לימודי מתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה

עם שלל מסלולי לימודי מתמטיקה משולבים באוניברסיטה הפתוחה, קשה לדעת באיזו התמחות לבחור, ובאילו חוגים להתמקד. במדריך זה אספנו עבורכם את כל המידע על מסלולי הלימוד השונים במתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה.

המסלולים העיקריים למתמטיקה

המסלולים השונים של תואר במתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה כוללים:

בוגר במתמטיקה (חד-חוגי) – תכנית שבה יש לצבור לפחות 108 נקודות זכות, מהן לפחות 82 במתמטיקה (ולפחות 96 במתמטיקה ומדעי המחשב)
בוגר במדעים: בהדגשת המתמטיקה – תכנית שבה יש לצבור לפחות 108 נקודות זכות, מהן לפחות 67 במתמטיקה, ושאר הבחירות בקורסים גמישות.
חוג במתמטיקה לשילוב בתואר דו-חוגי – במסגרת החוג יש לצבור לפחות 59 נקודות זכות במתמטיקה ו-6 במדעי המחשב. במסלול זה יש לבחור בעוד חוג כדי לסיים את התואר.

הסטודנטים שמתלבטים על שילובים עם מתמטיקה יכולים להתמקד באחד המקצועות הבאים: מדעי המחשב, כלכלה, חינוך, כימיה, ניהול, פילוסופיה, פיסיקה או קוגניציה. מי שמעוניין בחוג אחר יכול לפנות לועדה באוניברסיטה הפתוחה כדי שתאשר לו את בחירותו המבוקשת. סטודנט בעל תואר שאינו מתמטיקה יכול להשלים תואר במתמטיקה על פי הדרישות של האוניברסיטה.

תארים בפתוחה הכוללים מתמטיקה

מלבד התוכניות שמנינו, אפשר לסיים תואר באוניברסיטה הפתוחה שמכיל קורסים שונים במתמטיקה:

תואר במדעי המחשב ובוגר בהנדסת תוכנה – תכניות הכוללות לפחות 34 נקודות זכות (7 קורסים) שהן חובה במתמטיקה.
תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב – תכנית שבה יש לצבור לפחות 108 נקודות זכות, מהן לפחות 25 (5 קורסים) שהן חובה במתמטיקה. יש אפשרות לכלול בתכנית זו קורסי מתמטיקה נוספים.
חוג במדעי המחשב לשילוב בתואר דו-חוגי – במסגרת החוג יש לצבור לפחות 30 נקודות זכות במתמטיקה (6 קורסים).
תואר במדעי הטבע בהדגשת פיסיקה ו חוג בפיסיקה – בחירה בקורסים במתמטיקה המזכים בכ- 20 נקודות זכות לפחות.

סטודנטים בפתוחה יכולים לבחור גם בשילובים הבאים הכוללים חטיבה של לימודי מתמטיקה: תואר בהיסטוריה, בכלכלה, תואר  בניהול, בסוציולוגיה, וכן בוגר בפסיכולוגיה.

איך בוחרים מסלול?

הדרך הכי נכונה לבחור מסלול מתמטי שיהיה מותאם לרצונכם האישי היא להתחיל ללמוד כמה קורסים במתמטיקה, במדעי המחשב או במדעי הטבע ולאורך התואר לבחור בהתמקצעות שהכי מתאימה לכם. בחירה זו מהווה יתרון אדיר של הלימודים באוניברסיטה הפתוחה בהשוואה ללימודי מתמטיקה באוניברסיטאות ומכללות אחרות. מכיוון שתחום המתמטיקה יכול להיות משולב עם עשרות מקצועות אחרים, הבחירה זו היא חשובה מאוד לסטודנט שמתחיל ללמוד ולא ברור לו איזו קריירה הוא רוצה לעצמו בעוד מספר שנים. תוכלו להגיע לאחד מסניפי האוניברסיטה הפתוחה בתאום מראש ולהתייעץ עם סגל האוניברסיטה שמכיר כל מסלול לעומקו. מכיוון שבחירה בתואר מסויים במתמטיקה בפתוחה יכול להשפיע רבות על עתידכם, אנו ממליצים מראש על התייעצות מושכלת עם סגל המרצים והיועצים המוצעים עבורכם באוניברסיטה.

מה נדרש לפני התחלת התואר במתמטיקה?

הקורסים במתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה הם ברמה הגבוהה ביותר, ואינם פשוטים. לכן יש צורך להגיע עם יכולת מתמטית בסיסית, ברמה של 4 או 5 יחידות בתיכון.  ברוב הקורסים תדרשו להשתמש בידע שלכם, מלבד בקורס אשנב למתמטיקה.