לימודי הנדסת תוכנה בבית הספר להנדסאים

עולם המחשבים ותעשיית ההיטק זקוקים למתכנתים ברמה גבוהה, תכניות הלימודים נבנות כדי לענות על צורך זה ולהכשיר אנשי מקצוע ברמה הכי גבוהה שניתן, בנוסף לכך תוכניות הלימוד מקנות לסטודנטים יידע נרחב ועשיר בכל הקשור לנושאי תכנות מתקדמים, הכרת שפות תכנות והחשוב ביותר הקניית ניסיון פרקטי שיוכל לשמש את הסטודנטים לא רק כמתכנתים, אלה גם כאנשי שירות, פיתוח, מכירות ותחזוקה.

ללמוד הנדסת תוכנה בקורסים העדכניים ביותר

בית הספר להנדסאים הוקם בשנת 1958 בקריית הטכניון ונחשב לאחד מהטובים והמובילים בתחומו. ביה"ס פועל בפיקוח המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע ונלמדים בו תוכניות רב תחומיות במגוון רב של מקצועות כגון: הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסת תוכנה, הנדסת קירור ומיזוג אוויר, הנדסת מכונות, הנדסת תקשורת אינטראקטיבית, הנדסת תעשייה וניהול והנדסה רפואית.כל תכניות הלימודים מתעדכנות ומתחדשות בהתאם לחידושים המתחוללים במשק ובתעשייה, הדגש בתכניות הלימודים הוא על הקניית ניסיון מעשי והתנסויות, תוך יישום החומר התיאורטי הנלמד.

מהות המסלול

במסלול הלימודים שנמשך שנתיים במסלול יום, ושלוש שנים במסלול משולב, נלמדים הקורסים הבאים: מתמטיקה, אנגלית טכנית, מבוא לאלקטרוניקה וחשמל, סטטיסטיקה, מבנה וארגון המחשב. אלגברה בוליאנית וליניארית, יישומי המחשב, יסודות התכנות, בסיסי נתונים וארגון, מערכות הפעלה, מערכות זמן אמת, השפות: אסמבלר, ++C, C , ניתוח מערכות מידע, מיקרו מחשבים, מבוא לאינטרנט, הכרת סביבת חלונות, תקשורת ורשתות, גרפיקה ממוחשבת, ASP, JAVA , UNIX, מולטימדיה, יישומים וחבילות תוכנה ועוד הרבה מקצועות אחרים. בבית הספר הארצי להנדסאים מעבדות מחשבים רבות ומשוכללות ושרתי הדפסה, בסיום הלימודים הסטודנטים צריכים להגיש פרויקט גמר שהוא גולת הכותרת של לימודיהם.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

בוגרי המגמה נקלטים היטב בענפי המשק השונים כגון: בתעשייה, בחברות שהמחשבים הם עיסוקם המרכזי כמו אינטל, אמדוקס, אלביט. או בחברות הזקוקות לרשת של מחשבים על מנת לבצע את עבודתם כמו מקורות, חברת החשמל, המכון לחקר הימים ועוד חברות רבות. אפשרות תעסוקה נוספת היא בבתי תוכנה עסקיים המספקים שירותים לענפי המשק בארץ ובעולם.

מרצים

סגל המרצים בבית הספר הארצי להנדסאים בקרית הטכניון כולל מרצים איכותיים המעורים היטב בחיי המשק והתעשייה והם מתעדכנים באופן מתמיד ושוטף בכל הקשור לתעשייה דינמית זו ומתאימים את התכנים הנלמדים לצרכים העכשוויים של התעשייה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לבית הספר הארצי להנדסאים הינם: תעודת בגרות מלאה עם שלוש יחידות במתמטיקה, שלוש יחידות באנגלית, שתי יחידות בעברית, או סיום מכינה קדם הנדסאית או סיום מכינה קדם אקדמאית. כדי להתקבל למכינה הטכנולוגית של בית הספר הסטודנטים צריכים להיות בעלי 11 שנות לימוד פורמליות. כמו כן, המועמדים מתבקשים לפעמים לעבור ראיון קבלה אישי, או מבחן התאמה לתוכנית הלימודים.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד השנתי בבית הספר הארצי להנדסאים עומד על כ- 7,935 ₪ לשנה. בית הספר הארצי להנדסאים מציע לחיילים משוחררים הפחתה של 90% משכר הלימוד של השנה הראשונה, חיילים משוחררים שיחליטו ללמוד במגמות: מכונות ותוכנה, אלקטרוניקה, קירור ומיזוג אוויר והנדסה אזרחית יזכו להנחה נוספת גם בשנה השנייה ללימודיהם.