לימודי צילום

לימודי צילום יאפשרו לכם להתאמן במגוון שיטות ושימושים של המצלמה, ויכינו אתכם לעבודה מרתקת בעולם הצילום.

כנס לפריים

לימודי צילום
צילום: xJasonRogersx

לימודי הצילום הינם צילומים מרתקים המשלבים אומנות עם טכניקה ומיומנות נרכשת. בתחום זה ישנה חשיבות להתעדכנות בטכנולוגיה עכשווית וכן לקונטקט הצילומי המשתנה, לפי אופי ההתרחשות ומטרת הצילום. כדוגמא, בצילום אתר היסטורי יש משמעות רבה לאופי הצילום, לשימור האתר ולאירוע ההיסטורי שהתרחש בו, וזאת לעומת צילומי סטודיו של דוגמנית שבהם עיקר החשיבות מועברת תוך הדגשת מראה חיצוני והמסר שהאובייקט המצולם מעוניין להעביר. על כן, ההקשרים התרבותיים, החברתיים, והתרבותיים גם הם באים לידי ביטוי באופן הצילום.

ההגדרה הקונקרטית של צילום היא יצירת הטבעת דפוס על ידי חשיפה מתוזמנת. כיום, הפעולה נעשית בעזרת אמצעים דיגיטליים לרוב. אך הצילום אינו רק 'הטבעת דפוס', הוא הרבה מעבר לכך. כאשר אנו מעונינים לערוך צילום איכותי, אנו חייבים להתייחס לקומפוזיציה, לאפשרויות הזום, למיקוד, לאחוזי החשיפה, לעומק השדה, למסר המועבר ולעוד הרבה היבטים חשובים אחרים. לכן חשוב ללמוד את הנושא לעומק, לפני שחושבים לעסוק בכך באופן מקצועי ולא חובבני.

מטרת לימודי הצילום

מטרת לימודי הצילום הינה להכשיר צלמים בעלי יכולת טכנולוגית ושליטה במיומנויות השונות, כולל צילום דיגיטלי וצילום ממוחשב. הצלם צריך להיות בעל הבנה תרבותית, היסטורית, וחברתית ובעל חוש אסתטי ונטייה אומנותית וזאת על מנת לפרש נכון את ההקשרים הנכונים לצילום ולספקם תוך שימוש בכלים כגון קומפוזיציה, תאורה ועוד באופן נכון ומתאים. הלימודים בכללם כוללים תחומי עניין רבים כדוגמת: מבוא לצילום, צילום תעשייתי, צילום דיגיטלי, צילום אישי, צילום דוקומנטרי, וידאו ארט, צילומי צבע וצילומי חוץ, פוטוגרפיה, הנחייה בצילום, עריכת וידאו וסטילס, עריכה, אנימציה, מרחב צילומי, דימוי, אמנות, תולדות הקולנוע, תקשורת, אמנות ישראלית ועוד נושאים מעניינים רבים.

תחום הצילום ניתן ללמידה במתכונת קורס, הנדסאי, או כתואר ראשון. בסיום לימודי הקורס מוענקת תעודה מקצועית מטעם המוסד בו נלמד הקורס. בסיום מסלול הנדסאי מוענקת תעודת דיפלומה. את לימודי התואר הראשון בצילום ניתן לשלב גם עם תעודת הוראה ולפיכך מוענקת תעודת B.A. או B.F.A. בצילום.

קהל יעד ללימודי הצילום

לימודי צילום מתאימים לכל אלו המתעניינים בתחום הצילום ומעונינת לעסוק ולהתמקצע בו, באופן מעמיק. הלימודים מתאימים למי שהתנסה כבר עם מצלמה, אולם הוא רוצה להרחיב את הידע המקצועי שלו בתחום. רבים מתחילים בקריאת מדריכי צילום, וכה נהנים מזה שהם ממשיכים לאחר מכן ללימודי הגבוהים.

עוד מסלולי לימוד צילום

תחומי התמחות בלימודי צילום

לימודי צילום עם התמחות בתנועה

לימודים אלו הינם במתכונת קורס ומיועדים לצלמים אשר רכשו את הידע הבסיסי בצילום, ורוצים להתמחות בצילום בתנועה. הקורס מחדד את החשיבה החזותית ומתמקד בתחום צילומי המגזין והספורט, תוך התייחסות להתמודדות עם דילמות בשטח, התמודדויות זמן, תנועה, דרישת מערכת ועוד.

לימודי צילום עם התמחות אורבנית

הקורס מציג אפשרויות ודרכי צילום דרך מבט עכשווי על נוף עירוני, תוך התייחסות לתרבות החברה העירונית ומאפייני המקום והחלל. הלימודים מתמקדים הן בלימודים תיאורטיים והן מעשיים ומקנים חשיבה יצירתית וביקורתית.

לימודי צילום עם התמחות בצילומי לילה

לימודים המתמקדים בקשיים ופתרונות בצילומי הלילה, התמקדות בסוגי הצילום, תאורות שונות ופתרון דילמות המתעוררות במהלך עבודת צילום בחלל חשוך.

לימודי צילום עם התמחות בצילומי טבע

לימודים המתמקדים בהיבטי שפת הצילום, הטכנולוגיה והביטוי הרעיוני וההשראתי של הצלם. כל זאת מתוך התייחסות לנופים, טופוגרפיה, צילום עכשווי ותחומים חברתיים ותרבותיים הבאים לידי ביטוי בצילום.

לימודי צילום עם התמחות בצילום תיעודי

לימודים המשלבים ביקורת, חשיבה, אומנות וגישות שונות של צילום בהיבט האישי, חברתי, תרבותי, עכשווי, ופוליטי. דגש יושם על שיטות עבודה, יישום ותצוגה. התייחסות תינתן גם לנושאי עריכה, אתיקה, רגש, והגשה בעולם דיגיטאלי.

משך זמן לימודי הצילום

קורס בתחום הצילום נע בין חצי שנה ועד שנתיים, תלוי באופיו ובתחומו. תואר הנדסאי עם דיפלומת צילום, אורך כשנתיים, לעומת זאת, תואר ראשון בצילום, יארך כארבע שנים.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי הצילום

בוגרי המסלולים השונים יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים: צילומי אופנה, צילומי טבע, צילום דקומנטרי, צילום אומנות ועוד. כל זאת באפשרויות מגוונות של תחומי התמקצעות. לבעלי התואר בהוראה ניתנת הזדמנות להשתלב גם במערכת החינוכית הפורמלית והא פורמלית. העבודה היא בחברות תקשורת, עיתונים ומגזינים, טלוויזיה, חברות צילום, צלם עצמאי וכדומה.

פריים טיים של מקצוע

הטכנולוגיה צועדת קדימה ועימה עולם הצילום. אפשרויות הצילום והדיוק משתפרות כל העת ועימם עולה הצורך בצלמים מקצועיים. עידן המחשב הוביל לערוץ נוסף של התמקצעות והוא צילום עבור אתרים שונים, זאת מלבד לענף התקשורת והפרסום בכללו, שמהווה מוקד עיקרי בחיי המודרניזם. בפנייך אפשרויות נרחבות ללימוד החל מקורב וכלה בתואר, אפשרויות ההתמחות נרחבות אף הן. כל שעלייך לעשות הוא לברר מהו המסלול המתאים ביותר עבורך ולהיכנס לפריים טיים של המקצוע המרתק של הצילום.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי צילום

מידע הכרחי למועמד לצילום עובדות על תחום הלימודים ומסביב לו סטודנטים לצילום שחייבים להרשים את המורה בפרויקט הבא שלהם, צלמים חדשים שעדיין לא בטוחים בעצמם, או צלמים וותיקים שרוצים לקבל השראה לצילומים מקוריים וחדשים, יכולים למצוא את התשובה באתר להמשך קריאה »
להיות צלם בעל המקצוע צלמים הם אנשי מקצוע שבאופן עקרוני תמיד נמצאים על המשמר, מחכים לתפוס את התמונה המושלמת שלהם, צלם צריך להיות בעל חושים חדים ויכולת תגובה מהירה, וכלל זה נכון, בין אם מדובר על צילום להמשך קריאה »
הנדסאי צילום מנציחים את העולם מבעד לעדשה פעולת הצילום, כאשר חושבים עליה, היא מדהימה. היכולת לתפוס סיטואציה או פרט כלשהו, אשר במציאות יכול לעבור בשבריר שניה ולהעביר זאת לפורמט שמתעד אותו לנצח היא מרשימה ומדהימה בכל כך להמשך קריאה »
קורס צילום לדעת להשתמש נכון במצלמה כדי להשיג מקסימום תוצאה קורס צילום מקיף בדרך כלל את מכלול מיומנויות הצילום, טכניקות, אפקטים ושימוש נכון במצלמה. בנוסף נלמדים בקורס גם פיתוח סרטי צילום, ואפקטים מיוחדים בתהליך הצילום עצמו. קורס צילום להמשך קריאה »
תואר ראשון בצילום "אני רוצה תמיד עיניים כדי לראות את יפי העולם" נתן זך
תואר ראשון בצילום צילום: aussiegall
מטרתם של לימודי תואר ראשון בצילום היא להכשיר צלמים מקצועיים ובעלי נקודת מבט ייחודית להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר