לימודי אמנות

לימודי אמנות מעניקים לכל אדם, אמן, יוצר, או מעריץ נלהב, מסע צבעוני מרתק ומופלא אל נבכי האמנות, תוך סקירה מעמיקה של זרמים מרכזיים בתוכה, החל מתקופת יוון העתיקה ועד לימינו.

לחיות את האמנות


צילום: crowt59

לימודי האמנות פותחים חלון מרתק למגוון רחב של אמנים שהשפיעו על התרבות המקומית והכלל עולמית, לכל אורך ההיסטוריה, וגם לטכניקות השונות שבהן האמנות באה לידי ביטוי על רבדיה הרבים.

קשה מאוד להגדיר את המילה "אמנות", אפשר לומר בפשטות שהאמנות היא בעצם ניסיון של האמן להעביר את רגשותיו ואת התרשמויותיו באמצעות טכניקות שונות ומגוונות.
האמנות מצטיירת הרבה פעמים כמקצוע חופשי וחסר גבולות, שבו כל אדם יכול להביא לידיי ביטוי את הכישרון הייחודי שלו כדוגמת ציור, פיסול, צילום, כתיבה או כל פעולת יצירה אחרת, אבל לפעמים האמנות יכולה להיות מוגבלת על ידי טכניקות וכללים מוקפדים מאוד.

אמנם אמנים רבים חושבים על היצירות שלהם כמקוריות וכתולדה בלעדית של מפגשם עם המוזה, אך רוב האמנים מושפעים מסוג זה או אחר של אמנות. הצייר ואן גוך הושפע מאוד מהאמנות היפנית, את ציורי האירוסים שלו הוא צייר בהשפעת תחריטים יפניים. הצייר גוגן הושפע מהאמנות הפרימיטיבית עד עמקי נשמתו, בעקבות השפעה זו, יצירותיו הפכו לעתירות צבע ובעלות יסודות דקורטיביים, ובסופו של דבר, הוא עזב את אשתו ועבר להתגורר באיי מרקז. לימודי האמנות יכולים להעניק לאמן המתחיל שלל רב של חוויות, התנסויות וגם מקורות השראה שיוכלו לבוא לידי ביטוי באמנות האישית שלו.

מטרת לימודי אמנות

לימודי אמנות בשנים הראשונות הן בדרך כלל לימודים עיוניים, שנותנים מבוא וסקירה של התקופות העיקריות והמשפיעות באמנות. בהרבה מוסדות, במהלך השנה השנייה ללימודים ניתן לשלב גם סדנאות מעשיות כדוגמת סדנת רישום, צילום, איור, פיסול וכדומה. המדיניות בנוגע לכמות הסדנאות המעשיות ובאיזו שנה הן מתחילות משתנה ממוסד למוסד. השנה הרביעית של לימודי האמנות מוקדשת בדרך כלל להכנת חומר לתערוכת סיום, בתחום ההתמחות הספציפי שבו הסטודנט בחר.

תואר ראשון באמנות

תואר ראשון באמנות מתמקד בעיקר בלימוד האמנות והשפעותיה לאורך ההיסטוריה, כמו גם לימוד והבנת התקופות המשפיעות, דרך חשיבת האמנים באותה תקופה והכלים שבהם הם השתמשו כדי להביע את עצמם. התקופות העיקריות שבדרך כלל נלמדות בלימודי היסוד הן: אמנות בתקופה הקלאסית, מצב האמנות בתקופת ימי הביניים תחת השפעת הכנסייה הנוצרית, תקופת הרנסס, תקופת הבארוק שנחשבת לתקופה חשובה מאוד מבחינת ההשפעה שלה על האמנות המודרנית, וכמובן התקופה המודרנית והשפעת המהפכות והשינויים החברתיים עליה.

תואר שני באמנות

תואר שני באמנות אפשר לעשות במגוון מסלולים כגון: אמנות ויצירה, אמנות וצילום, תולדות האמנות, קולנוע וטלוויזיה ועוד. אם במהלך התואר הראשון ניתנה לסטודנט סקירה נרחבת, בנוגע לתחומים רבים הקשורים לאמנות ולתקופות השונות, במסגרת התואר השני הסטודנט יכול להתמקד ולהעמיק בתחום שבו הוא בחר כבר במסגרת לימודי התואר הראשון שלו. סטודנט לתואר שני באמנות יכול לפתח את כישרונו במקביל להבנה מעמיקה של האמנות בתחום הנבחר, תואר שני באמנות כולל גם הוא לימודים עיוניים בשילוב של לימודים מעשיים וסדנאות יצירה.

קהל יעד ללימודי אמנות

לימודי אמנות מתאימים לכל אמן באשר הוא, מכיוון שהם מאפשרים לאותו אמן לפתח את כישוריו, באמצעות הבנת התהליכים שיצרו ועדיין יוצרים את האמנות, בשילוב עם התנסות מעשית בתחום שקוסם ללבו. לימודי אמנות מתאימים גם לאנשים שרוצים לשלב את אהבתם לאמנות, יחד עם מקצוע מעשי כגון: הוראה, טיפול, עיצוב, תקשורת חזותית ועוד.

עוד מסלולי לימודי אמנות

התמחויות בלימודי אמנות

תחומי ההתמחות בלימודי אמנות הם רבים ומגוונים והרשימה היא כמעט אין סופית, ניתן להתמחות בקולנוע, באנימציה, בכתיבה, בפיסול, בצילום, באמנות פלסטית ועוד.

לימודי אמנות עם התמחות באמנות פלסטית

לימוד האמנות הפלסטית כולל בתוכו, בדרך כלל, לימודים תיאורטיים של תולדות הפיסול, לימודים עיוניים הקשורים לאמנות המודרנית, בשילוב עם מבחר סדנאות בציור, רישום ופיסול.

לימודי אמנות בשילוב טיפול באמנות

מסלול זה מאפשר למידה תיאורטית הקשורה למקצוע האמנות בשילוב עם התנסות חווייתית במקצוע טיפול וריפוי באמנות. הסטודנטים במסלול זה לומדים כיצד אפשר להפוך את האמנות לכלי עזר טיפולי לאנשים הזקוקים לכך.

משך זמן לימודי אמנות

לימודי אמנות לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל בין שלוש לארבע שנים, והם משלבים ידע תיאורטי רחב עם התנסות מעשית. בסיום הלימודים ישנה בדרך כלל גם תערוכה סיום, בתערוכה זו הסטודנט מביא לידי ביטוי יצירתי את הכישרון שלו, באמצעות המקצוע שבו הוא בחר להתמחות. לימודי אמנות לתואר שני נמשכים בדרך כלל שלוש שנים והם כוללים לימודים מעשיים, לימודים עיוניים וסדנאות.

קריירה ושכר עם סיום לימודי אמנות

לאחר סיום לימודי אמנות הסטודנטים יכולים לבחור באחד משני המסלולים או לשלב ביניהם, הראשון לעסוק באמנות באמצעות יצירה ומכירת היצירות שלהם, או עיסוק באמנות בצורה עקיפה יותר דרך הוראת האמנות או טיפול וריפוי באמנות. אפשר לנסות ולמצוא עבודה באחד המוזאונים בישראל, או להיות מבקר באחד מעיתוני התרבות והאמנות כמו מדור האמנות של עכבר העיר.

לימודי אמנות – למציאת המוזה שלך

האמנים בנשמתם נמשכים ללימודי האמנות כמו חרק שנמשך לאש, אבל כאן במקום להיכוות מחום האש, לימודי האמנות מעניקים לאמן המתחיל את היסודות האיתנים ואת ההשראה הנחוצה כל כך, כדי להתחיל ליצור בעצמם בכל טכניקה שבה הם יבחרו, בין אם זה ציור, פיסול או עשיית סרטים. אם הינך רוצה במו ידייך להוסיף משהו משלך ליופיו של העולם, לימודי אמנות הם הדרך הנכונה להתחיל.

קבל מידע על לימודי אמנות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי אמנות

מידע הכרחי למועמד לאמנות עובדות וחדשות על מוסדות הלימוד לימודי אמנות נרכשים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ. ניתן ללמוד לימודים עיונים בלבד וישנן מוסדות המשלבים לימודים עיונים ומעשיים גם יחד. הלימודים מאפשרים התנסות בחומרי היצירה השונים, מלמדים לגבי החומר לגבי להמשך קריאה »
קורס אמנות להביא את הכשרון שלך לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר האומנות היא כלי שרת בידי כל אדם להוציא את עולמו הפנימי החוצה באמצעות היצירה, היצירה יכולה להיות: ציור, פיסול, צילום, כתיבה, הלחנה, בישול, סריגה ועוד. כאשר להמשך קריאה »
להיות אמן בעל המקצוע האומן עוסק ביצירה ובבדיקת גבולות, לפעמים מדובר בבדיקת הגבולות האישיים שלו בתחום כשרונו ולפעמים מדובר בבדיקת גבולות האומנות על פי הגדרת החברה. יצירת האומנות מביעה בדרך כלל באופן גשמי את נפשו ומחשבותיו של להמשך קריאה »
תואר שני באמנות העמקת הידע בתחום האמנות
תואר שני באמנות צילום: Anyaka
הלימודים העיוניים בתחום האמנות כוללים: מבוא לאמנות ישראלית, היבטים ועקרונות באמנות, חקר ציורי נוף במאה התשע עשרה, אוצרות רעיונית ומעשית, האמנות בימי להמשך קריאה »
תואר ראשון באמנות גלה את האמן שבך
תואר ראשון באמנות צילום: Amy Guth
תואר ראשון באמנות נועד כדי לתת בסיס רחב להבנת האמנות. כדי להצליח לעשות זאת, התואר הראשון באמנות נוגע בשלושת הבסיסים העיקריים להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי אמנות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר