לימודי כימיה באוניברסיטה הפתוחה

מעוניינים לקבל מידע על לימודי כימיה באוניברסיטה הפתוחה? באתר זה תוכלו לקרוא על המסלולים של כימיה, ביוכימיה, ביוטכנולוגיה ועוד.

לאוניברסיטה הפתוחה ישנן מספר התמחויות לתואר ראשון בכימיה:

תואר ראשון בכימיה ובחינוך ‏

בתואר זה לומדים על תכניות לימודים ושיטות הוראה‎, ואורכה לפחות 117 נ"ז‎.
בין הקורסים הנלמדים: כימיה כללית א ב, כימיה אורגנית ואי-אורגנית, תרמודינמיקה, קינטיקה כימית, ביוכימיה, חלבונים, לימודים במעבדה, כימיה פיסיקלית, תרמודינמיקה, פחמימות, ליפידים, חומצות גרעין , פיסיקה מודרנית, קשר כימי, דינמיקה מולקולרית של תהליכים כימיים, סימטריה – מתמטיקה, כימיה, פרויקט מחקר בכימיה, התעשייה הכימית, כימיה אטמוספירית, כימיה מולקולרית, תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים, סוציולוגיה של החינוך, פסיכולוגיה בחינוך, אתגרים בניהול בית ספר, חינוך מיוחד, מחוננות וכישרונות מיוחדים, הכנסת שינויים למערכת החינוך, הוראה ומנהיגות, ליקויי למידה, הפרעת קשב והיפראקטיביות.

תואר ראשון בכימיה וכלכלה

תואר זה בלימודי כימיה כולל 121 נ"ז‎. הלימודים כוללים קורסים שכבר הוזכרו למעלה של כימיה בנוסף לקורסים כגון מיקרוכלכלה, מקרוכלכלה, אקונומטריקה, תורת המחירים, מימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים, כלכלת ישראל, כלכלה בין-לאומית ריאלית וכלכלה מוניטרית בין-לאומית, כלכלת עבודה, כלכלה ציבורית, כלכלה בין-דורית, חשיבה אסטרטגית: תורת המשחקים ושימושיה בכלכלה ובניהול, שיפוט והערכה בתנאי אי-ודאות לתלמידי ניהול וכלכלה.

תואר ראשון בכימיה ומדעי החיים

זהו תואר הכולל לפחות 118 נ"ז‎. מלבד הקורסים בכימיה לומדים את הקורסים הבאים: ביולוגיה כללית, התא: מבנה ופעילות, ימי מעבדה באימונולוגיה ובפיזיולוגיה של בעלי חיים, ביולוגיה מולקולרית, קורסים משותפים של ביולוגיה וכימיה כמו למשל ביוכימיה, חלבונים, פחמימות, ליפידים וחומצות גרעין.

תואר ראשון בכימיה ובניהול

תואר זה הינו תואר מעולה למי שמעוניין להוביל את תעשיית הכימיה קדימה תוך כדי ניהול. בעוד שמשרות כימאים שונות לא דורשות יכולות ניהול מפותחות, כי רוב הזמן מבוצע במעבדה, כיום יותר ויותר משרות מתפנות של ניהול חברות בכימיה, ביוכימיה וביוטכנולוגיה. מקצועות אלו דורשים ידע מעמיק בכימיה וכן מיומנויות ניהול ותקשורת, אשר נלמדות בצורה מקצועית באוניברסיטה הפתוחה.

תואר ראשון בכימיה ובפיסיקה

השילוב של כימיה ופיסיקה מספק מחקר מאוד מעניין הדורש מוח מאוד מפותח. התמודד עם חלק מהקשיים הגדולים ביותר בעולם הכימיה תוך כדי שימוש בכלים פיזיקליים.

תואר ראשון במדעי הטבע בהדגשת כימיה

אם אתם מחפשים תואר יותר כללי, עם הסמכה כללית במדעי הטבע, תואר זה יעניק לכם את הראייה הרחבה שאתם מחפשים, עם הדגש של לימודי הכימיה.

תואר ראשון במדעי המחשב ובכימיה

הפיתוחים האחרונים בתעשיית מדעי המחשב איפשרו למחקר בכימיה שמעולם לא התאפשר. פיתוחים אלו עתידים להשפיע על עתיד חיינו הקרובים, ולכן שילוב מדעי המחשב וכימיה זו בחירה מאוד פרקטית ומבטיחה טובות לעתיד הקריירה שלך. התחל את הקריירה הזו באוניברסיטה הפתוחה.

תואר ראשון בבמתמטיקה ובכימיה

בעוד שמדעי המחשב מתמקד בחישובים המבוצעים על ידי המחשב, בתואר במתמטיקה וכימיה תחקרו בעיות שנשארו לא פתורות ודורשות מחשבה רבה וחישובים מתמטיים.