הנדסאי צילום

מנציחים את העולם מבעד לעדשה

פעולת הצילום, כאשר חושבים עליה, היא מדהימה. היכולת לתפוס סיטואציה או פרט כלשהו, אשר במציאות יכול לעבור בשבריר שניה ולהעביר זאת לפורמט שמתעד אותו לנצח היא מרשימה ומדהימה בכל כך הרבה מובנים. הצילום עצמו הומצא בשנות השלושים של המאה ה-19 ומאז רק התפתח ומילא תפקיד משמעותי ביותר עבור האנושות, כיום כמובן התחום משוכלל מאוד וכולל אלמנטים דיגיטליים שרק הולכים ומתקדמים.

רובנו מכירים מונחים מעולם הצילום כמו זום, פוקוס, חשיפה, עומק שדה וכדומה, אך צלם איכותי ומהותי אינו רק בעל ידע טכני מקיף, אלא מכיל בתוכו תשוקה עזה לתיעוד ויכולת טבעית לתפוס מצבים מיוחדים בעזרת המצלמה.

תפקידו של צלם

תפקידו של צלם מקצועי הוא כמובן לתעד ולספק תמונה ויזואלית איכותית ויעילה של מושא הצילום שלו – לא ממש משנה באיזה תחום צילום הוא עוסק. תפקיד הצלם יכול להיות להעביר לציבור מסר כלשהו, להדגיש אלמנטים מסוימים במושא צילום אנושי או חומרי, להעביר בצורה ויזואלית טובה סיטואציה חדשותית, או לתעד טבע בצורה המרשימה ביותר.

הצלם כיום אינו רק מתעד אלא גם משמר ידע, מעביר מסרים ויוצר דעת קהל.

מטרות הקורס

להכשיר צלמים מקצועיים בצורה מעשית רב תחומית ועיונית איכותית, כך שיוכלו לעבוד במקצוע בצורה הטובה ביותר, תוך שימוש במגוון עצום של ידע שנצבר במהלך מסלול לימודי הנדסאי צילום.

מסלול הלימודים כולל דגשים עיוניים רבים לגבי המצלמה ועולם הצילום וכן לימודים מעשיים על מגוון טכניקות ואפשרויות צילום.

הנושאים הנלמדים בקורס:

  • קורסים כלליים באומנות: תולדות האומנות, יסודות העיצוב, תולדות הצילום.
  • קורסים כלליים ורלבנטיים: מתמטיקה, אנגלית, מבוא לתקשורת, יישומי מחשב.
  • קורסים עיוניים בשילוב פרקטיקה בצילום: הדמיה אלקטרונית ודיגיטלית, תורת הצבע, תוכנות גרפיקה ויישומי צילום, תחומים וגישות בצילום.
  • קורסי צילום ייעודיים: צילום סטודיו, יסודות הוידיאו, טכנולוגית הצילום, יסודות הצילום, צילום חוץ, צילום עיתונות, צילום אופנה, צילום טבע.

תנאי הקבלה לקורס

תעודת בגרות מלאה, חובה להציג ציון עובר במתמטיקה, אנגלית והבעה, מועמדים יכולים לעבור מכינה קדם הנדסאים במקום תעודת הבגרות.

אופן לימוד הקורס

הקורס ברובו הגדול הוא מעשי, מכיוון שתחום הצילום מצריך התנסות מעשית שמבוססת על בסיס עיוני שנלמד בראשית הלימודים. החלקים העיוניים נועדו להקנות לצלמים לעתיד ידע מקיף לגבי עולם האמנות והתקשורת וכן מידע חיוני לגבי הצילום עצמו. הלימודים נערכים בסטודיו צילום מקצועי, במיקומי חוץ שונים, בטבע וכדומה. מהות המסלול, מעבר להקניית יכולות טכניות לצילום מקצועי, היא לאפשר לבוגרים ליצור לעצמם שפה ויזואלית ייחודית וספציפית כך שיוכלו להתקדם כאנשי מקצוע בתעשייה.

סוג התעודה המתקבלת בסוף הקורס

בסיום מסלול הלימודים, שנמשך שנתיים בלימודים רגילים, או שלוש שנים בלימודי ערב, מקבלים הבוגרים תעודת הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית מטעם מוסד הלימודים ומה"ט.

שכר הלימוד בקורס

שכר הלימוד למסלול הנדסאי צילום הוא שכר לימוד הנדסאים שנקבע ע"י המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית (מה"ט), בשנת 2011 שכ"ל זה עמד על 6,900 ש"ח למסלול יום ו-5,670 למסלול ערב. מעבר לסכום זה יש תשלומים נוספים למוסד הלימודים שגם הם מוגדרים על ידי מה"ט בסכומי מקסימום.

שכר איש המקצוע

השכר של הנדסאי צילום שעובד במקצוע נע בין 7,000 ל-10,000 ש"ח לחודש.

מוסדות לימוד מומלצים המלמדים את הקורס

  • ביה"ס להנדסאים וטכנולוגיה במכללת ספיר
  • המכללה הטכנולוגית תל חי להנדסאים
  • מכללת הדסה ירושלים

לסיכום

תואר הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית הוא תואר איכותי ומבוקש במגוון תחומים, החל מתקשורת, חברות פרסום, חברות מדיה ועד עבודה עצמאית בתור צלם למגוון מטרות. מסלול לימודי הנדסאי צילום מקנה לבוגרים ידע בסיסי נחוץ ורלבנטי וכן ידע מעשי רב מאוד שיאפשר להם להיות אנשי מקצוע איכותיים. הבוגרים יכולים בהחלט למצוא עבודה לאחר הלימודים ותמיד אפשר להתפתח בתחום בצורה מקצועית.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר