מידע הכרחי למועמד להפקה

עובדות על תחום הלימודים

  • אלו שמתעניינים בלימודי הפקה יכולים לבחור במסלולי השכלה אקדמיים מתקדמים וארוכים יחסית או בקורסים מקצועיים וספציפיים שמשכם קצר יותר. על פי רוב לימודים אקדמיים בתחום ההפקה נערכים במכללות וכרגע לא באוניברסיטאות – מלבד לימודי קולנוע שכן מוצעים באוניברסיטת תל אביב למשל.
  • מפיקי סרטים רבים וצלמים של פרסומות משכירים דירות או בתים של אנשים פרטיים לצורך הפקת הסרט, כמעט רוב הפרסומות שרואים היום, מצולמות בתוך דירות ובבתים, כאשר עלות ההשכרה של דירה או בית ליום צילום של 12 שעות, היא כאלף דולר, לדבריו של ערן טרבלסקי, מנהל לוקיישן. עוד הוא אומר למגזין האינטרנטי של עכבר העיר, כי מדובר בעבודה סיזיפית לא פשוטה למצוא את הדירה המתאימה ביותר לצורך הצילומים.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • בהיררכיה ההוליוודית, על פי הבלוג של התסריטאי ג'ון אוגוסט שצוטט באתר Nana10, קיימים ארבעה סוגים של מפיקים. המפיק הבכיר הוא האדם האחראי לסרט והוא נקרא "מפיק", הוא גם האיש שיקבל את האוסקר כאשר הסרט יזכה בפרס הסרט הכי טוב. המפיק השני בחשיבותו הוא המפיק בפועל שתפקידיו כוללים בין השאר, מימון הסרט, פיתוח או הפקה, בדרך כלל המפיק בפועל מעורב רק באחד מהנושאים הנ"ל ולא בכולם. במקום השלישי בדרגת ההפקות נמצאים ה- Co Producers או ה- Associate Producers מדובר באנשי מפתח שבלעדיהם הסרט לא היה יוצא, בקטגוריה זו גם הכוכבים יכולים להיות סוג של מפיקים, כי בלעדיהם הסרט לא היה קיים.
  • דוגמא טובה ועדכנית להישגים ולמעמד שבוגר הפקה יכול להגיע אליהם היא המפיק המוסיקלי הישראלי טל הרצברג שעובד כבר כמה שנים בלוס אנג'לס עם שורה רחבה של אמנים מהשורה הראשונה של המוסיקה הפופולארית בארה"ב ובעולם. שיא עבודת ההפקה של הרצברג הגיע בכמה זכיות של שירים שהוא הפיק מוזיקלית בפרס הגראמי היוקרתי. גם על שירים שהפיק ללהקות ענק וזמרות מצליחות וגם מועמדות בראשית של שיר ואלבום שהוא השתתף בהפקתם של הזמרת הפופולארית ליידי גאגא.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • המדריך לצילום והפקה בווידאו מאת מילרסון ג'
  • המפיקים סרט מאת פורום פילם

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי הפקה?
תלוי באיזה מסלול בוחרים. מסלול לימודים אקדמי בתקשורת חזותית או קולנוע למשל אורך 3-4 שנים וקורסי הפקה מקצועיים וספציפיים אורכים תקופה של כמה חודשים עד שנה.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
באופן עקרוני כן, גם בלימודים אקדמיים. זאת משום שתחום ההפקה הוא כאמור רחב מאוד וכולל תחומים רבים (תקשורת, פרסום, אירועים וכו'), כל מתעניין בתחום בוחר מראש את תחום ההפקה שמעניין אותו ובוחר קורס או מסלול מתאים. במסלולי תקשורת חזותית למיניהם בחירת ההתמחות נעשית בשנה השנייה ברוב המקרים.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי הפקה?
במסלולים האקדמיים במכללות המתוקצבות ובאוניברסיטת ת"א (קולנוע בלבד) שכר הלימוד הוא שכר אוניברסיטאי לכל שנת לימודים, כ-9,500 ₪ והוא כולל קורסים נוספים בתחום בנוסף ללימודי ההפקה. במכללות הפרטיות או במוסדות שמציעים קורסים מקצועיים שכר הלימוד משתנה מאוד בהתאם לתחום אך מדובר על כמה אלפים ומעלה.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי הפקה הם קשים?
תנאי הקבלה אינם נחשבים קשים. במסלולי לימודי הפקה במתכונת של קורסים אין תנאי קבלה וכל מתעניין יכול להתקבל ברוב מוחלט של המקרים. במסלולים אקדמיים תיתכן דרישה לתיק עבודות ו/או ראיון אישי. אם נדרש ציון פסיכומטרי הוא לרוב אינו גבוה במיוחד וכנ"ל לגבי ממוצעי בגרות.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על קורס הפקת אירועים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס הפקת אירועים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר