לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

אז האם כדאי ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה? בואו לקרוא עוד על המסלול.

למה ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה?

כיום, כל מי שמתחיל ללמוד פסיכולוגיה יודע כי לאחר התואר לא מובטח לך עבודה בתחום. למעשה, בלי תואר שני באחד מתחומי ההתמחות בפסיכולוגיה כמעט בלתי אפשרי למצוא משרה הקשורה לתחום, וללא תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ותקופת סטאז' מתאימה כמובן שאי אפשר לטפל.

סיבות אלו גורמות לכך שקשה ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ולהתפרנס בישראל, ולכן רבים ממתענייני הפסיכולוגיה פונים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, המציעה תואר מקצועי ואיכותי הנפרס על פני מספר שנים, בנוי לפי התאמה אישית ומאפשר להחזיק בעבודה במקביל. חשוב לציין כי ברוב האוניברסיטאות והמכללות בארץ מסלול פסיכולוגיה דורש כ-3 או 4 ימי לימוד מלאים לאורך כל התואר, דבר המקשה על החזקה במשרה מלאה או אף חלקית.

מה מציעה האוניברסיטה הפתוחה במסלול הפסיכולוגיה?

במסגרת הלימודים באוניברסיטה הפתוחה תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של קורסי פסיכולוגיה ומדעי החברה. בנוסף, ישנו מסלול מקצועי המסמיך אתכם למצוא עבודה כמורי פסיכולוגיה. באוניברסיטה הפתוחה תמצאו מעל 50 קורסים שונים, שפותחו על ידי סגל המחלקה המקצועי, ומאפשרים לזכות בהכשרה איכותית תוך כדי הגשת מטלות, מבחנים ועבודות סמינריוניות.

מה לומדים לאורך התואר?

הקורסים בפסיכולוגיה מקיפים את תחומי הפסיכולוגיה השונים: פסיכולוגיה של האישיות, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה פיסיולוגית, פסיכולוגיה התפתחותית. קורסים בפסיכולוגיה ניתן לשלב במסגרת תארים כלליים: בוגר במדעי החברה והרוח או בוגר במדעי החברה. סטודנטים המעוניינים לרכז את לימודיהם בפסיכולוגיה יוכלו לעשות זאת במסגרת תואר חד-חוגי: בוגר בפסיכולוגיה או במסגרת תכנית לתואר דו-חוגי בהתאם לתחומי העניין שלהם. לימודי פסיכולוגיה משולבים אף בתכנית לימודים לתואר בוגר במדעי החברה בהדגשת מדעי ההתנהגות.

אחד היתרונות של הלימודים באוניברסיטה הפתוחה הוא שחלק מהקורסים אפשר ללמוד מרחוק, תוך תקשורת שוטפת עם צוות הקורס. הסטודנטים מקבלים בחלק מהקורסים סרטי וידאו או תקליטורים רלוונטיים. צבאוניברסיטה ישנו גם מסלול חדש למצטיינים במדעי הקוגניציה. המסלול מיועד לסטודנטים מצטיינים הבוחרים באחת משתי התכניות הדו-חוגיות במדעי הקוגניציה: פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה או פילוסופיה ומדעי הקוגניציה.