לימודי אדריכלות בטכניון

במסלול לאדריכלות נוף של הטכניון מקבל הסטודנט ידע עיוני ומקצועי רחב, אשר יעזור לסטודנט בניתוח ופתרון של בעיות תכנון מורכבות. הסטודנט מקבל את הידע הנחוץ לו במדעי היסוד, הסביבה וההנדסה ורקע כללי בנוגע לתולדות הארכיטקטורה והתרבות.

ללמוד אדריכלות נוף במוסד שמתמקצע בלימודי הנדסה ומדעים מדויקים

מוסד הלימוד הטכניון מתמקד בלימודי הנדסה ומדעים מדויקים. בטכניון בחיפה פועלות 18 פקולטות והוא המוסד הוותיק בישראל בתחום של המחקר הטכנולוגי. נשיא הטכניון הוא הפרופסור פרץ לביא. בשנות ה- 50 הטכניון הפך למוסד עצמאי ושינה את שמו ל"טכניון – מכון טכנולוגי לישראל" הטכניון הרחיב את פקולטות הלימוד שלו ואת תחומי המחקר. מאז הקמתו הסמיך הטכניון כ- 80,000 בוגרים וכיום לומדים בו יותר מ- 13,000 סטודנטים. הטכניון נחשב לאחד ממוסדות הלימוד המובילים בתחומו בעולם והוא מדורג במקום ה- 29 בעולם בקטגוריה של האוניברסיטאות הטכנולוגיות הנדסיות ובמקום ה- 31 בקטגוריה של מדעי הטבע. על פי הנתונים יותר מ- 70% מבוגרי הטכניון הינם ממייסדי תעשיות ההיי-טק בישראל וממנהליהן. הכנסו עכשיו לאתר הטכניון.

מהות המסלול לאדריכלות

במסגרת הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים של הטכניון ניתן ללמוד לתואר "מוסמך באדריכלות נוף". השנה הראשונה של הלימודים בטכניון היא שנת המבוא אשר בה נלמדים יסודות המקצוע השנים ב' ו-ג' מוקדשות לביסוס הידע והשלמת מקצועות החובה. השנה הרביעית והחמישית מוקדשת להעמקת הידע. כדי להשלים את הלימודים הסטודנט צריך לצבור 200 נקודות זכות. בין הקורסים הנלמדים במסלול אדריכלות נוף ישנם: מבוא לאדריכלות נוף, מבוא למבנה ופרטי בניין, מבוא לאקולוגיה של הנוף, תולדות אדריכלות נוף, תורת המבנה לאדריכלי נוף, יסודות תורת הקרקע, עקרונות אקולוגיים בתכנון, מבנה ופרטי גנים, מבוא לבינוי ערים ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

המקצועות העיוניים הנלמדים בטכניון במסלול זה קשורים בעיקר בניתוח ההקשרים ההדדיים בין הסביבה הפיסית, צרכי החברה וצרכי האדם. חלק נרחב של הלימודים מוקדש לפרוייקטים תכנוניים שנועדו לפתח את החשיבה היצירתית אצל הסטודנטים וגם להכשירם לעבודה בצוות. ההכשרה המקצועית בלימודי אדריכלות נוף קשורה לחמישה תחומים עיקריים: הכרת הצומח והשימוש בו בתכנון הנוף, הבנת המרכיבים האקולוגיים, ההיסטוריה והתיאוריה של אדריכלות נוף, תכנון ועיצוב, ניהול משאבים טבעיים.

המרצים בטכניון

המרצים במסלול לימודי אדריכלות נוף של הטכניון הינם בעלי התמחות רבהב נושאים של תכנון פיזי, מקצועות רקע לתכנון ועיצוב, טכנולוגיה של הבנייה, תיאוריה וביקורת של ארכיטקטורה ובינוי ערים.

תנאי קבלה לאדריכלות בטכניון

תנאי הקבלה הבסיסיים לטכניון הינם: ציון פסיכומטרי כאשר במרכיב האנגלית, הציון יהיה לפחות 88, או ציון של 188 נקודות במבחן אמי"ר. תעודת בגרות ברמה של 3 יחידות במתמטיקה ו4 יחידות אנגלית, כאשר מועמדים עם 3 יחידות מתמטיקה ידרשו להשלים יחידה נוספת במתמטיקה במהלך הלימודים. ציון הקבלה הינו ציון סכם של ממוצע תעודת הבגרות עם ציון הפסיכומטרי בנוסף לכך יצטרך המועמד לעבור בחינת כניסה בארכיטקטורה. בחישוב ממוצע הבגרויות ישנם מקצועות לימוד רבים המקבלים מקדם הטבה, ככל שהציון גבוה יותר או מספר יחידות הלימוד גבוה יותר כך התוספת לציון המשוקלל גבוהה יותר.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד בטכניון נקבע בהתאם לדרישות הלימוד שנקבעו לסטודנט בזמן קבלתו ללימודים. שכר הלימוד נקבע עבור התואר כולו והוא עומד על כ- 10,000 לשנה.

באתר "רשם הקרנות" ניתן למצוא רשימה מלאה של קרנות המעניקות מלגות למימון הלימודים, בנוסף לכך הטכניון מעניק מלגות סיוע על פי קריטריונים כלכליים, מלגות פר"ח, מלגת IMPACT לחיילים משוחררים וקרן מלווה לתלמידי הטכניון.

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר