לימודי מערכות מידע בטכניון

במסלול תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע בטכניון תקבלו הסמכה מקצועית ומקיפה בתוך ארבע שנים, כאשר לאורך המסלול תלמדו בשילוב של הפקולטה למדעי המחשב יחד עם הפקולטה להנדסה תעשייה וניהול.

למה כל כך הרבה רוצים ללמוד מערכות מידע בטכניון?

לאט לאט הופך המסלול לתואר בהנדסת מערכות מידע לאחד הפופולריים בטכניון ובארץ בכלל. הסיבה היא שיותר ויותר ארגונים דורשים מהמוסדות שיכשירו להם מהנדסים מוכשרים במערכות מידע, והמוסדות לא מצליחים לעמוד בקצב הדרישה. מהנדסי מערכות מידע מיומנים בניתוח, אפיון, תכנון, הקמה ותחזוק של מערכות מידע מורכבות שונות. מציאת עבודה בתחום התעשייה והשירותים מעולם לא הייתה קלה יותר, כי הידע שזוכים לו בתואר על מערכות חומרה ותוכנה, וגם הידע על הצדדים הארגוניים והאנושיים הדרושים להפעלת מערכות אלו, הינם מצרך נדרש בתעשייה.

תוכנית הלימודים

תואר מהנדס מערכות מידע בטכניון דורש מהסטודנט לצבור 160 נקודות זכות, מהן 115.5 קורסי חובה ו-34.5 קורסי בחירה. קורסי החובה כוללים נושאים כמו מתמטיקה, מדעים מדויקים ואנגלית, חומרה, מבני נתונים, אלגוריתמים, לוגיקה, מערכות הפעלה, מסדי נתונים, כלכלה, מערכות מידע, ניהול, מדעי ההתנהגות, סטטיסטיקה, חקר ביצועים, וכו'. ישנם קורסים רבים שתוכלו לבחור בהם במהלך הלימודים בטכניון, בנוסף לפרוייקט שדה או מחקר המגיע בשנה האחרונה בתואר. עם סיום התואר הבוגרים יזכו לקבל תואר "מוסמך למדעים בהנדסת מערכות מידע" (B.Sc.).

למי זה מתאים?

התוכנית להנדסת מערכות מידע היא מאתגרת במיוחד, ודורשת יכולת כמותית ומתמטית גבוהה. גם הידע באנגלית הנדרש מהסטודנט הוא גבוה. לכן תנאי הקבלה לתוכנית זו הינם יחסית מחמירים ודורשים ציונים גבוהים.