לימודי פיזיקה באוניברסיטה העברית

בתוכנית הלימודים לפיזיקה באוניברסיטה העברית תלמדו נושאים רבים במתמטיקה ובפיזיקה, כאשר זו תוכנית שאיננה קלה בכלל. סטודנטים נדרשים לרמה אקדמית גבוהה ולהשקעה בתחומי המחקר השונים. לאורך התואר מוצע פרס כספי לסטודנטים עם נתוני קבלה גבוהים בגובה מחצית שכר הלימוד השנתי.

תואר ראשון בפיסיקה באוניברסיטה העברית

הסטיגמה של פיסיקאים כבר מזמן לא תופסת. כיום פיזיקאים הם אנשים מרתקים העוסקים בחוקי טבע והיקום, וחוקרים ללא הפסק לגילויים חדשים. במעבדות המחקר במכון לפיזיקה תינתן לכם הזדמנות לחקור שאלות חשובות ולבצע ניסויים מתקדמים, תוך כדי שימוש בתיאוריה שלמדתם עליה בתואר. באוניברסיה העברית ישנם שני מסלולי פיזיקה: מורחב או חד חוגי. בין נושאי הלימוד תחקרו על פיסיקה גרעינית, פיסיקת הפלסמה, חלקיקים אלמנטריים, פיסיקה של המצב המעובה, ננו-מדע וננו -טכנולוגיה, פיסיקה לא ליניארית, אסטרופיסיקה וקוסמולוגיה, פיסיקה של אנרגיות גבוהות, תורת השדות המיתרים, ביופיזיקה ועוד. במסלולים הבין תחומיים תוכלו ללמוד מקצועות כמו פיסיקה ומחשבים, פיסיקה ומדעי הסביבה או פיסיקה וביולוגיה.

תואר שני בפיסיקה באוניברסיטה העברית

התואר השני באוניברסיטה העברית מסמיך אתכם בצורה מעמיקה יותר, ומאפשר לכם לזכות בהשמה מהירה בקריירה אקדמית או בתעשייה. הלימודים נמשכים שנתיים וכוללים קורסי בחירה, קורסי חובה ועבודת גמר מחקרית. סטודנטים מצטיינים יוכלו בסוף השנה הראשונה להצטרף למסלול הישיר לדוקטורט.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה של לימודי פיזיקה כוללים ציון בתואר הראשון של לפחות 85. מועמדים שציונם המוצע לתואר בוגר נמוך מ-85 אך גבוה מ-80 ידונו בוועדה. אם יתקבלו יתכן ויידרשו לימודי השלמה.