מידע הכרחי למועמד לצילום

עובדות על תחום הלימודים ומסביב לו

  • סטודנטים לצילום שחייבים להרשים את המורה בפרויקט הבא שלהם, צלמים חדשים שעדיין לא בטוחים בעצמם, או צלמים וותיקים שרוצים לקבל השראה לצילומים מקוריים וחדשים, יכולים למצוא את התשובה באתר http://1x.com/, אשר מעלה אך ורק תמונות מצוינות במיוחד, שעברו שיפוט של מומחים במקצוע ואת אישורו הסופי של בעל האתר, התמונות באתר מקצועיות מאוד ובהחלט עושות את העבודה של העלאת המוזה לצילום.
  • על פי הדיווח של מגזין מעריב, 85% מהתמונות שמופיעות באתרים מסחריים הן פיראטיות, לא רק עסקים פרטיים או מסחריים, לוקחים תמונות פרטיות ללא כיבוד זכויות יוצרים, גם חברת מפה עשתה שימוש בצילומי חובבים, ללא אישורם, ונאלצה לפצות את הצלמים ב- 47 אלף שקל. חברת פיקסקאוט מאפשרת לצלמים להעלות את התמונות שלהם לאתר שלה, לקבל מעין טביעת אצבע ייחודית לתמונות, המכילה את הקרדיט של הצלם ופרטים נוספים, כך מי שמעוניין בתמונה יוכל ליצור קשר עם הצלם ולרכוש אותה בתשלום. לחברה יש גם טכנולוגיה המזהה תמונות אישיות שנלקחו ללא רשות ונעשה בהן שינוי באמצעות תוכנת הפוטושופ.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • פרויקט Art Projet הנעשה בשיתוף פעולה מוצלח בין חברת גוגל ו- 17 המוזיאונים הגדולים בעולם, מאגד בתוכו אלפי תמונות, שנסרקו והועברו לאינטרנט ביחד עם 385 אולמות של מוזיאונים, אשר צולמו בתצוגה פנורמית של 360 מעלות, פרויקט ייחודי זה מאפשר לגולש האינטרנט המצוי, לצפות בסיורים וירטואליים באיכות מדהימה. חברת גוגל היא זו שסיפקה את הטכנולוגיה המתקדמת ליישום הפרויקט, מתוך מטרה לשמור את התרבות העולמית.
  • בית הספר 'צילום בעם' הציג לאחרונה תערוכת סיום של משתתפי הסדנא "השפה הצילומית" שמטרתה בין השאר לפתח את הסגנון האישי של המשתתפים, דרך עבודה לתקופת זמן ממושכת על סדרת צילומים. משתתפי התערוכה מציגים בתערוכה את התוצאות לתהליך הממושך שהם עברו, התנסויות שונות בצילום, גבולות השפה וגבולות המדיום הצילומי.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • הצלם המושלם / אנדריאס פיינינגר
  • המדריך השלם לצילום / מייקל לנגפורד
  • הצילום / יעקב בורנשטיין
  • ספרי צילום של אנסל אדמס

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי צילום?
זמן הלימודים משתנה בהתאם למסלול, קורסים מקצועיים ללימודי תעודה נמשכים מספר חודשים ועד שנה, לימודי הנדסאי נמשכים שנתיים (או שלוש במסלולי ערב) ואילו לימודים מקיפים יותר לקראת תואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
בחירת ההתמחות תלויה במהות מסלול הלימודים, יש בתי ספר מקצועיים לצילום שדורשים בחירת התמחות (בשנה ב' או ג') בתחום צילום מסוים, עריכת תמונות, וידאו וכדומה ויש בתי ספר אשר לא מחייבים התמחות, אלא נוגעים בצורה מקצועית ומקיפה בכל היבטי הצילום. עולם הצילום מגוון מאוד והעוסקים במקצוע יכולים לעבוד במגוון תחומים ולכן ההתמחות מועילה אך אינה חובה.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי צילום?
שכר הלימוד משתנה מאוד בין מוסדות הלימוד השונים ובהתאם למסלול. במוסדות אקדמיים שמציעים תואר ראשון שכולל לימודי צילום שכ"ל יהיה אוניברסיטאי ומפוקח ובבתי ספר פרטיים עלות הלימודים נעה מאלפים בודדים לקורס פרטי קצר ועד סכומים גבוהים הרבה יותר עבור מסלולי לימוד מקצועיים שאורכים כמה שנים.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי צילום הם קשים?
כמובן שלקורסים פרטיים קצרים אין תנאי קבלה מלבד מצלמה. אך למסלולי לימוד מקצועיים יותר לרוב יש צורך להציג תיק עבודות שכולל צילומים כלליים, פורטרט עצמי וטקסט אישי תמציתי. חלק מהמוסדות מבקשים ראיון אישי שכולל הסבר על צלם מוכר וחשוב ושיחת ייעוץ כללית לגבי הלימודים.

מסלולי לימוד שמשלבים צילום עם לימודים לתואר ראשון בתחום כלשהו עשויים להצריך תנאי קבלה שכוללים פסיכומטרי, בגרות מלאה וכדומה.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר