לימודי תקשורת באוניברסיטה העברית ירושלים

מטרת הלימודים במסלול לימודי תקשורת באוניברסיטה העברית ירושלים היא לא רק להעניק לסטודנטים את הידע התיאורטי המקיף והמעמיק ביותר בכול הקשור לתקשורת על גווניה הרבים, אלא גם להעניק לסטודנט כלים לחקור את התהליכים הקורים בתקשורת, התהליכים שמשפיעים על התקשורת וכיצד התקשורת משפיעה על סביבתה. בנוסף הסטודנט לומד לפתח חשיבה מקורית והתייחסות אינדיבידואליסטית הנוגעת לתפקיד שהוא ירצה למלא בעתיד בתוך עולם התקשורת.

ללמוד באחד מהמוסדות המוערכים ביותר במדינה

שמה של האוניברסיטה העברית ירושלים מעורר כבוד כמעט אצל כל אנשי האקדמיה בארץ, מהאוניברסיטה המכובדת והוותיקה הפועלת משנת 1925, הגיעו מדענים חתני פרס נובל וחוקרים חשובים בעלי שתרמו רבות לחברה. באוניברסיטה העברית ירושלים ניתן ללמוד לתואר ראשון, שני ושלישי, באוניברסיטה עובד סגל המונה 1,200 חברים בעלי קביעות ומסלולי הלימוד בה מחולקים על פי הפקולטות השונות: מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים, מתמטיקה ומדעי הטבע, רפואה, רפואת שיניים והפקולטה לחקלאות מזון וסביבה.

מהות המסלול לתקשורת

לימודי תקשורת באוניברסיטה העברית ירושלים נעשים במסגרת הפקולטה למדעי החברה, הקורס נקרא תקשורת ועיתונאות והוא כולל את בין השאר את הקורסים הבאים: מבוא לתקשורת המונים, תקשורת לשונית, יסודות הקריאה והכתיבה המדעית, תולדות המחשבה החברתית, מבוא לשיטות מחקר, חופש העיתונאות וחופש העיתונאי, תקשורת פוליטית, פסיכולוגיה חברתית בתקשורת, תקשורת חזותית: צילום, קולנוע וטלוויזיה, הומור טלוויזיוני בישראל, תקשורת מילולית ולא מילולית במדיה ובתקשורת הבין אישית ועוד.

המרצים באוניברסיטה העברית בירושלים

סגל המרצים באוניברסיטה העברית בירושלים הינו סגל אקדמי מיומן ומקצועי העושה ככל יכולתו להמשיך ולשמור על המוניטין העצום שהאוניברסיטה רכשה לעצמה ובמקביל לעורר בסטודנטים את החשיבה הביקורתית, הסקרנות והיכולת לחקור תהליכים. פרופ' מנחם בלונדהיים הוא ראש החוג, פרופ' גדי וולפספלד הוא יועץ מגמה פוליטית, ד"ר גדי טאוב מרצה בחוג, פרופ' תמר ליבס מרצה ועוד רבים וטובים.

תנאי קבלה ללימודי תקשורת באוניברסיטה העברית ירושלים

תנאי הקבלה למסלול לתקשורת באוניברסיטה העברית ירושלים מהווים שכלול של מספר פרמטרים: ציון בתעודת הבגרות, ציון בבחינה פסיכומטרית, ידיעת השפה האנגלית, ידיעת השפה העברית. באתר האוניברסיטה העברית ירושלים ניתן לחשב את הציונים ולראות האם הציונים מספיקים כדי להתקבל לחוג לתקשורת.

עלויות ומלגות

האוניברסיטה העברית ירושלים אינה מפרסמת את שכר הלימוד השנתי לתואר ראשון, כדי לקבל מידע מדויק, ניתן להתקשר למוקד הטלפוני בטל: 02-5882342.

המלגות הניתנות באוניברסיטה העברית ירושלים הינן מלגות על בסיס של קשיים כלכליים או מלגות בזכות הישגים והצטיינות בלימודים בדרך כלל ההחלטה נעשית על פי שילוב בין המצב הכלכלי לבין ההישגים בלימודים, כמו כן, האוניברסיטה מעניקה הלוואות לתלמידים.