לימודי כימיה במכון ויצמן

למכון ויצמן יש שם עולמי מעולה בתחומי המדע בכלל ובתחום הכימיה בפרט, עם מדענים רבים החוקרים את התחומים המעניינים ביותר בכימיה כיום.

איך מתקבלים?

כדי להתקבל לתואר השני יש צורך ב תואר ראשון במדעים B.Sc. ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל עם ציון ממוצע של 85 לפחות, וכן יש לעמוד בראיון קבלה מסודר.

משך הלימודים שנתיים, ובסופם מקבלים תואר שני MSc במדעי הכימיה ממכון ויצמן. לאחר תואר זה רבים ממשיכים לתואר דוקטורט בחו"ל עם מילגות רבות המחולקות לבוגרי מכון ויצמן. למכון עצמו יש אינטרס להשאיר אתכם כחלק מצוות המחקר שלו, ולכן אם תצטיינו בלימודים יש לכם סיכוי רב לקבל הצעה משתלמת בעבודה במכון.

מה לומדים?

במכון ויצמן חוקרים את הנושאים המעניינים ביותר בלימודי כימיה: כימיה סינטטית, אורגנית, פיסית ותיאורטית, וכן יש אפשרות ללמוד על נושאים קרובים כמו ביולוגיה מבנית ומולקולרית, ביואינפורמטיקה, חומרים וביו-חומרים, מדעי הסביבה, ננוטכנולוגיה, ביוכימיה, ביופיסיקה ואנרגיה.

בסיום התואר תדרשו לבצע תזה במסלול המחקרי, או במסלול ישיר לתואר שלישי. סטודנטים נדרשים להשתתף בסבב מעבדתי 3 פעמים, למשך 10 שבועות. אם ברצונכם להמשיך במסלול הוראה, תוכלו להרשם למדרשת פיינברג והמחלקה להוראת המדעים.

רבים נמשכים ללימודים במכון ויצמן במסלול כימיה, בעיקר לאחר שכעת זכתה פרופ' עדה יונת ממכון ויצמן למדע בפרס נובל בכימיה לשנת 2009. במחקרה תרמה פרופ' יונת להבנת מבנה ותפקיד הריבוזום.