לימודי פיזיקה בטכניון

הטכניון הוא אחד ממוסדות הלימוד הטכנולוגיים הטובים ביותר לא רק בארץ אלא בעולם. ככזה, גם בתחום הפיזיקה לא נופלת קרנו, ולטכניון ישנה מסגרת לימודים המכשירה את דור המדענים הבאים, ומספקת להם ידע פיזיקלי נרחב על כל תחום.

הלימודים בטכניון כוללים מסלול הנמשך שלוש שנים, ובסופו מקבלים את התואר הראשון בפיזיקה, שכולל קורסים שונים ומגוונים. מסגרת נוספת היא המסלול הנמשך ארבע שנים, ומקנה תואר "מוסמך למדעים בפיזיקה BSc". מסלול זה נועד לסטודנטים שרוצים להתמקד בנושאים של אופטיקה שימושית ואופטואלקטרוניקה, ומחפשים לאחר התואר להשתלב בתעשיות האופטיקה המתקדמת ובמחקר ופיתוח באופטיקה. מקצוע זה כולל קורסים שונים בהנדסה, ואפשר לעבור אליו לאורך התואר.

מה לומדים?

בשלושת הסמסטרים הראשונים מעניקים לכם בטכניון את הבסיס הפיזיקלי והמתמטי הדרוש להמשך הלימודים, ולאחר מכן לומדים נושאים כגון: מכניקה אנליטית, תורה אלקטרומגנטית, תורת הקוונטים, מכניקה סטטיסטית, פיסיקה של מצב מוצק וחלקיקים יסודיים ועוד. בעזרת התמקדות בנושאים הנלמדים בפקולטות להנדסה, הסטודנט יכול להתמחות בנושא מדעי החומרים ומיקרואלקטרוניקה.

עבודה במעבדה

כחלק מהייחודיות של הטכניון, הסטודנט מהווה חלק פעיל במעבדות בפיסיקה, שם הוא לומד על שיטות מדידה ודרכי עבודה מעבדתית שונות.

התמחויות

פיסיקה-מתמתטיקה

בתוכנית זו משלבים קורסים מפיזיקה וממתמטיקה, כאשר הלימודים מכינים את הבוגר לתואר גבוה יותר בפקולטה למתמטיקה או בפקולטה לפיסיקה.
תוכנית הלימודים היא תלת-שנתית (124 נק') ובסיומה יקבלו הבוגרים את התואר "בוגר למדעים במתמטיקה-פיסיקה" (BSc).

הנדסת חשמל ופיסיקה

בתוכנית "פסגות" לעתודאים מצטיינים סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד הנדסה ופיסיקה ולחקור נושאים כמו אלקטרוניקה, אופטואלקטרוניקה, גלים ותקשורת. מסגרת זו נחשקת על ידי סטודנטים רבים והיא מאפשרת השמה מהירה לאחר התואר בכמעט כל מקצוע הכולל הנדסת חשמל. המסלול כולל 178 נקודות ומקנה תואר ראשון בפיסיקה ותואר ראשון מהנדס בהנדסת חשמל. תוכנית זו מתקיימת גם במסגרת צבאית, כאשר הבוגרים מצה"ל משובצים בתפקידים טכנולוגיים בצבא. סטודנטים שממשיכים ללמוד לאחר התואר בטכניון יוכלו להחשיב זאת כמסלול ארבע שנים.

פיסיקה ומדעי המחשב

תוכנית זו נועדה לסטודנטים בעלי סכם גבוה במיוחד, כאשר המטרה להכשיר סטודנטים בנושאים מבוקשים כמו מחשבים קוונטיים, דינמיקה, פיסיקה של המחשב, מערכות נבונות, תכנות מדעי ופיסיקה חישובית, אופטיקה ועיבוד תמונות, תקשורת אופטית, ועוד. הסטודנט זוכה בידע מעשי ופרקטי שהוא יוכל ליישם לאחר מכן בעבודתו. התוכנית כולל 8 סמסטרים ודורשת 158.5 נקודות זכות, מתוכן 126.5 מקורסי חובה, 24 מקורסי בחירה של המסלול ו-8 נקודות מבחירה חופשית. הבוגרים מקבלים תואר "בוגר למדעים בפיסיקה" (BSc) ו"בוגר למדעים במדעי המחשב" (BSc).
לבוגרים הממשיכים לתואר שני ייחשב מסלול זה ארבע שנתי.

הנדסה ביו-רפואית ופיסיקה

מדובר על תוכנית חדשנית של לימודי פיזיקה שמוצעת למספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים. התחום הביו-רפואי נחשב מאוד מבוקש בימינו, עם כלי מחקר מודרניים שנמצאים בחזית הטכנולוגית. הלימודים נמשכים 4.5 שנים, עם 182.5 נקודות זכות לצבירה. עם סיום הלימודים מקבלים תואר בוגר למדעים בהנדסה ביו-רפואית (BSс) ותואר בוגר למדעים בפיסיקה (BSс).

הנדסת חומרים ופיסיקה

השילוב של פיזיקה והנדסת חומרים בטכניון מכשיר מהנדסי חומרים בצורה הטובה ביותר, ומאפשר להם להשתלב במגוון תעשיות מחקר, פיתוח, מכוני מחקר ועוד. התוכנית נמשכת 9 סמסטרים עם 179 נקודות זכות לצבירה, מהם 139 מקורסי חובה, 30 מקורסי בחירה ו-10 נקודות מבחירה חופשית. במסגרת תכנית זו מקבל הבוגר שני תארים: בוגר למדעים (B.Sc.) בפיסיקה ומוסמך למדעים (B.Sc.) בהנדסת חומרים.

לאחר התואר הראשון בפיזיקה אפשר למצוא עבודה במחקר ובפיתוח במגוון תעשיות טכנולוגיות הזקוקות לפיזיקאים, או להמשיך בטכניון ללימודים מתקדמים בפיזיקה או בתחום מדעי קרוב.

קבל מידע על לימודי פיזיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פיזיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר