להיות אמן

בעל המקצוע

האומן עוסק ביצירה ובבדיקת גבולות, לפעמים מדובר בבדיקת הגבולות האישיים שלו בתחום כשרונו ולפעמים מדובר בבדיקת גבולות האומנות על פי הגדרת החברה. יצירת האומנות מביעה בדרך כלל באופן גשמי את נפשו ומחשבותיו של האומן. אומנים רבים משתמשים ביצירה שלהם גם כדי להביע את דעתם על החברה והתרבות, יצירות אלו הרבה פעמים מעוררות סערה בקרב קהל הצופים בהן, ראו לדוגמה את האומן הצלם ספנסר טוניק, אשר הקדיש את חייו לצילום המוני אנשים בעירום מלא במקומות שונים בטבע, בסידני שבאוסטרליה 5,200 אוסטרלים מתנדבים פשטו את בגדיהם והצטלמו במיצג של ספנסר. עבודות הצילום של ספנסר זוכות לשלל של תגובות מהציבור החל מהאהדה לייחודיות האומן וכלה בהבעת מחאה על כך שספנסר מתייחס לאנשים כאל אובייקט מיני, הדעות הן כמובן לכאן ולכאן, אבל לאף אחד אין ספק שמדובר ביצירת אומנות מרשימה למדי.

איך נראה יום עבודה

לעבודתו של האומן אין כללים או זמנים מוגדרים, ישנם אומנים שטוענים שהם עובדים אך ורק כאשר נחה עליהם המוזה וישנם אומנים שיורדים כל יום לסטודיו שלהם בניסיון ליצור משהו חדש, גם אם הדבר אומר שהם ישבו שעות על גביי שעות בסטודיו, יבהו בבד הריק ושום דבר לא יוצא מכך, לפחות לא באותו יום. אומנים רבים מתפרנסים גם מהדרכה בסדנאות פרטיות, שיעורים, כיתות, העברת הרצאות וכדומה, לאומנים אלו יש בדרך כלל משכורת מסודרת יותר וגם שעות עבודה קבועות.

התמחויות

לכל אומן ישנו תחום התמחות שונה כגון: צילום, כתיבה, הלחנה, ציור, רישום, פיסול, אומנות שימושית ואפילו בישול. חלק מהאומנים משלבים מספר טכניקות ביצירה שלהם וחלקם משתמשים בטכניקה אחת בלבד כגון: ציור בצבעי שמן על בדים, פיסול בקרמיקה, כתיבת ספרים, הלחנת שירים וכדומה. ישנם אומנים שמפתחים את האומנות שלהם לבדם, במשך שנים ארוכות של יצירה וישנם אומנים שעובדים תחת חסותו של אומן אחר וממנו הם מקבלים את ההשראה יחד עם הניסיון המעשי.

שוק העבודה והשכר

משכורתו של האומן משתנה בהתאם לסוג היצירה של האומן וגם בהתאם לפופולאריות שלו, ישנם אומנים שיצליחו למכור ציור שלהם בעשרות אלפי שקלים וישנם אומנים שיצטרכו להסתפק בהרבה פחות מכך, אומנים רבים עובדים גם בהדרכה ובהוראה, כדי להשלים את ההכנסה שלהם מכיוון שהתפרנסות אך ורק מהאומנות, אינה פשוטה כלל וכלל ונדרשות שנים רבות של עבודה מאומצת, עד שהאומן והיצירות שלו הופכות לחביבות על ידי הקהל והם יהיו מוכנים לרכוש אותם בסכומים נאים מאוד.

יתרונות בשוק

כניסת המחשב והאינטרנט לעולם האומנות, הפכה את האומנות הדיגיטלית למבוקשת מאוד והיא מעניקה פרנסה נאה לאומנים העוסקים בכך, האומנות הדיגיטלית דורשת מיומנות טכנית גבוהה ושעות של עבודה מול המחשב, אבל אומנים שנדבקו בחיידק, שינו לחלוטין את היצירות שלהן לכיוון הזה וחשוב לציין שגם יכולת ההתפרנסות בתחום זה היא בדרך כלל טובה יותר.

קבל מידע על קורס אמנות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אמנות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר