לימודי משחק

לימודי המשחק משלבים בדרך כלל לימודים תיאורטיים עם סדנאות משחק מעשיות. המשיכו לקרוא כדי ללמוד איך להוציא את השחקן שבכם!

אם אתה רוצה להיות שחקן אתה צריך ללמוד מהיסודות

לימודי משחק
צילום: Nic's events

כולם יודעים שלהפוך להיות לשחקן מפורסם, יכולה להיות משימה קשה מאוד, במיוחד אם אתם רוצה להגיע עד להוליווד. בשוק הבידור ישנם הרבה שחקנים מתחילים שהם בדיוק כמוכם, רוצים להפוך למצליחים בקנה מידה עולמי, הם מתים להיות מאט דיימון הבא, טום קרוז, ג'וליה רוברטס או ניקול קידמן. אז איך בעצם אתם מוודאים שתוכלו להצליח בכך? הצעד הראשון בשבילכם הוא כמובן ללמוד משחק בצורה מקצועית ורצינית. רק לימודי משחק נותנים לכם את הכישורים הנכונים להתפתח כשחקנים מקצועיים. הלימודים ניתנים בין השאר על ידי שחקנים מצליחים ומקצועיים שמלמדים טכניקות משחק קלאסיות ומודרניות.

ב- 23 בחודש מרץ 1998 בזכות הסרט "סיפורו של ויל האנטינג", עשה מאט דיימון את מה שנחשב לבלתי אפשרי בתעשיית הוליווד, והפך לכוכב בן לילה. מאט דיימון כתב ביחד עם בן אפלק את התסריט לסרט שבו הם גם השתתפו. השניים הצליחו להפתיע את כל התעשייה בהפיכתם מאלמונים מוחלטים לשחקנים מהשורה הראשונה. הסרט "ויל האנטינג" זכה להצלחה גדולה, בעיקר בזכות המשחק הנקי, המקצועי המשכנע של מאט דיימון.

מטרת לימודי משחק

מטרת לימודי המשחק היא להכשיר את השחקן לעלות על הבמה ולשחק בכל תפקיד, החל מתפקיד דרמתי וכלה בתפקיד קומי. לימודי המשחק נותנים שיטות שונות בחלקן קלאסיות, או שיטות שהומצאו על ידי שחקני תיאטרון מקצועיים וגם שיטות משחק מודרניות, דרכן השחקן לומד כיצד להיכנס לדמות וכיצד לשחק נכון בהתאם לדמות ולסגנון המשחק שהוא בחר לעצמו.

אפשר לעשות תואר ראשון בלימודי משחק – B.A במשחק, אפשר ללמוד משחק ללימודי תעודה, או בבתי ספר פרטיים למשחק.
במסגרת לימודי המשחק לתואר ראשון, הסטודנט מקבל ידע תיאורטי, הבנה ואפשרות להתנסות בכל תחומי התיאטרון. בנוסף השחקן מקבל שיעורי התנסות במשחק על פי השיטות השונות. בין השאר הסטודנט לומד אימפרוביזציה, לימודי ספרות, ניתוח דמות, ניתוח מונולוג, יסודות התנועה, פיתוח קול ועוד.

קהל יעד ללימודי משחק

לימודי המשחק מתאימים לכל מי שיודע שהוא חייב להופיע על הבמה. חיידק הבמה הוא חיידק שברגע שאתם נדבקים בו, אתם לא יכולים לעשות כלום, אלא פשוט להגשים את עצמכם בתור שחקנים, כלומר לעמוד על הבמה ולהופיע מול קהל, או לשחק בסרט קולנוע.

עוד מסלולי לימודי משחק

הטכניקות הנלמדות בלימודי משחק

לכל שחקן מקצועי יש את ארגז הכלים המיוחד שלו, ארגז כלים זה מכיל טכניקות שונות במשחק שאליהן הוא יכול להתחבר ובהן הוא יכול להשתמש, כדי להתחבר לדמות ולשחק אותה בצורה הטובה יותר.

לימודי פיתוח קול

הקול שלנו הוא כמו כלי מוסיקלי, שיעורי פיתוח קול עוזרים לשחקן לדעת כיצד לעשות שימוש נכון בקול שלו בזמן שהוא משחק על הבמה, גם כדי שהקול שלו יהיה ברור, חזק ויציב וגם כדי שהוא לא ייפגע בקול שלו בגלל כמות רבה של הצגות.

קורסי הכנה לאודישנים

קורס הכנה לאודישן, מלמד את השחקן כיצד לעבוד על טקסטים שונים, כיצד מתמודדים עם הלחץ שבאודישן, כיצד מכינים מונולוג לאודישן, באיזו סצנה כדאי לבחור לבחינה ועוד כלים אשר עוזרים לשחקן המתחיל לעבור את האודישנים בהצלחה.

שיעורי אימפרוביזציה

בשיעורים אלו לומד השחקן כיצד לאלתר תנועות ורגשות מתוך סיפור חייו האישי, האימפרוביזציה נותנת לשחקן את החופש להביע את עצמו ואת הכישרונות הייחודים לו והלביא אותם לתוך הדמות שאותה הוא משחק.

משך זמן לימודי תיאטרון

לימודי תיאטרון לתואר ראשון נמשכים בין 3 ל- 4 שנים והם כוללים לימודים תיאורטיים בשילוב עם סדנאות משחק. לימודי המשחק במכללות אורכים כ- 3 שנים. ניתן גם לקחת קורסים שונים במשחק שאורכם בין 3 ל- 6 חודשים.
רוב המכללות ובתי הספר למשחק מקדישים את השנה האחרונה של לימודי המשחק, לפרויקט גמר שבו השחקן משתתף בהצגה, או בסרט מצולם, ומביא לידי ביטוי את לימודיו ואת הכלים שנתנו לו במהלכם. פרויקט הגמר במקביל לעבודות נוספות, מהווה את הפורטפוליו של השחקן המתחיל בבואו לחפש עבודה במקומות שונים.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי משחק

כשחקנים מתחילים שרכשו את הכלים ואת הניסיון הדרוש להם, אפשר לנסות להשתלב במשחק תעשיית הקולנוע, תוכניות טלוויזיה, הצגות ילדים, הצגות תיאטרון, משחק בפרסומות, הנחיה, תוכניות בידור ועוד.

להפוך לסיפור הצלחה

מלבד בית ספר טוב למשחק, השחקן המתחיל צריך תשוקה עזה למשחק, כושר התמדה ונחישות. אין זה סוד שקשה מאוד להשתלב בתעשיית המשחק בארץ. אבל מצד שני, עם הבסיס הלימודי הנכון ועם התמדה, חשיבה אופטימית וכמובן המון כישרון, לא מדובר במשימה בלתי אפשרית. כנראה שבהצלחה במשחק יש גם את גורם המזל, גרי קופר שהיה מועמד לתפקיד השחקן הראשי בסרט האהוב של כל הזמנים "חלף עם הרוח" אמר בזמן שדחה את התפקיד שהוצע לו ש"חלף עם הרוח עומד להיות הכישלון הגדול ביותר בהיסטוריה של הוליווד. אני שמח שקלארק גייבל ישחק בו ולא אני" ואכן קלארק גייבל זכה בתפקיד הראשי של רט באטלר בסרט ועד היום אין מישהו שלא זוכר את המשפט "Frankly, my dear I don’t give a damn" שהוא אמר בסצנת הסיום של הסרט.

אתרים מומלצים

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי משחק

להיות שחקן להיות שחקן מבין שלל המקצועות שקיימים בשוק העבודה, משחק הוא ללא ספק אחד המקצועות השונים והמיוחדים ביותר. שחקן הוא בעל מקצוע אשר לא יוצא לעבודה בבוקר וחוזר בערב לאחר יום שגרתי במשרד, שחקנים מעורבים במהלך להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר