לימודי מוסיקה

לימודי המוסיקה הופכים את הסטודנט גם למלחין מוסיקה מוכשר וגם לביצועיסט מעולה. בואו לקרוא איך ללמוד בצורה מעמיקה על מוסיקה.

בוא ללמוד כיצד יוצרים מוזיקה

לימודי המוסיקה, או מוזיקולוגיה, הם מאתגרים מבחינה אינטלקטואלית, והם תובעניים מאוד מהבחינה המעשית. סטודנטים למוסיקה, לומדים להכיר סגנונות מוסיקה שונים כגון: מוסיקה קלאסית, מוסיקה פופולארית, מוסיקה מסורתית, מוסיקה עממית, מוסיקה אוונגרדית, ג'אז, מוסיקה אלקטרונית ועוד. בנוסף לידע התיאורטי, לומדי המוסיקה מקבלים גם ידע מעשי ופרקטי בהלחנה, יצירה ונגינת מוסיקה.

סטודנטים רבים לא מבינים מדוע עליהם ללמוד על באך, בטהובן, או ויואלדי? במיוחד כשהם מתכננים בסיום לימודיהם להיות יוצרים של מוסיקה עכשווית, כזאת שמשמיעים ברדיו ובמצעדי הפזמונים? לשאלה זו יש המון תשובות נכונות, אבל התשובה שמנצחת את כולם היא, שמוסיקאים שלמדו מוסיקה בבית ספר מקצועי החל מהמסד ועד הטפחות, הם אותם מוזיקאים שזכו להצלחה גדולה בתחום, מכיוון שכדי לעשות מוסיקה חדשה ופורצת דעת, צריך לדעת קודם כל אלו כללים אפשר לשבור.

מטרת לימודי מוסיקה

למרות שהביצוע הוא חלק חשוב מאוד מלימודי המוסיקה, ישנה חשיבות גדולה גם לפיתוח התהליכים היצירתיים אצל הסטודנטים. לימודי המוסיקה מאפשרים לסטודנט לפתח את הדמיון, לחשוב באופן ביקורתי, לפתח מודעות אסתטית, לגלות זרמים שונים במוסיקה, ללמוד להעריך ולבקר עבודתם של מוסיקאים אחרים, ובסופו של דבר לדעת כיצד ליצור ולבצע מוסיקה איכותית, מרגשת ומקורית.

תואר ראשון במוסיקה כולל תחומים רבים ומגוונים כגון: מוסיקה לאורך ההיסטוריה, ניתוח יצירות, למידת יצירות מופת, הבנת יסודות האופרה, שיטות מחקר בנוגע למוסיקה, לימודי מוסיקה עדתית, עקרונות הסימפוניה, תיאוריות שונות במוסיקה, הוראת מוסיקה, שירה, עיבוד מוסיקלי ועוד. מטרת לימודי תואר שני במוסיקה, להעניק לסטודנט ידע לעיסוק במחקר עיוני במוזיקה ולימוד הוראת המוסיקה, עריכת מוזיקה, קומפוזיציה, ניצוח ועוד.

קהל יעד ללימודי מוסיקה

לימודי המוסיקה מתאימים לכל מי שרוצה להכיר לעומק את עולם המוסיקה, וגם למוזיקאים שרוצים לקבל מגוון של כלים, כדי לייצור בעצמם מוסיקה מקורית וייחודית. קהל יעד נוסף הוא מוסיקאים שרוצים לעסוק בהוראת המוסיקה. המהפכה הטכנולוגית שהגיעה גם לעולם המוסיקה, פותחת אפשרויות ודרכים חדשות ליצירת מוסיקה עכשווית, מקצועות כגון: יצירת מוסיקה ממוחשבת, עיבוד מוסיקלי עכשווי, אקוסטיקה, סאונד ומוסיקה אלקטרונית, הופכים ליותר ויותר מבוקשים בשוק העבודה ולכן נפתחות יותר הזדמנויות עבודה למוסיקאים שרוכשים גם ידע טכנולוגי בנוסף ללימודי המוסיקה.

עוד מסלולים ללימודי מוסיקה

התמחות בלימודי מוסיקה

לימודי המוסיקה לתואר ראשון מתחלקים בדרך כלל לשלושה חלקים עיקריים: מבוא למוסיקה, קורסי ביניים וסמינריון. את התואר הראשון במוסיקה ניתן להמשיך לתואר שני ואף לתואר שלישי. ברבים ממוסדות הלימוד השנה האחרונה בלימודי המוסיקה כוללת גם פרויקט סיום, המביא לידי ביטוי את המיומנות שרכש הסטודנט במהלך שנות לימודיו.

מבוא למוסיקה

בשיעורי מבוא למוסיקה נלמדים בדרך כלל הנושאים הבאים: מבוא למוסיקה קלאסית, מוסיקה של העת העתיקה, מוסיקה בתקופה הסימפונית, שיטות מחקר, פיתוח שמיעה יסודית, התיאוריה המוסיקלית ועוד.

קורסי ביניים

קורסי הביניים כוללים בדרך כלל: ניתוח יצירות, הרמוניה, ניתוח והבנת המוסיקה הישראלית פיתוח שמיעה,תולדות המוסיקה ועוד. ישנן אוניברסיטאות שמציאות במהלך שנת ג' של לימודי המוסיקה, אפשרות שילוב עם קורסי בחירה מבין שאר החוגים במוסד.

משך זמן לימודי מוסיקה

לימודי מוסיקה לתואר ראשון אורכים בדרך כלל 4 שנים, משך הזמן ללימודים לתואר שני הוא בדרך כלל 3 שנים. ניתן לקחת קורסים שונים במוסיקה במכללות למוסיקה שאורכם בדרך כלל בין חצי שנה לשנה. ישנן מכללות המציעות שלוש שנות לימודי מוסיקה, עם אפשרות להשלמה של שנה לתואר בארה"ב.

שכר ותעסוקה של מוזיקאי

מגוון האפשרויות לבוגרי לימודי מוסיקה הוא רחב מאוד כגון: עורך מוסיקלי, הפקת מוסיקה, נגינה בלהקה, עיצוב צלילים, הלחנה, הוראת מוסיקה, נגינה בתזמורת, הדרכת חוגי מוסיקה, מחקר, תרפיה בעזרת מוסיקה, הלחנת מוסיקה לסרטים, ניצוח ועוד.

המוסיקה היא הקצב של הנשמה

המוסיקה נמצאת בכל מקום והיא מקיפה אותנו, רובנו אוהבים לשמוע מוסיקה על בסיס יום יומי, אבל יש אנשים רבים שלא יכולים להעביר יום מבלי לנגן או ליצור מוסיקה חדש, מבלי לחלום על היום בו הם ישמיעו בציבור את המוסיקה האישית שלהם. לימודי המוסיקה נותנים את הרקע ואת הגבולות שאותם מאוחר יותר, הסטודנט יוכל לפרוץ כדי להפוך למוסיקאי שיוצר את המוסיקה האישית שלו. מלבד תואר ורקע מוסיקלי נרחב, הלימודים באחד מבתי הספר הגבוהים למוסיקה, נותנים לסטודנט גם את האפשרות ליצירת קשרים ולשיתופי פעולה פורים עם יוצרים אחרים.

קבל מידע על לימודי מוסיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי מוסיקה

מידע הכרחי למועמד למוסיקה עובדות על תחום הלימודים בישראל ניתן ללמוד מוסיקה בצורה אקדמית באוניברסיטאות ובמכללות מסוימות, רוב העוסקים, או אלו ששואפים לעסוק במוסיקה, לומדים בבתי ספר מקצועיים ופרטיים למוסיקה אשר מציעים לימודי תעודה ולא תואר אקדמי. לכל מסלול להמשך קריאה »
להיות מוזיקאי בעל המקצוע מוזיקאי הוא בעל מקצוע אשר עוסק בתחום כל כך רב גוני ובעל השפעה עמוקה על חייהם של אנשים. מוזיקאי צריך להיות בעל מקצוע שכמובן יודע לנגן על כלי או כלים מסוימים ,אך מעבר להמשך קריאה »
תואר שני במוסיקה מורה נבוכים למוסיקה
תואר שני במוסיקה צילום: Jazmin Million
מטרתם של לימודי התואר השני במוסיקה הינם להכשיר מוסיקאים בתחומים השונים של העיסוק המוסיקלי, החל בנגינה ושירה וכלה בהלחנה וניצוח. חשיבות מיוחדת ניתנת להמשך קריאה »
תואר ראשון במוסיקה להפוך את האהבה למוסיקה למקצוע
תואר ראשון במוסיקה צילום: takacsi75
הלימודים לתואר ראשון במוסיקה זמינים במגוון אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ, וקיימים הבדלים בדגשים ובמטרות תכניות הלימודים השונות. תכניות הלימודים נעות בין להמשך קריאה »
לימודי סאונד שומעים את הסאונד
לימודי סאונד צילום: shankar, shiv
לימודי הסאונד מאפשרים לאלו שאינם יכולים לחיות בלי מוסיקה, להפוך את התשוקה שלהם לקריירה מצליחה. רוב המוסדות בארץ שעוסקים בלימודי סאונד, נותנים להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי מוסיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר