צילום מאפשר מגוון רחב מאוד של עבודות כגון: צלם מגזינים, עובד במעבדת צילום, השתתפות בתחרויות ותערוכות צילום בארץ ובעולם, צלם נוף עצמאי, צלם אירועים וחתונות, עבודה בחברות פרסום כצלם, עבודה בחברות גרפיקה ועיצוב אשר מעסיקות צלמים מקצועיים ועוד.

מוסדות מומלצים ללמוד צילום

ניתן ללמוד צילום אצל צלמים מיומנים ומקצועיים המעבירים סדנאות פרטיות בצילום. מלבד זאת המוסדות המעבירים קורסי צילום הם בין השאר: המרכז האקדמי לעיצוב וחינוך ויצ'ו חיפה, מכון לנדר – היחידה ללימודי חוץ (ירושלים), שנקר – ביה"ס להנדסאים, MASTER CLASS – סדנאות צילום, אוניברסיטת חיפה, תילתן – המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית, מסע אחר, מכללת מנטור, מכון לנדר – מרכז אקדמי ירושלים, מכללת חשיפה – האוניברסיטה הפתוחה, דובי לזר – המרכז לצילום דיגיטלי, צילום בעם, פוקוס –המרכז ללימודי צילום ועוד.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר