לימודי הנהלת חשבונות באוניברסיטה הפתוחה

רוצים לדעת פרטים על לימודי הנהלת חשבונות באוניברסיטה הפתוחה? במדריך זה אספנו עבורכם מידע על תנאי הקבלה, משך הקורס ועוד פרטים חשובים לגבי לימודי הנהלת חשבונות בפתוחה.

למה ללמוד הנהלת חשבונות בדיפלומה?

  1. בגלל הסניפים ברחבי הארץ. בפתוחה אפשר ללמוד הנהלת חשבונות בירושלים, חיפה, תל אביב וברוב ערי הארץ.
  2. בגלל המרצים המעולים. באוניברסיטה הפתוחה תמצאו מרצים רואי חשבון בעלי נסיון של שנים בלימוד ובניהול חשבונות.
  3. בגלל הגמישות. באוניברסיטה הפתוחה אפשר לסיים תואר בצורה שנוחה לכם, תוך שמירה על משרה חלקית או מלאה, ובקצב הלימוד שלכם.
  4. כי כולם מחפשים מנהלי חשבונות. כל משרד וארגון זקוקים למנהלי חשבונות, ולכן אתם יכולים להיות בטוחים שבסוף הקורס תמצאו תעסוקה.

הנהלת חשבונות 1+2 (מסלול משולב בסיסי + מתקדם)

קורס זה נעשה בפיקוח משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, תוך התאמתו לבחינות של משרד העבודה. זהו הקורס שמקדים את קורס הנהלת החשבונות הראשי (סוג 3), והוא מספיק כדי לעבוד כמנהלי חשבונות ברוב החברות.

למי מתאים הקורס?

הקורס מתאים למי שמסוגל לעבוד בצורה שיטתית ולרשום כל דבר באופן מסודר. כל פעולה כספית שמתנהלת בעסק נרשמת על ידי מנהל חשבונות, ולכן יש צורך באדם עם אחריות רבה. מנהל החשבונות בקיא במחזור העסקי של הארגון, והוא זקוק לעדכון שותף בנתוני אמת, דרכם הוא מעדכן גם את הנהלת הארגון. הפעילות של מנהל חשבונות לקראת סוף השנה היא אף יותר אינטנסיבית, ועבור כך הוא מתוגמל בהתאם. דרך הקורס אפשר גם להכנס לתחום הפיננסי והחשבונאי, ובהמשך גם להתקדם לתפקידים כמו מנהלי כספים שעבורם מקבלים משכורת יפה ביותר. תוכנית הלימודים מותאמת לתוכנית העדכנית שנבנתה במשרד התמ"ת והיא נועדה להעלות את רמתם המקצועית של מנהלי החשבונות ולהתאימה לדרישות הפרקטיקה.

מה לומדים?

בקורס לומדים על תהליכי הבקרה והביקורת של הארגון על ההכנסות וההוצאות בארגון.

  • חשבונאות פיננסית – איסוף המידע החשבונאי, רישומו וסיווגו, עריכת דוחות כספיים, שותפויות, עסקה משותפת, משגור, עסקות במט"ח וטיפול בהפרשי שער, חשבונות המפעל התעשייתי, מוסדות ללא כוונת רווח, רשויות מקומיות, קבלנים, שיטות פחת ומכירת רכוש קבוע, התקינה החשבונאית.
  • תורת המסחר והמשק – סוגי התאגדויות, מושגי יסוד בכלכלה, מושגי יסוד בבנקאות וביטוח, שיקים, שטרות וכרטיסי אשראי, מערכת המיסים בישראל- ידיעה כללית.
  • חישובים מסחריים – כלים מתמטיים חיוניים לשם יישום נכון של כללים חשבונאיים: חישובי רווח והפסד, חישובי הנחות, חישובי רבית, נכיון שטרות ושיקים לפירעון עתידי.
  • חשבונאות מעשית-ממוחשבת – יישום מעשי של נושאי הלימוד בחשבונאות פיננסית באמצעות תוכנת מחשב.
  • פרויקט גמר – בסוף הלימודים מתבצע פרוייקט גמר שמסכם עבור הסטודנט את החומר והופך את הלימודים למעשיים.

לאורך הקורס פותרים מספר מבחנים של משרד העבודה.

תנאי קבלה

12 שנות לימוד או תעודה של 11 שנות לימוד ועמידה בבחינת כניסה במתמטיקה ברמה של 11 ש"ל. מי שעמד בבחינת בגרות במתמטיקה ביחידת לימוד 1 לפחות יהיה פטור מבחינת הכניסה.
ועדת קבלה

משך הקורס ומיקום הקורס

קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 נלמד בהיקף של 390 שעות לימוד אקדמאיות.

לימודים בירושלים – לכל המתעניינים בלימודי הנהלת חשבונות בירושלים חשוב לדעת כי הלימודים מתקיימים בדיפלומה, בקמפוס הגן הטכנולוגי, מלחה בירושלים.

לימודים בחיפה – בית בירם, שדרות אבא חושי 15 חיפה, טל': 1-700-703-100